net/notebooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych maszyn

Moderator: e X t 7 3

krzysueklolo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2010, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: krzysueklolo »

Potrzebuje pomocy ponieważ raz na jakiś czas po włączeniu laptopa pokazuje mi ze niema baterii i pracuje na kablu gdy bateria jest podpięta i naładowana . Co z tym zrobić ??
Krawcowy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 06 mar 2010, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Krawcowy »

Witam

Zainstalowałem splasha dla Nvidia na PC, i nic mi się nie wyświetla później doszedłem, że przecież to jest dla rozdzielczości 1366x768, czy da się to jakoś zmienić? Czy mam po prostu w jakimś pliku wpisać swoją rozdzielczość lub dotosować splasha?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Wystarczy, ze zmienisz w pliku grub, znajdującym się w /etc/default/, zaznaczony fragment:
# If you change this file, run 'update-grub' afterwards to update
# /boot/grub/grub.cfg.

GRUB_DEFAULT=0
#GRUB_HIDDEN_TIMEOUT=0
GRUB_HIDDEN_TIMEOUT_QUIET=true
GRUB_TIMEOUT="10"
GRUB_DISTRIBUTOR=`lsb_release -i -s 2> /dev/null || echo Debian`
GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash nomodeset video=uvesafb:mode_option=1366x768-24,mtrr=3,scroll=ywrap"
GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor"

# Uncomment to disable graphical terminal (grub-pc only)
#GRUB_TERMINAL=console

# The resolution used on graphical terminal
# note that you can use only modes which your graphic card supports via VBE
# you can see them in real GRUB with the command `vbeinfo'
GRUB_GFXMODE=1366x768

# Uncomment if you don't want GRUB to pass "root=UUID=xxx" parameter to Linux
#GRUB_DISABLE_LINUX_UUID=true

# Uncomment to disable generation of recovery mode menu entrys
#GRUB_DISABLE_LINUX_RECOVERY="true"
a także w w pliku modules, znajdującym się w katalogu /etc/initramfs-tools/:
# List of modules that you want to include in your initramfs.
#
# Syntax: module_name [args ...]
#
# You must run update-initramfs(8) to effect this change.
#
# Examples:
#
# raid1
# sd_mod
uvesafb mode_option=1366x768-24 mtrr=3 scroll=ywrap
Po dokonaniu zmian wykonujesz:

sudo update-grub2

oraz

sudo update-initramfs -u -k all

Pozdrawiam

EDIT:
krzysueklolo pisze:Potrzebuje pomocy ponieważ raz na jakiś czas po włączeniu laptopa pokazuje mi ze niema baterii i pracuje na kablu gdy bateria jest podpięta i naładowana . Co z tym zrobić ??
Wyjmij baterie, na samym zasilaniu sieciowym załaduj standardowe ustawienia biosu. Następnie wyłącz wtyczkę zasilania, podłącz baterię i ponów procedurę. Po tym powinno być ok.
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
triplex
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 45
Rejestracja: 28 mar 2010, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: triplex »

e X t 7 3 pisze:Piszesz pan w konsoli:

sudo update-grub,

lub

sudo update-grub2
Nie wiem czemu te opcje nie pomogły. Na początku w ogóle nie było interakcji - nie znał komendy, potem mówił że komenda odnosi się do conajmniej 4-5 programów<?>. Dopiero komenda sama w sobie ruszyła po jakiś nerwowych klikach i instalacji polecanych min gruba, a i tak opcje były dostępne, po ich załadowaniu był error i jakikolwiek klik powracał do okna wyboru systemu. Pomogło dopiero ręczne wyedytowanie pliku boot\grub\grub.cfg <mimo że jest w nim napisane że jest generowany i go nie edytować> i usunięcie resztki plików z boot\grub tych starszych wersji.

Pomysł z skryptem, który sam by odinstalowywał poprzednie wersję jest fajny i na pewno byłby pomocny. Dobrze by było <nie wiem czy to możliwe> aby skrypt instalował też sterowniki NVIDI. Jeśli nie, to czy jest jakaś możliwość automatycznego instalowania sterowników graficznych przy instalacji kolejnych wersji kernela? Nie, że jestem leniwy i nie chce mi się tego robić, ale pamiętam ile problemów zajęło mi na początku zainstalowanie wszystkich ulepszeń kiedy przesiadłem się na ubuntu.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Panie Kolego triplex ... ale Suma summarum odnotowujemy sukces ? ;). Co do skryptów i sterowników Nvidii, nie jest to takie oczywiste i proste. Cały czas się zastanawiam nad ich licencją, która jest dość restrykcyjna i rodzi pewne wątpliwości prawne - dlatego nie zbudowałem na chwilę obecną paczek deb z w/w sterownikami. Pomyśle nad tym, oczywiście nie wiem kiedy to zrobie czerwiec zapowiada mi się tak pracowicie, że zastanawiam się kiedy będę odpoczywał ;).

Na chwile obecną (najdalej kilka dni) zbuduje jeszcze Kernel 2.6.34-ck1-ext73-f1-6.3-K8-bfs. Potem na pewną chwilę pewnie będę musiał spowolnić swoje działania w przedmiotowym zakresie ... choć musze przyznać, ze jak coś nowego wymyślam, albo wychodzą nowe wersje krenela, etc. to ciężko mi się powstrzymać ;)

Nota bene, kiedyś (parę lat temu) Con`owi Kolivasowi napisałem, że bez Linuksa długo nie wytrzyma, a był to czas kiedy mocno "podarł koty" z Ingo Molnárem (m.in. Twórca konkurencyjnego Completely Fair Schedulera) i solennie obiecywał, że kończy z budowaniem własnego Schedulera. Wtedy odpisał, że teraz na ryby chodzi i mówił, że w końcu żona go nie męczy = non stop przy kompie siedzi (znam to skądś) ;) - odpisałem, że się przekona ;) i widać "Chłop" nie wytrzymał - pewnie m.in. stąd nazwa jego obecnego Schedulera ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
janek.sid
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 132
Rejestracja: 16 paź 2007, 09:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: janek.sid »

Czy była by taka możliwość, aby wyjaśnić krok po kroku jak zainstalować usprawnienia zaprezentowane przez e X t 7 3 na czystej instalacji Ubuntu na netbooku Asus EEE 1000H?

Czy lepiej zacząć od standardowego Ubuntu, czy instalować wersje netbook i po aktualizacji systemu co robić i jak robić, krok po kroku.

Chętnie wypróbowałbym te ulepszenia, ale boje się, że coś skaszanię, bo nie jestem mocny w obsłudze Linuksa...

Czy może osoba, która w konsoli nie jest zbyt mocna, nie powinna przeprowadzać takich eksperymentów?
Awatar użytkownika
MU903
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 50
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: MU903 »

e X t 7 3, mam pytanie. Mam Eee 1201T z athlonem Neo MV-40 i ATI HD 3200, zainstalowane Ubuntu Netbook Remix 10.04, jądro 2.6.32-22 (standardowe). Nie działały mi klawisze funkcyjne, więc zmieniłem linijkę w grubie wymuszającą acpi z

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX=""
na

Kod: Zaznacz cały

GRUB_CMDLINE_LINUX="acpi_osi=Linux acpi_backlight=vendor"
Jak rozumiem do tego sprowadza się Twój skrypt (i update gruba). Po tym wszystko fajnie, klawisz Fn działa, z jednym wyjątkiem, nie działa zmiana jasności ekranu.
Z tą jasnością to dziwna sprawa: gdy nie ma wymuszenia acpi, to działa, ale bez udziału gnome-power-manager (np. nie pojawia się komunikat o zmianie jasności monitora), w ogóle gnome-power-manager nie działa (poprawka, wstrzymanie przy zamknięciu klapy działa, ale nie rozjaśnianie). Co jeszcze ciekawe z ATI Center Control zmieniam jasność co działa również nie zależnie od gnome-power-manager czy też ustawiania jasności klawiszami funkcyjnymi.

Czy może wiesz skąd takie dziwne zachowanie?


A z innej beczki, udało Ci się uruchomić mikrofon?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Cóż nie mam dostępu do grafiki ati ... na wielu netbookach eeepc właśnie wymuszenie acpi_backlight=vendor, pozwala na zapewnienie kontroli nad podświetlaniem matrycy ... powiem szczerze nie testowałem na standardowym kernelu ... tak pod moimi kernelami mikrofon działa ... pare stron wcześniej było to omawiane.

Zainstaluj Pan HardInfo i daj informacje, co pokazuje przez Input Devices ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
MU903
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 50
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: MU903 »

Dzięki za tak szybką odpowiedź!!!
Oto co mam w Input Devices:

Kod: Zaznacz cały

Lid Switch
Sleep Button
Power Button
Power Button
Macintosh mouse button emulation
AT Translated Set 2 keyboard
Video Bus
USB2.0 UNC VGA WebCam
HDA Digital PCBeep
SynPS/2 Synaptics TouchPad
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Nie działają klawisze funkcyjne oraz specjalne - vide mój konfig (mój kernel 6.3):

-Input Devices-
AT Translated Set 2 keyboard
Lid Switch
Sleep Button
Power Button
Power Button
Video Bus
PIXART USB OPTICAL MOUSE
USB2.0 UVC VGA WebCam
Eee PC WMI hotkeys
Asus EeePC extra buttons
SynPS/2 Synaptics TouchPad
HDA Digital PCBeep
Pozdrawiam
##### Sterwoniki NVIDIA-Linux-x86-256.29 oraz NVIDIA-Linux-x86_64-256.29 #####
Pragnę zarekomendować użytkownikom układów Nvidii (GForce oraz ION), nowe sterowniki beta NVIDIA-Linux-x86-256.29 (32-bit) oraz NVIDIA-Linux-x86_64-256.29 (64-bit). Testuje je zarówno pod wypuszczonym już kernelm 2.6.34-ck1-ext73-f1-6.3-atom-bfs, jak i testowanym jeszcze przez mnie 2.6.34-ck1-ext73-f1-6.3-K8-bfs. W obu przypadkach, w przeciwieństwie do problematycznych jednak NVIDIA-Linux-x86-256.25, pokazują naprawdę świetną wydajność - zarówno w 3D, jak i filmach Full HD (choć tu musza jeszcze popracować).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
milansport
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 53
Rejestracja: 11 wrz 2008, 19:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: milansport »

Hmm.. Ja używam sterowników 195.36.24.
Czym się one różnią od 256.29?
I tak w ogóle to nie mogę znaleźć na stronie Nvidii tych sterowników.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MU903
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 50
Rejestracja: 03 maja 2009, 19:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: MU903 »

e X t 7 3, jak rozumiem, Twój kernel jest zoptymalizowany dla atoma, czy będzie działał poprawnie dla athlona Neo?
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

jutro najprawdopodobniej będzie wersja K8 ... ona będzie odpowiednia ... właśnie na niej działam i powiem szczerze ta wersja, będzie chyba szybsza od wersji atom ;)

EDIT:
milansport pisze:Hmm.. Ja używam sterowników 195.36.24.
Czym się one różnią od 256.29?
I tak w ogóle to nie mogę znaleźć na stronie Nvidii tych sterowników.

Pozdrawiam
Przecież dałem linki ... są nimi nazwy plików. Oczywiście to wersje testowe, ale mają niezły potencjał ;)
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Krawcowy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 06 mar 2010, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Krawcowy »

Po instalacji najnowszego kernela K8 i ponownym uruchomieniu komputera system się nie uruchamia, wyskakuje

Kod: Zaznacz cały

Kernel panic - not syncing: VFS: Unable to mount root fs on unknown-block(0,0)
Edited: Usunąłem wszystkie pliki związane z header i image, nie wiem czy dobrze zrobiłem, ale to nie pomogło. Również w katalogu boot niczego nie ma. Spróbuje teraz zainstalować gruba na nowo.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Czyżby, na 9.04 instalowałeś Pan ten kernel ?!?!? (patrze na opis do Twojego konta).
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Krawcowy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 06 mar 2010, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Krawcowy »

Nie, na 10.04.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

hmm po instalacji miałeś, zarówno linux-imege, jaki i initrd.img w katalogu /boot oraz linue-headers i link do linux-2.6.34 w katalogu /usr/src/ ? Na jakiej maszynie instalowane ?
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Krawcowy
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 06 mar 2010, 17:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Krawcowy »

e X t 7 3 pisze:hmm po instalacji miałeś, zarówno linux-imege, jaki i initrd.img w katalogu /boot oraz linue-headers i link do linux-2.6.34 w katalogu /usr/src/ ? Na jakiej maszynie instalowane ?
Czy to było w katalogu /boot nie wiem, ale na pewno były wszystkie pliki w katalogu /usr/src/ związane z kernelem. Maszyna to Athlon 1.4 512 MB RAM, 250 GB dysk
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Jaki chipset płyty ?



]
############### Kernel 2.6.34-ck1-ext73-f1-6.3-atom-bfs - Ubuntu 910. oraz 10.04 ###############


Zatem udostępniam kernel w wersji 6.3. Jak już wspomniałem, kernel ten oparty jest o patch`e Cona Kolivasa, stąd skrót ck1 oraz bfs. Proszę porównajcie obie wersje 6.1 oraz 6.3. Bazują, o czym pisałem - na rożnych Schedulerach. Jeden to cfs, czyli Completely Fair Scheduler, drugi to natomiast bfs, tj Brain Fuck Scheduler.

W obecnej wersji nie udostępniam Alsy, gdyż nawet już nowsze moduły zostały zaaplikowane w tej wersji kernela.



Poniżej skrypty instalacyjne - w przypadku, gdy po dwukrotnym kliknięciu na skrypt, nie pojawi się okno wyboru (w tym wykonaj w terminalu), nadajmy mu prawo wykonalności:


Nagłówki, kernel. Dla tych użytkowników, którzy używają otwartych sterowników sieciowych (wifi), zawartych w samym kernelu:

instalator-linux-imege-headres-v.6.3-atom


Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Broadcoma. Przykładowo dla Lenovo s10:

instalator-linux-imege-headres-broadcom-v.6.3-atom


Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Realteka, dla układu rtl8192se. Przykładowo dla Asusa 1201n:

instalator-linux-imege-headres-realtek-v.6.3-atom


Nagłówki, kernel oraz środowisko ndiswrapper dla sterowników wifi przeznaczonych dla Windows. Wielu użytkowników MSI Wind korzysta z tego rozwiązania:

instalator-linux-imege-headres-ndiswrapper-v.6.3-atom


Nagłówki, kernel sterowniki wifi od Ralinka, dla układu rt2860sta:

instalator-linux-imege-headres-ralink-v.6.3-atom


Nagłówki, kernel sterowniki wifi od Ralinka, dla układu rt3090sta. Prawdopodobnie dla użytkowników Asusa eeepc 1000h - DODATKOWY STEROWNIK: - niestety na chwilę obecną nie działa prawidłowo ;/

instalator-linux-imege-headres-ralink-3090-v.6.3-atom



GRUB - wymuszanie ACPI:

grub-acpi

Powyższy skrypt zastępuje oryginalny plik grub, na zmodyfikowany przeze mnie. Wprowadza on zmiany, polegające na dodaniu wpisów wymuszających włączenie obsługi ACPI. Oryginalny plik zostaje zapisay do /var/backups/, jako grub-oryginał. Skrypt ten szczególnie polecam wszystkim użytkownikom maszyn z rodziny eeepc. Jednakże, jeśli nie działają wam skróty klawiszowe, wentylator na procesorze "szaleje", zalecam wykonanie skryptu, także na innych maszynach.



Skrypt zapewniający ładny wygląd Splasha - Plumouth

Poniższe skrypty przeznaczone są dla korzystających ze sterowników Nvidia i Ati (właśnościowych = zamkniętych) - TYLKO i WYŁĄCZNIE - nie stosować na chipach GMA Intela. Jak wiemy w przypadku korzystania ze sterownika np. Nvidii dla układów GeForce oraz ION, wygląd splasha jest tragiczny. Skrypty poniższe pozwalają na obejście problemów. Instalacja jest możliwa tylko wtedy, gdy mamy dostęp do sieci ! Konieczność ściągnięcia jednego pakietu. Działa zarówno w Ubuntu 9.10, jak i 10.04.

Poniżej dwie wersje - jedna zawierająca wpisy wymuszające określone nastawy ACPI (o czym mowa powyżej), jak już wspominałem przede wszystkim dla maszyn eeepc oraz skrypt, który nie wprowadza tego rodzaju zmian. Skrypty kopiują oryginalne pliki grub i modules do katalogu /var/backups/, jako grub-oryginał oraz modules-oryginał. Paczkę rozpakowujemy i klikamy na skrypt - wykonaj w terminalu.

splash-nvidia-ati

splash-nvidia-ati-bez-acpi



Deinstalator apparmor

Poniżej skrypt usuwający usługę oraz pakiety i pliki konfiguracyjne apparmor. Jak wiadomo, nie wdrażam tego rozwiązania w swoich kenelach - zbyt wolne (obciąża system, co przy netbookach jest już niebagatelnym ograniczeniem) - moim zdaniem nie daje w zamian mocnej ochrony. Dlatego jeśli używacie mojego kernela zalecam jego odinstalowanie - najlepiej skryptem, szybko i sprawnie:

apparmor-remove
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości