Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
Awatar użytkownika
Nimrot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Post autor: Nimrot »

Witam
Problem jest taki, że nie mogę założyć serwera do tej gry. Kiedy wybieram dedykację serwera na internet to gra się zawiesza i pomaga jedynie kombinacja Ctrl+Alt+Backspace. To samo się dzieje kiedy wybieram aby serwer stał na LAN'ie. Rusza jedynie bez dedykacji, ale w tym trybie za bardzo sobie nie pogram z kolegami. Nie jestem w stanie podać tego co podaje terminal gdyż jak wspomniałem gra się zawiesza i jedynie restart X'ów daje radę. Czy ktoś mógłby mi doradzić co należy zrobić aby to działało?

PS: Mam jeszcze jedną sprawę. Kiedy próbuję się dołączyć do gry, która jest rozgrywana na mapie nie zainstalowanej u mnie to oczywiście próbuje pobrać, ale wyrzuca błąd. Mniej więcej tak brzmi jego treść: "Can not autodownload missing file(s), because the cURL libary could not be loaded".

Będę wdzięczny za pomoc :)
ANARCHIA!
zubaa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2007, 00:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Urban Terror-trudności z założeniem serwera + mały problem

Post autor: zubaa »

Mi sie urban terror zawieszał, a gdy sciagnałem paczke dla 8.04 to przestał. Nie wiem czego to wina. A co do błedu to chyba nie robi zadnej roznicy skoro pobiera ta mape i włacza gre?
Awatar użytkownika
Nimrot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Urban Terror-trudności z założeniem serwera + mały problem

Post autor: Nimrot »

O jakiej paczce mówisz? Chodzi ci o to, że masz Urban Terror w wersji na Ubuntu? Co do błędu to źle się wyraziłem. Chodzi o to, że on w ogóle nie ładuje tej mapy. Sprawa kończy się po pokazaniu komunikatu.

Ps:Już poprawiłem nazwę tematu. Mam nadzieję, że teraz będzie wszystko dobrze :)
ANARCHIA!
zubaa
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 28 gru 2007, 00:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma

Odp: Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Post autor: zubaa »

Kod: Zaznacz cały

http://www.getdeb.net/release/3041
Tutaj paczka dla hardego (8.04) na interpidzie dziala bardzo dobrze. Wedlug mnie duzo lepiej niz to ze strony glownej. :D Sciagnij 2 paczki i zainstaluj. urbanterror (754.9 kB) , urbanterror-data (746.8 MB) najpierw data jesli nie dasz 2 na raz:D pozdro
Awatar użytkownika
NoName_1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 28 lut 2007, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Post autor: NoName_1990 »

Nimrot pisze:Witam
Problem jest taki, że nie mogę założyć serwera do tej gry. Kiedy wybieram dedykację serwera na internet to gra się zawiesza i pomaga jedynie kombinacja Ctrl+Alt+Backspace. To samo się dzieje kiedy wybieram aby serwer stał na LAN'ie. Rusza jedynie bez dedykacji, ale w tym trybie za bardzo sobie nie pogram z kolegami. Nie jestem w stanie podać tego co podaje terminal gdyż jak wspomniałem gra się zawiesza i jedynie restart X'ów daje radę. Czy ktoś mógłby mi doradzić co należy zrobić aby to działało?
morze spróbuj

Kod: Zaznacz cały

 % cd /folder/z/Urban/Terror
16:40:01% ./ioUrTded.i386 [tu wstaw swoje opcje serwera] > logfile
Poza tym, z tego co wiem, serwer zapisuje przynajmniej część outputu w ~/.q3a/q3ut4/games.log. A przynajmniej ja mam tam trochę logów z serwera
ioUrtDed.i386
Nimrot pisze: PS: Mam jeszcze jedną sprawę. Kiedy próbuję się dołączyć do gry, która jest rozgrywana na mapie nie zainstalowanej u mnie to oczywiście próbuje pobrać, ale wyrzuca błąd. Mniej więcej tak brzmi jego treść: "Can not autodownload missing file(s), because the cURL libary could not be loaded".

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install libcurl3
Awatar użytkownika
Nimrot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Post autor: Nimrot »

Dziękuję Wam za odpowiedź. :)
Próbowałem komendy podanej przez NoName_1990 dla serwera. Niestety nie wiem co tam wpisać, bo próbowałem dawać internet, LAN, i nawet nic nie podawałem, i zawsze coś takiego dawał:
ioq3 1.35urt linux-i386 Dec 20 2007
----- FS_Startup -----
Current search path:
/home/ramcin/.q3a/q3ut4
./q3ut4/zpak000_assets.pk3 (7933 files)
./q3ut4/zpak000.pk3 (99 files)
./q3ut4

----------------------
8032 files in pk3 files
execing default.cfg
execing q3config.cfg
execing autoexec.cfg
Hunk_Clear: reset the hunk ok
--- Common Initialization Complete ---
Opening IP socket: localhost:27960
Hostname: ramcin-desktop
IP: 127.0.1.1
Jak to było włączone to próbowałem też się na niego logować z poziomu gry, ale było zero reakcji. Jest pewne, że coś źle robię, ale niestety nie wiem co.
Co do tych nieładujących się map to instalacja podanej przez Ciebie biblioteki nic nie daje gdyż mam już ją w najnowszej wersji.
Zubaa: dzięki za ten link. Dam odpowiedź zapewne jutro gdyż dzisiaj już nie mam czasu na jego ściągnięcie, a kompa na noc włączonego nie pozwalają mi zostawić :P
ANARCHIA!
Awatar użytkownika
NoName_1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 28 lut 2007, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Post autor: NoName_1990 »

Nimrot pisze:Dziękuję Wam za odpowiedź. :)
Próbowałem komendy podanej przez NoName_1990 dla serwera. Niestety nie wiem co tam wpisać, bo próbowałem dawać internet, LAN, i nawet nic nie podawałem, i zawsze coś takiego dawał:
Jak to było włączone to próbowałem też się na niego logować z poziomu gry, ale było zero reakcji. Jest pewne, że coś źle robię, ale niestety nie wiem co.
Spróbuj tak:

Kod: Zaznacz cały

./ioUrTded.i386 +sv_maxclients "12" +g_gametype "8" +map "ut4_casa" +set dedicated 2
U mnie odpala to serwer dedykowany bomb mode z 12 slotami
Nimrot pisze: Co do tych nieładujących się map to instalacja podanej przez Ciebie biblioteki nic nie daje gdyż mam już ją w najnowszej wersji.
Zubaa: dzięki za ten link. Dam odpowiedź zapewne jutro gdyż dzisiaj już nie mam czasu na jego ściągnięcie, a kompa na noc włączonego nie pozwalają mi zostawić
po włączeniu gry wpisz w konsoli (~):

Kod: Zaznacz cały

/cl_cURLLib /usr/lib/libcurl.so.3
zastępując /usr/lib/libcurl.so.3 ścieżką do tej biblioteki w twoim systemie (na pewno jest gdzieś w /usr/lib)
Awatar użytkownika
Nimrot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Post autor: Nimrot »

Dziękuję za odpowiedź.
Zubaa: Ściągnąłem dziś te paczki, do których dałeś mi linka, ale działają tak samo jakta wersja poprzednia u mnie.
NoName_1990: Odnośnie ładowania się map to ten sposób działa. :) Jeśli chodzi zaś o tworzenie serwera to działa i niedziała. Otóż ja sam mogę się do gry przyłączyc poprzez IP, ale już mój kolega nie. W wyszukiwarce też nie ma mojego serwera. Wiesz co na to poradzić?
ANARCHIA!
Awatar użytkownika
NoName_1990
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 59
Rejestracja: 28 lut 2007, 18:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Post autor: NoName_1990 »

a co masz w q3ut4/serwer.cfg ?

Tu jest mój jak coś: http://wklej.org/id/72727/txt
spróbuj skopiować go do q3ut4/serwer.cfg, wyedytuj, zmień tryb i opcje gry, i odpal serwer tak:

Kod: Zaznacz cały

./ioUrTded.i386 +exec "server.cfg"
Awatar użytkownika
Nimrot
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 25
Rejestracja: 20 paź 2008, 16:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Urban Terror-zawieszanie się gry przy próbie utworzenia serwera

Post autor: Nimrot »

Ten Twój plik konfiguracyjny u mnie juz w ogóle nie chce działać. Po prostu w pewnym momencie ładowania się serwera tam gdzie w terminalu pojawiają się różne informacje staje na czymś takim: "Couldn't open serwer.cfg". Na moim serwer.cfg uruchamia się lecz ma ten swój wyżej opisany problem.
Dodam jeszcze, że nasze pliki od serwera są bardzo do siebie podobne tzn. nie różnią się w sposób taki, który miałby wszystko psuć, a jednak psuje.
ANARCHIA!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości