Proponuję nowy dział off-topiku

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: marg1 »

rafaloo pisze:@mario_7 wszystko się zgadza, ale moim zdaniem na forum zauważalna jest tendencja pisania w tym dziale z obawy przed błędnym wyborem działu...tu zawsze będzie pasował. Innymi słowy niektóre posty się marnują :)
spieszę z przykładami np:
viewtopic.php?t=100689
to bardziej how-to niż off topic.
Dlatego ja myślę, że moderatorzy powinni przenosić też wątki do odpowiednich działów, a nie tak jak teraz - temat w nieodpowednim dziale to od razu do kosza......
AMD Athlon 64 4200+ DDR II 4GB 800 MHz Gigabyte GF-8600 GTS 256 DDR II 128 Bit
Linux User Registration Number: #488674
Inny OS=Debian - na próbę ;)
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: Ruri »

Dlatego ja myślę, że moderatorzy powinni przenosić też wątki do odpowiednich działów, a nie tak jak teraz - temat w nieodpowednim dziale to od razu do kosza......
Skąd te dane? Zapewniam Cie, że miedzy działami też przenosimy. I robimy kilkanaście innych rzeczy. A że najbardziej widać kosz to inna sprawa.
Przypomnę tylko, przy każdym poście jest ikonka "zgłoś post" jeśli widzisz, że coś jest w tym dziale co nie trzeba. Zgłoś go.
Uwagi do naszej moderacji są pomocne i cenne, ale można też bardziej namacalnie pomagać i uczestniczyć w budowie i rozwoju forum. A do tego jakoś mało kto się garnie.
Awatar użytkownika
Jarzyna
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 177
Rejestracja: 12 lut 2009, 09:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: Jarzyna »

Ruri pisze:[...] , ale można też bardziej namacalnie pomagać i uczestniczyć w budowie i rozwoju forum.
Szukacie nowych moderatorów? :mrgreen:

Skąd te dane? Zapewniam Cie, że miedzy działami też przenosimy. I robimy kilkanaście innych rzeczy. A że najbardziej widać kosz to inna sprawa.
Normalka, ludzie bardziej dostrzegają wyrzucanie postów do kosza, bo wtedy temat z danym postem jest zamykany i nie można kontynuować dyskusji/rozwiązywania problemu; a tak przenosząc między działami, to nie wiem, czy ktoś zauważa, że temat jest przeniesiony - większość chyba korzysta z "Nowe posty", "Dzisiejsze posty" i "Znajdź wszystkie swoje posty", więc bez wchodzenia do działu. A ponadto przy przenoszeniu żaden moderator nie pisze w temacie "Przenoszę. Zły dział.", bo pewnie uważa, że jest zbędny OT. ;)
Kubuntu Linux user no. #26234 ;)
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: marg1 »

Ruri pisze:ale można też bardziej namacalnie pomagać i uczestniczyć w budowie i rozwoju forum. A do tego jakoś mało kto się garnie.
Rozwiń ten temat? Jak się możemy przyczynić do rozwoju to chętnie się przyczynimy :)
AMD Athlon 64 4200+ DDR II 4GB 800 MHz Gigabyte GF-8600 GTS 256 DDR II 128 Bit
Linux User Registration Number: #488674
Inny OS=Debian - na próbę ;)
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: tomekgreen1985 »

marg1 pisze:Rozwiń ten temat? Jak się możemy przyczynić do rozwoju to chętnie się przyczynimy :)
No to pewnie że tak :D
Linux Mint 9 Isadora oraz Debian Sid AMD Athlon 2 x 2.8 + 3 GB Ram +WD 500GB + GF 6150 SE 256 MB + MP61PME-S2P
#483476
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: mario_7 »

Przecież Ruri napisał jak można pomóc...
Ruri pisze:Przypomnę tylko, przy każdym poście jest ikonka "zgłoś post" jeśli widzisz, że coś jest w tym dziale co nie trzeba. Zgłoś go.
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: marg1 »

Ach, w ten sposób -bo myślałem że mam gdzieś jakiś przelew wysłać hehe ;)
AMD Athlon 64 4200+ DDR II 4GB 800 MHz Gigabyte GF-8600 GTS 256 DDR II 128 Bit
Linux User Registration Number: #488674
Inny OS=Debian - na próbę ;)
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: sylwester »

marg1 pisze:Ach, w ten sposób -bo myślałem że mam gdzieś jakiś przelew wysłać hehe ;)
Przelew też możesz wysłać i nie widzę w tym nic śmiesznego - zrobiło to już mnóstwo osób: viewtopic.php?t=48242
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: marg1 »

To pomyślimy :)
AMD Athlon 64 4200+ DDR II 4GB 800 MHz Gigabyte GF-8600 GTS 256 DDR II 128 Bit
Linux User Registration Number: #488674
Inny OS=Debian - na próbę ;)
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: tomekgreen1985 »

Gdzie tylko się obejrzeć to kasę wołają ;D
Linux Mint 9 Isadora oraz Debian Sid AMD Athlon 2 x 2.8 + 3 GB Ram +WD 500GB + GF 6150 SE 256 MB + MP61PME-S2P
#483476
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: marg1 »

I po co ja o to pytałem - zaś kolejna wojna się rozpęta - nikt nikogo do tego nie zmusza chyba, forum działo i działać będzie - co z resztą jest wyjaśnione w podanym przez Sylwestra wątku - reszta jest chyba kwestią dobrej woli:)
AMD Athlon 64 4200+ DDR II 4GB 800 MHz Gigabyte GF-8600 GTS 256 DDR II 128 Bit
Linux User Registration Number: #488674
Inny OS=Debian - na próbę ;)
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: tomekgreen1985 »

Wojny nie będzie bo o co ?? Chyba nie o mój wpis :D
Linux Mint 9 Isadora oraz Debian Sid AMD Athlon 2 x 2.8 + 3 GB Ram +WD 500GB + GF 6150 SE 256 MB + MP61PME-S2P
#483476
Awatar użytkownika
thalcave
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 821
Rejestracja: 08 lis 2006, 12:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: thalcave »

Szukacie nowych moderatorów?
Zawsze mamy oczy szeroko otwarte i jak znajdzie się odpowiednia osoba to ma takową szansę
Gdzie tylko się obejrzeć to kasę wołają ;D
tak jest zbudowany ten świat. Na szczęście tu nikt nikogo do niczego nie zmusza (może prócz przestrzegania Regulaminu) ;)
GNU/Linux user
Na pytania na PW/e-mail nie udzielam odpowiedzi!
Szanujmy innych użytkowników!
Wesprzyj akcje: Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
Awatar użytkownika
hiroshi007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 190
Rejestracja: 11 lis 2008, 15:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: hiroshi007 »

luk1don pisze:Pierwszy "nowy" dział, jaki proponuje hiroshi to właściwie nie był by off-topic, bo Linuks, komputery, zawsze można by podciągnąć pod jakiś dział jaki już istnieje na forum.
Forum służy przede wszystkim ku pomocy. A watki z nowinkami z dziedziny komputerów, techniki powinny pojawiać się w off-topie. Ogólnie szlak mnie trafia jak czytam np. w wątku o dowCEBULKAch Linux vs Windows dowcipy nie związane z tematem. Akurat wchodzę tam, żeby pośmiać się z Windowsiaży lub odwrotnie, a nie słuchać dowcipów o Bacy, kliknięcie na link do Youtube i załadowanie filmu, który mnie nie interesuje to strata kilku minut. To tylko przykład. Chodzi o to aby posprzątać ten dział jakoś na wątki związane z Linuksem i takie które dotyczą wszystkiego innego.
Awatar użytkownika
marg1
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 188
Rejestracja: 16 sie 2008, 09:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: marg1 »

Tak sobie myślę, że to się tak nie da - bo później w tym dodatkowym dziale będzie się chciało robić poddizły i forum się zamini w peb.pl - tak mi to teraz przyszło do głowy :)
AMD Athlon 64 4200+ DDR II 4GB 800 MHz Gigabyte GF-8600 GTS 256 DDR II 128 Bit
Linux User Registration Number: #488674
Inny OS=Debian - na próbę ;)
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: Biotrek »

No temat był bardzo pouczający, bardzo ciekawa lekturka :)
Wracając do tematu...

Cały widz polega na tym iż nie ma działu, który by pomijał nieszczęsną zasadę jeden temat jeden problem.
Jestem jak najbardziej za, a taka wielowątkowość w granicach rozsądku bardzo by się przydała. Dlatego powstanie działu + ew. dodatkowo odłączenie go od wszystkich szukajek z uwagi na charakter i cel utworzenia jest wskazany.
Czy to dobry pomysł? Jak zobaczyłem popularność ostatniego tematu (protestu), gdzie stał się takim miniczatem w tak krótkim czasie a jeszcze odbiło się to na sąsiednie forum to mówi samo za siebie, coś w tym jest :)
Obecnie nie ma miejsca na forum gdzie możnaby zacząć od pisania o jajecznicy przechodząc przez kurczaki do, np. jak ładnie kuchnia wygląda. Podsumowując brak swobody.

Pozdrawiam
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: Ruri »

Rozwiń ten temat? Jak się możemy przyczynić do rozwoju to chętnie się przyczynimy
Można pomóc zgłaszając niedziałające linki, niechlujnie napisane posty, złe działy, złamanie regulaminu, spam itd. Ba, można zgłosić niesłusznie zamknięty post, można poprosić o otwarcie, bo pojawiły się jakieś nowe informacje do jakiegoś problemu. Można pisać w faq&howtos. Można pisać dla Czytelni itd itd. No i oczywiście pomagać innym.

Ogólnie rzecz biorąc: uczestniczyć w tworzeniu serwisu.
To miałem na myśli.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Proponuję nowy dział off-topiku

Post autor: mario_7 »

Obecnie nie ma miejsca na forum gdzie możnaby zacząć od pisania o jajecznicy przechodząc przez kurczaki do, np. jak ładnie kuchnia wygląda. Podsumowując brak swobody.
Do takich rozmów o wszystkim i o niczym masz pełno forów/portali.

Nie ma sensu tworzenia takiego miejsca na tym forum, bo nie od tego ono jest. To jest forum przede wszystkim o Ubuntu, a rozmowy na pozostałe tematy to jedynie dodatek, a nie cel sam w sobie.

Sprawa wygląda następująco:
- sprawy ważne dla Ubuntu mają priorytet i nie szkoda na nie poświęcić kawałek, czy nawet cały serwer; nie szkoda też poświęcić masę czasu i pracy aby to rozwijać
- sprawy niezwiązane z Ubuntu (jak właśnie off topic) mają niski priorytet i są dodane w ramach serwisu w stopniu podstawowym (ale ogólnie - zadowalającym) i nie będziemy dążyć do ich nadmiernego rozwijania, gdyż nie po to istnieje ta strona

Mam nadzieję, że dla wszystkich jest to logiczne i zrozumiałe. Naszym zamiarem nie jest stworzenie forum do pogaduszek o wszystkim, ale miejsce, gdzie mogą spotkać się użytkownicy Ubuntu i porozmawiać głównie o Ubuntu (co nie oznacza, że nie mogą rozmawiać o czymś innym - i po to powstał off topic).

Ponownie - nie zabraniamy pisać o czymkolwiek. Wymagamy jedynie konsekwencji - ktoś zaczął wątek o jednym, to reszta powinna się tego tematu trzymać. Chodzi jedynie o zachowanie czytelności.
Na takim Onecie, na przykład, ludzie piszą co popadnie bez względu na temat, ale tam takie rozmowy po 2-3 dniach po prostu znikają bo pojawiają się nowe artykuły/tematy, a jeśli komentarzy/postów jest za dużo, to i tak nikt ich nie czyta. U nas wątki aktywne są zazwyczaj długo, a my chcemy, aby ludzie je czytali (a przynajmniej mogli je czytać, jeśli zechcą) - stąd powinna zostać zachowana jakaś logiczna struktura każdego wątku, aby każdy wiedział czego może spodziewać się w danym temacie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość