Programowanie na UBUNTU NetBeans, a platforma .NET

Bash, C, C++, Java, PHP, Ruby, GTK, Qt i wiele innych - wszystko tutaj.
Robert87
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2010, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Programowanie na UBUNTU NetBeans, a platforma .NET

Post autor: Robert87 »

Witam

Może mnie ktoś uświadomić w tematyce programowania na UBUNTU? Do tej pory korzystałem z Visual Studio oraz netBeans na WIndowsie, ale widzę, że i tutaj można go zainstalować, oraz coś co się zwie MonoDevelop.
Czyli jeśli teraz napiszę program dajmy na to w NetBeans, to będę go mógł później edytować w NetBeans pod Windowsem? Gdyby tak było, strasznie ułatwiłoby mi to rozstanie z Windowsem :)

Pozdrawiam
przemk
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 332
Rejestracja: 13 paź 2005, 12:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Programowanie na UBUNTU NetBeans, a platforma .NET

Post autor: przemk »

Robert87 pisze:Czyli jeśli teraz napiszę program dajmy na to w NetBeans, to będę go mógł później edytować w NetBeans pod Windowsem? Gdyby tak było, strasznie ułatwiłoby mi to rozstanie z Windowsem :)
Co do mono to nie mam pojęcia. Co do NB to nie zauważyłem żadnego problemu przy robieniu tego samego projektu w Linuksie czy Oknach. Oczywiście w obu systemach powinna być ta sama wersja NB
[url=http://kalicki.it]http://kalicki.it[/url]
Awatar użytkownika
kabanek
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 592
Rejestracja: 23 cze 2009, 20:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Programowanie na UBUNTU NetBeans, a platforma .NET

Post autor: kabanek »

nie napisałeś o jakim języku programowania mówimy.
MonoDevelop nie ma zaimplementowanej jeszcze całego .NET, ale większość już jest. Można o tym poczytać na ich stronie.

Uogólniając jeśli piszesz programy w nie niestandardowych bibliotekach, to kod powinien być przenośny na wszystkie platformy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Programowanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość