Myszka pod Ubuntu

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
scathlock
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2008, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Myszka pod Ubuntu

Post autor: scathlock »

Szukam laserowej bezprzewodowej myszki, którą będę mógł w pełni wykorzystać pod Ubuntu, tzn. wszystkie (albo chociaż większość) dodatkowych klawiszy będę mógł w prosty sposób zaprogramować.
Obecnie posiadam Logitecha VX Nano. Pod windowsem wszystko działa ok - dwa dodatkowe klawisze funkcyjne mam tak zaprogramowane, że jeden działa jak "wstecz", zarówno pod firefoksem, jak i eksploratorem, a drugi jak "do przodu". Chciałbym móc osiągnąć coś podobnego pod Ubuntu.
Awatar użytkownika
pancernik
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 234
Rejestracja: 04 wrz 2007, 16:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 16.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Myszka pod Ubuntu

Post autor: pancernik »

Sprawdź pod liveCD tą myszkę wydaje mi się, że jeśli nie posiada więcej niż 5 klawiszy powinna chodzić bez problemowo.
Zgodnie z zapewnieniem administratorów ranga "Wytworny Kaczor" nie ma podtekstu politycznego.
Awatar użytkownika
Scorpius3
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 07 paź 2010, 22:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Myszka pod Ubuntu

Post autor: Scorpius3 »

też tak uważam - moja myszka ma 3 dodatkowe klawisze - te z boku działają jako wstecz/wprzód, niestety dodatkowy przy rolce nie działa pod ubuntu, ale to niewielki problem :)
--== Mało wiem o Linuksie, ale powoli się uczę :) ==--
scathlock
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 28
Rejestracja: 20 paź 2008, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Myszka pod Ubuntu

Post autor: scathlock »

No właśnie ja w Logitechu mam dwa klawisze w rolce, tzn. mogę "kliknąć" rolkę w lewo lub prawo i one nie są wykrywane. Kiedyś korzystałem z programu btnx do konfiguracji myszki ale nie działało to zbyt dobrze. Właściwie wcale.

edit:
Chyba coś się poprawiło od ostatniego czasu, bo tym razem btnx wydaje się działać dobrze....
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8612
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Myszka pod Ubuntu

Post autor: mario_7 »

Zmień tytuł tematu tak, aby w sposób możliwie precyzyjny przedstawiał sedno sprawy, w której piszesz. Miej na uwadze również zgodność z REGULAMINEM
Tytuł tematu zmienisz edytując pierwszy post
W razie wątpliwości/zastrzeżeń odnośnie powyższej informacji skontaktuj się z moderatorem, który ją wstawił.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość