[SOLVED] Apache2, dowiązanie symboliczne - permission denied

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
deallas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2007, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

[SOLVED] Apache2, dowiązanie symboliczne - permission denied

Post autor: deallas »

Witam,

Mam bardzo podobny problem do tego viewtopic.php?t=61779 . Po utworzeniu dowiązania symbolicznego

Kod: Zaznacz cały

ln -s /home/deallas/Zend/library/ZendFramework-1.9.0/library/Zend /home/deallas/Zend/workspaces/DefaultWorkspace7/Project/library
co prawda tworzy się dowiązanie symboliczne lecz niestety nie jest widoczne przez przeglądarke (przez apache). Fizycznie istnieje. Kombinowałem z uprawnieniami lecz niestety nic one nie dały. Co prawda mógłbym przekopiować ten folder i by działało, ale po co za każdym razem kopiować jedno i to samo. Jeszcze podam wpis z virtual hostem:

Kod: Zaznacz cały

<VirtualHost project.local:80>
    DocumentRoot /home/deallas/Zend/workspaces/DefaultWorkspace7/Project/library/Zend
	<Directory />
		Options FollowSymLinks
		AllowOverride None
	</Directory>
	<Directory /home/deallas/Zend/workspaces/DefaultWorkspace7/Project/library/Zend>
		Options Indexes FollowSymLinks MultiViews
		AllowOverride None
		Order allow,deny
		allow from all
	</Directory>
    ErrorLog /home/deallas/Zend/workspaces/DefaultWorkspace7/Project/error.log
    CustomLog /home/deallas/Zend/workspaces/DefaultWorkspace7/Project/access.log combined
</VirtualHost>
Jak na razie na stronę startową dałem folder library, żeby przetestować czy apache widzi dowiązanie

pzdr
atsuki
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 308
Rejestracja: 14 maja 2008, 22:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Brak

Odp: [Apache2] Dowiązanie symboliczne - permission denied

Post autor: atsuki »

Kod: Zaznacz cały

ln -s /home/deallas/Zend/library/ZendFramework-1.9.0/library/Zend /home/deallas/Zend/workspaces/DefaultWorkspace7/Project/library

Kod: Zaznacz cały

<VirtualHost project.local:80>
    DocumentRoot /home/deallas/Zend/workspaces/DefaultWorkspace7/Project/library/Zend
	<Directory />
Cos mi tu nie gra (pogrubione) :)
deallas
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 05 maja 2007, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: [Apache2] Dowiązanie symboliczne - permission denied

Post autor: deallas »

Problem rozwiązany:) Katalog /home/deallas/Zend/library/ZendFramework-1.9.0 nie miał wystarczających uprawnień. Wpadłem na to dopiero jak DocumentRoot ustawiłem na /home/deallas/Zend :/ Ale ważne że nareszcie działa:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości