HP Pavilion dv6625ew + Ubuntu 10.04 = przegrzewanie!

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
krzaczor93
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 10 lip 2008, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

HP Pavilion dv6625ew + Ubuntu 10.04 = przegrzewanie!

Post autor: krzaczor93 »

Witam,
Jak w temacie. Notebook grzeje się się tragicznie w miejscy karty graficznej, a po około godzinie pracy - resetuje z powodu przegrzania. Posiadam podstawkę chłodzącą, ale nic nie daje. Wiatraczki chodzą cały czas na najwyższych obrotach.
Na preinstalowanym Windowsie Vista, którego na szczęście się pozbyłem, takiego problemu nie było. Karta chłodna, a i wiatraki w ogóle włączały się na jakiś czas.

Co robić?

Pozdrawiam!

EDIT:
Wynik lspci - http://wklej.org/id/345495/
Błędy grafiki - http://wklej.org/id/345497/
rpenar
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2010, 11:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: HP Pavilion dv6625ew + Ubuntu 10.04 = przegrzewanie!

Post autor: rpenar »

Odkurzacz potrzebny ;) wyciągnij odkurzaczem wszystko w miejscu gdzie znajdziesz jakieś otwory wentylacyjne i najlepiej wszystkie klapki pościągaj przed odkurzaniem. Mi to pomogło, pavilion 1020ew, też mi się wyłączał z powodu grzania.
Awatar użytkownika
quadro555
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 08 lut 2009, 10:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: HP Pavilion dv6625ew + Ubuntu 10.04 = przegrzewanie!

Post autor: quadro555 »

rpenar pisze:Odkurzacz potrzebny ;) wyciągnij odkurzaczem wszystko w miejscu gdzie znajdziesz jakieś otwory wentylacyjne i najlepiej wszystkie klapki pościągaj przed odkurzaniem. Mi to pomogło, pavilion 1020ew, też mi się wyłączał z powodu grzania.
Ja na swoim acerze przeczyściłem wiarak , a szczególnie miejsce pomiedzy wiatrakiem a wylotem powietrza(zebrało się tam najwięcej kurzu).Niestety mój problem się nie rozwiązał,laptop nadal się grzeje.Podczas włączania słyszę jak załącza się wiatrak ale potem cisza zero reakcji,temperatura dochodzi do ponad 60 stopni i muszę stosować chłodzenie zewnętrzne .Myślałem że to wina wiatraka który się zepsuł ale skoro podczas włączania kompa startuje na full obrotów to więc chyba nie jaest to przyczyną ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości