Ibex, KDE 4.1 i dwa monitory - jak to uruchomić?

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
eimi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2006, 12:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Ibex, KDE 4.1 i dwa monitory - jak to uruchomić?

Post autor: eimi »

Hej,
Zainstalowałem Kubuntu Intrepid Ibex. Wszystko ładnie, ale jak w KDE 4.1 uruchomić obsługę 2 monitorów? Mam sterowniki nvidii. Uruchomienie nvidia-settings kończyło się segfaultem - konfigurator nie mógł sparsować oryginalnego xorg.conf Ubuntu, uruchomiłem zatem nvidia-xconfig, żeby znormalizował plik, później nvidia-settings - i tam już udało się ustawić konfigurację na Separate X Screens.

Po restarcie, serwer X otworzył ekran na drugim monitorze - ale jest on całkowicie pusty. Nie ma tam żadnego panelu, żadnego menu, nic. Można jedynie przesuwać po nim kursorem myszy.

W FAQ KDE pisze: "Plasma natively supports dual monitor setups and is able to adapt itself to added or removed displays automatically on the fly". Chciałoby się zapytać, O RLY?

W panelu konfiguracyjnym KDE, w dziale ekran mam dostęp tylko do ustawień pierwszego monitora (matrycy).

Konfiguracja sprzętowa: GeForce 7300 Go, matryca laptopa 1280x800, drugi monitor 20" 1680x1050. Pod KDE 3.5 działało to bezbłędnie.
Awatar użytkownika
Aristofeles
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 75
Rejestracja: 24 kwie 2008, 20:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Ibex, KDE 4.1 i dwa monitory - jak to uruchomić?

Post autor: Aristofeles »

Przede wszystkim aby zapisać cos w xorgu trzeba settingsy uruchamiac z sudo. JA uzywam czasem i tv 37 cali jak i montora lcd 19 z 7400 go. Bez praw roota nie zapisze xorga i po zapisaniu ustawien nie wczyta wszytkiego.
HP Pavilion dv6151ea c2d 1,66, 2 gb ram, gf 7400 Kubuntu KDE 4.3
PC c2d 1,8ghz@2.4 ghz, 2 gb ram, gf8600, XP
PC P3 650mhz, 256 ram, gf 5500, Xubuntu + Fluxbox

czesiotest
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 19
Rejestracja: 04 kwie 2009, 11:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Ibex, KDE 4.1 i dwa monitory - jak to uruchomić?

Post autor: czesiotest »

Zapewno brak włączonygo "Xinerama"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości