ALC262 kompletna cisza

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
multimen
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

ALC262 kompletna cisza

Post autor: multimen »

Witam! :) kolejny problem, którego powodem jestem ja :), z powodu tego ze nie mam dźwięku w HDMI i nie swieci led w S/PDIF (wyjsce cyfrowe), chciałem wypróbować sterowników realteka pod linuxa, no i po ich instalacji dźwięk w lapie umarł:

multimen@multimen-Mythos:~$ aplay -l
aplay: device_list:235: nie znaleziono żadnych kart dźwiękowych...
multimen@multimen-Mythos:~$

Próbowałem przeinstalować alsa i pulseaudio i nic, jak sie pozbyć całości odpowiedzialnej za dźwięk, i doinstalować z płyty Maverica?
Dodam że na czystej instalacji systemu dźwięk jest od pierwszego odpalenia, tylko HDMI nie działa i S/PDIF
Trenowałem wszystkie podpowiedzi odnośnie dźwieku i nic. Nie uśmiecha mi się stawianie systemu od 0. Dzieki za pomoc bo jestem nowicjuszem w Linuxie :)
keyholder
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 19 gru 2009, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ALC262 kompletna cisza

Post autor: keyholder »

Menedzer pakietow synaptic. powinny tam byc stery od realteka do odinstalowania jezeli chcesz sie ich pozbyc i zrobic wszystko od nowa.
AMD PhenomII X6, KINGSTON 4GB DDR3 1333, WD SATA III, ATI HD 5770 1GB, wszystko na MSI 870A-G54. Monitor LG full HD 22'
multimen
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 11 maja 2010, 15:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: ALC262 kompletna cisza

Post autor: multimen »

:) heh odinstaowałem ALSA i padł system kompletnie, już mam nowy :) teraz parę godzin posiedze żeby doinstalować to i owo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości