Co was trzyma przy Windows

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Biotrek »

mths pisze:[...]
trzeba było distro zmienić. slackware, debian, arch - i wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku.
Pozwolę sobie odpowiedzieć a raczej zacytować za marbeda :)
marbed pisze:[...]
Wiem, wiem zaraz ktoś powie, że jestem gamoń, trzeba poszukać, wyedytować jakieś pliki, dociągnąć jakieś brakujące i powinno ruszyć, ale ja mam w życiu ważniejsze rzeczy i nie mam czasu na zabawę, mam to zgrać i wrzucić na stronę a nie ślęczeć pół nocy przed komputerem i głowić się czemu nie działa.
[...]
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
Awatar użytkownika
mths
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 101
Rejestracja: 18 maja 2008, 01:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE 3/Trinity
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: mths »

Biotrek pisze:Pozwolę sobie odpowiedzieć a raczej zacytować za marbeda :)
wam się wydaje, że jak ktoś ma debiana albo co gorsza Slackware to z terminala nie wychodzi i całymi dniami i nocami grzebie w systemie? wręcz przeciwnie - stawiasz system raz i używasz.

no ale oczywiście tylko genialny windows jest tak bajecznie prosty, intuicyjny i niezawodny, że żaden inny system równać się z nim nie może... i oczywiście każdy człek rodzi się z umiejętnością obsługi windows, a w najgorszym wypadku wysysa ją z mlekiem matki...
FreeBSD - live free or die.
Keep it simple, stupid.
Awatar użytkownika
sergo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: sergo »

Drukarka HP 1018 i skaner. Nigdy nie działały idealnie na Ubuntu. W którejś z poprzednich wersji było ok do momentu aktualizacji do kolejnej wersji. Ja również przestałem walczyć. Nie muszę.
Awatar użytkownika
mgrQkiZ
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 252
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: mgrQkiZ »

Tak, miałem okazję korzystać z PS (kolega mi pokazywał jakie programy ostatnio ukradł) to przyznam, że jak dla mnie gimp ma znacznie bardziej intuicyjny interfejs, przynajmniej od razu wiem gdzie co jest.
Też tak mam. Wychowany byłem na programach graficznych z Amigi. Siadłem na Gimpa i łatwo się przestawiłem, ale korzystam czasem z graficznych programów na emulatorze Amigi. Próbowałem na PS (moja dziewczyna się nim bawi) i ni cholery nie potrafię. Sam interfejs mnie odrzuca, chociaż podoba mi się to, że ma jedno okno. Ale do tego że Gimp ma 3 to idzie przywyknąć, tym bardziej że są konfigurowalne.
Oczywiście na drugim kompie ze znienawidzonym XP momentalnie rozpoznało sprzęt i zgrało zdjęcia. XP z 2002 roku, Ubuntu z 2009 - no comment.
A co na to dziennik systemowy :?: Pierwsze słyszę, żeby Ubuntu aparatu nie wykryło. Zazwyczaj aparaty działają w trybie pamięci masowej, więc musi działać.
Zwykła taka atramentówka Canon. Sterowniki na płytach oczywiście tylko pod Windows. Ale czego miałem się spodziewać. Szukałem i bez problemu znalazłem na stronie producenta stery pod Linuksa. Ale tu pojawił sie problem niezrozumiały. Te sterowniki są tak strasznie prymitywne, że oprócz wydrukowania zwykłego tekstu nic więcej nie da się zrobić. Drukować zdjęc się nie da. Absolutnie się nie da.
Po tym co piszesz mniemam że robisz coś źle. Jaki masz model tego Canon'a. Tak się składa, że podłączałem w domu u rodziców Canon'a MP140 do Ubuntu. Działało ok. Teraz chciałem sobie kupić drukarkę, wybrałem Canon'a bo firma nie olewa użytkowników Linuksa i stery daje. I też śmiga, grafika drukuje, a skaner to bez sterów działał.
Wymieniłem nagrywarkę DVD, w komplecie Nero - na Windowsa. Nero pod Linuksa płatne. No to jak? Mam dwa razy płacić za to samo? A raczej za namiastkę tego samego? Nie ma mowy.
Brasero to kompletna pomyłka i koniec na tym.
Brasero to taki Nero Express. A o k3b słyszał :?:
Jest sens wymieniać dalej?
Ale powiedz mi czyja to wina, że producenci nie pisza oprogramowania pod Linuksa :?: Samego Linuksa :?: Nie wydaje mi się. Śmiem twierdzić, że firmy zlewają Linuksa dlatego, bo nie mają programistów tego systemu, bo Ci pewnie są drożsi. Porządne firmy w stylu nVidia sobie radzą i stery dają b. dobre do swojego sprzętu.
W czasach Win 7 to nędzne Wine ze swoim interfejsem niczym z Windows 95 jest pożałowania godne.
Wine nie jest po to aby ładnie wyświetlać interfest bo nie o to chodzi.
I tymi słowami żegnam.
Papa, najwyraźniej nie wszyscy muszą używać Linuksa.
nie mam czasu na zabawę, mam to zgrać i wrzucić na stronę a nie ślęczeć pół nocy przed komputerem i głowić się czemu nie działa.
To co robisz na forum Ubuntu :?: Masz jeszcze czas aby siedzieć na forum :?:
www.qkiz.pl - 100% geek blog
Podaruj 1% osobie chorej na stwardnienie rozsiane --> www.sm.qkiz.pl
Awatar użytkownika
JarekJ83
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 74
Rejestracja: 20 maja 2006, 14:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: JarekJ83 »

uzywam XP raz na tydzien / dwa, choc mam te 27 lat to od czasu do czasu jeszcze wlacze jakas gierke by sie odmulic :) reszte wykonuje na Ubuntu, wiec przy windowsie prawie nic mnie nie trzyma
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Admc »

marbed pisze:W czasach Win 7 to nędzne Wine ze swoim interfejsem niczym z Windows 95 jest pożałowania godne.
Dla chcącego nic trudnego. Ściągnij sobie dowolny motyw Windowsowy i ustaw w konfiguracji wine. Potem jeszcze włącz wygładzanie czcionek za pomocą Winetricks i będzie wyglądać elegancko.
Obrazek
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
ddks
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 26
Rejestracja: 06 lut 2010, 19:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: ddks »

W czasach Win 7 to nędzne Wine ze swoim interfejsem niczym z Windows 95 jest pożałowania godne.
Wybaczcie, że się wtrącę ale moim zdaniem to ma działać a nie ładnie wyglądać.
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: mat »

marbed pisze:Żona przyniosła z pracy aparat fotograficzny i poprosiła, żebym zgrał z niego zdjęcia i wrzucił na stronkę szkoły bo w pracy nie zdążyła. OK nie ma problemu. Podłączam aparat do komputera i co? Nic, kompletnie nic a nic, żeby chociaż jakiś błąd pokazało. W ogóle nie widzi sprzętu. Dodam, że aparat nowoczesny i nie żaden wynalazek.
Oczywiście na drugim kompie ze znienawidzonym XP momentalnie rozpoznało sprzęt i zgrało zdjęcia. XP z 2002 roku, Ubuntu z 2009 - no comment.

Wiem, wiem zaraz ktoś powie, że jestem gamoń, trzeba poszukać, wyedytować jakieś pliki, dociągnąć jakieś brakujące i powinno ruszyć, ale ja mam w życiu ważniejsze rzeczy i nie mam czasu na zabawę, mam to zgrać i wrzucić na stronę a nie ślęczeć pół nocy przed komputerem i głowić się czemu nie działa.
Zapewne trzeba było uruchomić program w stylu digiKam i wybrać odpowiedni model aparatu. Wiesz w innych systemach także natrafiasz na tego typu problemy. Kolega ostatnio twierdził , że ma problem z drukarką. Okazało się, że producent nie dostarczył sterowników dla systemu Windows 7. Ja sam mam miałem problem z jedną z moich drukarek. Podłączyłem do komputera iMac z zainstalowanym Mac OS X 10.6 i drukarka po prostu nie działała z oficjalnymi sterownikami dołączonymi do systemu. Musiałem więc zainstalować nieoficjalne sterowniki dla mojej drukarki.
marbed pisze:Jest inne wyjście, można wziąć do pracy prywatny aparat. Kupiłem porządną lustrzankę Sony, w komplecie było oprogramowanie do zgrywania, katalogowania zdjęc, do edycji RAW'ów. Oczywiście tylko na Windows. Nie powiem, spróbowałem na Wine - zgrywanie nie działa. Katalogowanie nie działa, na Rawach się zawiesił. Wyglądało to jakbym na nowym TV plazmowym full HD oglądał filmy ze starych kaset video.
Więc czemu nie skorzystałeś z komercyjnych lub darmowych programów dostępnych dla Linuksa? Wine nie jest programem nadającym się do codziennego użytku. Postępuj zgodnie ze wskazaniami producentów, a unikniesz wielu tego typu problemów.
marbed pisze:Dostałem od telekomunikacji drukarkę. Zwykła taka atramentówka Canon. Sterowniki na płytach oczywiście tylko pod Windows. Ale czego miałem się spodziewać. Szukałem i bez problemu znalazłem na stronie producenta stery pod Linuksa. Ale tu pojawił sie problem niezrozumiały. Te sterowniki są tak strasznie prymitywne, że oprócz wydrukowania zwykłego tekstu nic więcej nie da się zrobić. Drukować zdjęc się nie da. Absolutnie się nie da.
Czy to wina systemu ,że Canon stworzył słabe sterowniki. przecież zawsze możesz skorzystać z komercyjnego Turboprint dla Linuksa: http://www.turboprint.info/.
marbed pisze:Wymieniłem nagrywarkę DVD, w komplecie Nero - na Windowsa. Nero pod Linuksa płatne. No to jak? Mam dwa razy płacić za to samo? A raczej za namiastkę tego samego? Nie ma mowy.
Essentials/OEM
Nero Essentials/OEM to wersje programu Nero pozbawione niektórych opcji dostępnych w wersji detalicznej.
Należy pamiętać, że decyzja o zawartości wersji Nero Essentials/OEM należy do producentów nagrywarek, którzy dołączają program Nero do swojego sprzętu. Oznacza to, że wersja Nero Essentials/OEM, którą posiadasz, nie jest w pełni funkcjonalna

http://www.nero.com/plk/support-nero8-f ... t=Nero%205

Nigdy nie zapłaciłeś za nero dla Windows. natomiast otrzymałeś ją jako dodatek do nagrywarki. W tym wypadku wersja Nero dla Linuksa byłaby twoim pierwszym tego typu programem. Poza tym nic nie wiesz o wersji Nero ,którą posiadasz i narzekasz na dostępność w pełni funkcjonalnej wersji dla Linuksa.
marbed pisze:To mnie trzyma przy Windows. Rzeczy których używam pod Windowsem działają jak należy a pod Ubuntu albo wcale albo koślawo i kanciasto. W czasach Win 7 to nędzne Wine ze swoim interfejsem niczym z Windows 95 jest pożałowania godne.
Jak korzystasz z programów dla Windows pod Linuksem to faktycznie korzystanie z systemu staje się kłopotliwe. Poza tym praktycznie żaden producent nie poleca korzystać z Wine. Zainstalowałeś ten program na własną odpowiedzialność i beż żadnej gwarancji prawidłowego działania od jakiegokolwiek producenta. W tym wypadku nie powinieneś marudzić. Tak niestety wygląda sytuacja gdy nie stosujesz się do zaleceń producentów i nie czytasz wymagań systemowych. Dlatego pod Linuksem używam wyłącznie natywnych programów dla niego dedykowanych. Dzięki temu problemy opisane przez ciebie są dla mnie całkowicie nierealne.
BUY LINUX GAMES
Support Game Companies who Support Linux Gaming.
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Biotrek »

mgrQkiZ pisze:To co robisz na forum Ubuntu :?: Masz jeszcze czas aby siedzieć na forum :?:
Wybacz jeśli cię obraziłem, ale popadasz w syndrom linuksiarza (jak jesteś na innym systemie to kopa i za drzwi).

Jak czytam dalej posty to widzę, że niektórzy nie potrafią pojąć iż normalny użytkownik chce mieć system który ma działać, jego nie obchodzi, że to wina canona bo nie napisał sterowników, albo inne rzeczy.

Od dawna mam w posiadaniu Creative X-Fi 5.1 surround USB, sterowniki jakiś czas temu zawitały do jądra (nie działa tak jak należy), 'alsa nie pali gumy' jakbym chciał i pulse też, pytam czy coś się zmieniło...nic.
Nie stoję murem za żadnym systemem, w tej chwili dla mnie i wielu innych OS jest po prostu interfejsem, który ma być prosty i zarazem zaawansowany, a to że zamknięte czy otwarte oprogramowanie Apple, Microsoft, Google to mi lata wokół kwiatuszka, byleby za bardzo nie było ograniczone, tylko spełniało kilka osobistych wymagań.
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
jaroslawb1

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: jaroslawb1 »

Biotrek pisze:Wybacz jeśli cię obraziłem, ale popadasz w syndrom linuksiarza (jak jesteś na innym systemie to kopa i za drzwi).

Jak czytam dalej posty to widzę, że niektórzy nie potrafią pojąć iż normalny użytkownik chce mieć system który ma działać, jego nie obchodzi, że to wina canona bo nie napisał sterowników, albo inne rzeczy.

Od dawna mam w posiadaniu Creative X-Fi 5.1 surround USB, sterowniki jakiś czas temu zawitały do jądra (nie działa tak jak należy), 'alsa nie pali gumy' jakbym chciał i pulse też, pytam czy coś się zmieniło...nic.
Nie stoję murem za żadnym systemem, w tej chwili dla mnie i wielu innych OS jest po prostu interfejsem, który ma być prosty i zarazem zaawansowany, a to że zamknięte czy otwarte oprogramowanie Apple, Microsoft, Google to mi lata wokół kwiatuszka, byleby za bardzo nie było ograniczone, tylko spełniało kilka osobistych wymagań.
Nie rozumiem jednego.Po kiego grzyba komuś głośniki 5.1 przy komputerze?Ja mam podłączoną wieżę Technicsa klasy AA i mam taki odjazd że 20 creatiwów się chowa.Filmy ogląda się na dużym telewizorze i zestawie kina domowego,wygodnie siedząc w fotelu lub na kanapie.Nikomu z programistów Ubuntu nie przyszło do głowy,że ktoś będzie oglądał filmy na monitorze komputera.Linuksa można skonfigurować na 5,1,ale trzeba się troszkę przyłożyć.Są zestawy multimedialne oprogramowane Linuksem,które w pełni obsługują wszystkie kanały.Jak nie wierzysz to wejdź na stronę choćby Manty....
Awatar użytkownika
mgrQkiZ
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 252
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: mgrQkiZ »

Wybacz jeśli cię obraziłem, ale popadasz w syndrom linuksiarza (jak jesteś na innym systemie to kopa i za drzwi).
:) nie obraziłeś mnie, ale odpowiedziałem na głupoty które wypisujesz. Ja zazwyczaj nie odzywam się w temacie o którym nie mam pojęcia.
Jak czytam dalej posty to widzę, że niektórzy nie potrafią pojąć iż normalny użytkownik chce mieć system który ma działać, jego nie obchodzi, że to wina canona bo nie napisał sterowników, albo inne rzeczy.
A ja nie mogę pojąć fascynacji systemem Windows. Wole Ubuntu, bo wszystko po prostu mi działa.
www.qkiz.pl - 100% geek blog
Podaruj 1% osobie chorej na stwardnienie rozsiane --> www.sm.qkiz.pl
umcs
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 108
Rejestracja: 02 lis 2008, 20:21
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: umcs »

jaroslawb1 pisze:Ja mam podłączoną wieżę Technicsa klasy AA i mam taki odjazd że 20 creatiwów się chowa.Filmy ogląda się na dużym telewizorze i zestawie kina domowego,wygodnie siedząc w fotelu lub na kanapie.
To masz wypas... Ja zamiast wieży mam magnetofon z CD Philipsa, ale aby grały oba głośniki muszę włożyć szpilkę w między wejście na słuchami a obudowę, w magnetofonie pękną pas klinowy a CD... działa jak należy (zostaje jeszcze radio). DVD? No mam... takie z Carrefoura, hehe - ale działa. Więc wolę sobie włączyć muzykę lub film na kompie i głośniczki Tracera 2.1 (słabe ale mieszkam w bloku więc mi w zupełności wystarczają). Ale nie żebym narzekał - mi wszystko działa. Nawet ostatnio cudem obczaiłem jak włączyć kamerkę, trzeba nacisnąć guziczek aż zgaśnie dioda (dziwne, bo raczej kiedy kamerka jest włączona powinna się świecić).

A przy windzie nic mnie nie trzyma. Kiedyś troszkę gierki ale nigdy nie lubiłem zbytnio grać i Mario na Linuxsa jest OK :)

Ostatnio śmiałem się z kumpla, on prawie płakał jak przyniosłem mu Avasta (antywir) bo jakiegoś wirusa ma. Włączył, przeskanował, usunął pliki, które mu wyświetliło i (hahah) usunęło mu nawet notepad, prawie wszystkie programy i stery do grafiki... Aż biedaczek zaniemówił...
"Gdyby Hans nie zabił żony i nie dostał wyroku to coś by było z tego Reiser4"
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Admc »

umcs pisze:Ostatnio śmiałem się z kumpla, on prawie płakał jak przyniosłem mu Avasta (antywir) bo jakiegoś wirusa ma. Włączył, przeskanował, usunął pliki, które mu wyświetliło i (hahah) usunęło mu nawet notepad, prawie wszystkie programy i stery do grafiki... Aż biedaczek zaniemówił...
Avast jest upierdliwy i ma dziurawą bazę wirusów. Do ochrony jedynego słusznego systemu z darmowych programów polecam AVG.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
Sueroski
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 206
Rejestracja: 01 mar 2010, 17:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Sueroski »

Ja od siebie na Windowsa polecam NOD32. W ciągu 6 lat używania kompa tylko jednego wirusa mi nie trafił (tego dnia wieczorem zaktualizowała się baza, która zawierała to co ja złapałem) więc jak na Jedyny Słuszny System to całkiem nieźle
Poza tym strasznie groźny nie był - usunął tylko jakiś plik systemowy odpowiedzialny za logowanie przez co po odpaleniu kompa widziałem nasz kochany Niebieski Ekran Śmierci zwany również BSOD ;]
Mimo wszystko nie wiem jak wy ale na codzienną prace to mi bardziej pasuje Linux. Nie zawsze chce mi się męczyć z IDE, żeby coś skompilować, albo żeby dorobić do tego GUI pół dnia się męczyć z instalacją bibliotek do IDE. Tutaj wchodzę, kilka poleceń w konsolę wbijam i mam uruchamiany program. A jak chcę gui to wystarczy qmake i hula (ja sobie piszę gui pod Qt)
Inny OS = Trisquel 4.5
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Biotrek »

jaroslawb1 pisze:Nie rozumiem jednego.Po kiego grzyba komuś głośniki 5.1 przy komputerze?Ja mam podłączoną wieżę Technicsa klasy AA i mam taki odjazd że 20 creatiwów się chowa.Filmy ogląda się na dużym telewizorze i zestawie kina domowego,wygodnie siedząc w fotelu lub na kanapie.Nikomu z programistów Ubuntu nie przyszło do głowy,że ktoś będzie oglądał filmy na monitorze komputera.Linuksa można skonfigurować na 5,1,ale trzeba się troszkę przyłożyć.Są zestawy multimedialne oprogramowane Linuksem,które w pełni obsługują wszystkie kanały.Jak nie wierzysz to wejdź na stronę choćby Manty....
Cóż, gusta to gusta mnie znacznie lepiej się ogląda przy 5.1 i tak samo jest ze słuchaniem muzyki (flac, ogg, bądź mp3, ale z wysoką jakością).
Ja wiem, że są zestawy, nie będę wymieniał karty muzycznej tylko po to by przejść na Linuksa, nie mam ku temu dobrego powodu.
Staż na Linuksie mam blisko 3 lata, więc nie jestem taki zielony. Skonfigurować na siłę na pewno się da, ale mi zależy na tym by jakością choćby dorównywało sterownikom z Windows. Na chwilę obecną jest to jedyny warunek, który dzieli mnie do powrotu, lecz jeśli już to pewnie nie Ubuntu bo jest niestabilne tylko postawiłbym Debiana prawdopodobnie z KDE, ponieważ Gnome nie czarujmy się, ale "w ogóle" się nie rozwija.
mgrQkiZ pisze:A ja nie mogę pojąć fascynacji systemem Windows. Wole Ubuntu, bo wszystko po prostu mi działa.
Dla mnie system to platforma do pracy i rozrywki, nie działa to biorę inną, tak też się stało z Linuksem.
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
Awatar użytkownika
dalselv
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 179
Rejestracja: 05 mar 2010, 14:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: dalselv »

Ubuntu: internet, praca - kilka pulpitów no sorry gdzie będzie wygodniej, filmy, muzyczka, download, zabawa z konfiguracją wszystkiego, nie ma to jak się trochę wysilić żeby coś działało ;) DARMOCHA po za tym vs. 400 zł za win7 basic pffffffffffff
Windows: muszę do niego wrócić bo nie ma żadnej giery samochodowej na poziomie, a nie po to składałem dobrego PC, żeby teraz nie grać w wolnej chwili :D swoją drogą nie wiem czemu takie etqw może mieć wersję natywną, a inne nie, chyba nie trzeba pisać gry od nowa żeby poszła na linuxie, zwłaszcza, że można pograć na słabszym konfigu albo na lepszych ustawieniach... Poza tym office, prace dyplomowe i nie tylko mają wymogi edytorskie do spełnienia tylko w wordzie....
XP -> Mandriva -> Win7 -> Ubuntu -> WIN10 -> Xubuntu !
jaroslawb1

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: jaroslawb1 »

Cóż, gusta to gusta mnie znacznie lepiej się ogląda przy 5.1 i tak samo jest ze słuchaniem muzyki (flac, ogg, bądź mp3, ale z wysoką jakością).
Cretiva nazywasz wysoka jakością????Twój subwofer jest z 10 razy mniejszy od mojej kolumny....Ja oglądam tez słuchając 5.1 ale na Yamasze.
Awatar użytkownika
Admc
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2149
Rejestracja: 23 lip 2009, 08:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Admc »

Ja tam nie rozumiem waszej sprzeczki o dźwięk. Mam wbudowane popierdziawki w laptopie i mi wystarcza, szkoda tylko, że praktycznie nie ma basów, ale filmiki na jutube można oglądać. W stacjonarnym mam głośniki 5.1 logitecha za 150 złotych i też mi wystarcza.
╔═╦╗╔╦═╦═╦╗╔╗Blaszak (Phenom II x4 955BE, 4 GB RAM, GF GTX 550Ti) - Kubuntu 13.10 amd64
║═╣║║║╔╣╔╣╚╝║Toshiba Satellite A110-293 - Lubuntu 13.10 x86
║╔╣╚╝║║║║╚╗╔╝HTC Hero - Tegro 2.6 (Android 2.1)
╚╝╚══╩╝╚╝♥╚╝ Liczniki: Linux - 496087, Ubuntu - 28751.
Awatar użytkownika
Tomahawk
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 189
Rejestracja: 03 lip 2008, 11:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: Tomahawk »

Po przeczytaniu tego tematu mam kilka "głębokich" myśli:
1. Powinno się zawiesić projekt WINE. Nie byłoby tylu niedomówień.
2. Nie do końca jestem pewien czy to, że Windows obsługuje DRM np. w Blue-Ray jest jego zaletą
3. Użytkownicy Windowsa wychwalają Sevena, a "besztają" Viste. Z tego co wiem wydajność obu systemów jest identyczna więc nie bardzo rozumiem...
4. Sprawa sprzętu i systemu jest trochę dziwna. Mam taki dziwny zwyczaj, że najpierw sprawdzam czy sprzęt będzie działał w systemie, który posiadam, a dopiero potem dokonuję zakupu. Jeżeli w trakcie "użytkowania" sprzętu ktoś przeprowadza migracje powinien się liczyć z jakimiś dodatkowymi kosztami. Ciekawe, że ludzie zaczynający przygodę z komputerami Apple nie narzekają. A wymieniają trochę więcej niż grafikę czy drukarkę.


A wracając do tematu wątku:
Posiadam kilka komputerów i tylko na jednym z nich mam Windowsa. Używam go praktycznie tylko do gier.

Dlaczego do wszystkiego innego wykorzystuje GNU\Linuksa?
Pierwszym powodem jest możliwość skonfigurowania go IDEALNIE pod siebie. Np. robienie czegokolwiek bez DWM-a jest w moim wypadku już chyba niemożliwe ;)

Drugim powodem jest otwarty kod. Mogę sobie skompilować program bez pierdół które są mi niepotrzebne, dodać w miarę łatwo jakąś funkcję itp. Również dzięki otwartemu kodowi mam w planach postawić sobie LFS-a. Któryś Windows-User tak potrafi? ;)

Kolejny jest niejako wynikiem poprzedniego. Wiem co mam w systemie. Linux jest niezależny i takie NSA nie może umieścić w nim backdoor-a w żaden sposób. Znaczy może, ale nie bez wiedzy ogółu, a i tak bez problemu można by się go pozbyć ;) A taki MS jest firmą Amerykańską i na nich można pewne wpływy już wywrzeć: http://www.theforbiddenknowledge.com/ha ... indows.htm

Pozdrawiam
i5 2500k@4.4GHz|Ninja 2|AsRock Z68 Pro3-M|8GB Ram|R5850|Dell E228WFP|Arc Mini|M8000X|160GB SATA2
A300-14T|Ubuntu 11.04
Awatar użytkownika
mgrQkiZ
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 252
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Co was trzyma przy Windows

Post autor: mgrQkiZ »

Ja od siebie na Windowsa polecam NOD32.
A ja odradzam. U mnie w firmie to mamy i przepuszcza wirusy.
3. Użytkownicy Windowsa wychwalają Sevena, a "besztają" Viste. Z tego co wiem wydajność obu systemów jest identyczna więc nie bardzo rozumiem...
Nie jest identyczna. Sam to sprawdziłem.
www.qkiz.pl - 100% geek blog
Podaruj 1% osobie chorej na stwardnienie rozsiane --> www.sm.qkiz.pl
Zablokowany

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości