MSI Wind z Ubuntu

Najmniejsze, najsłabsze, ale coraz bardziej popularne...
northwest
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 30 lis 2006, 19:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

MSI Wind z Ubuntu

Post autor: northwest »

Witam,
Czy pracował ktoś na tym netbooku z Ubuntu 8.10??:)
jak tak, to jak się sprawował, czy nie było z nim problemów, wszystko działało?

Porównywał może ktoś działanie tego netbooka na baterii na Windows XP/Vista i Ubuntu?


Z góry dzięki za pomoc,
pozdrawiam Northwest
jawojx

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: jawojx »

Mam MSI U 100 Wind , wszystko działa bardzo dobrze , po instalacji systemu trzeba się trochę zatrzymać nad wifi i kamerą , ale wgranie sterowników i konfiguracja zajmuje około 15 minut razem .Nie wiem jak to jest z Windowsami nie używam tych systemów to i nie czuje potrzeby instalacji na MSI U100 .
northwest
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 30 lis 2006, 19:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: northwest »

a jest jakiś opis jak to ustawić?

jakie masz czasy pracy na baterii przy filmach/www/grach/grafice (z WiFi i bez)?
jaką masz wersję Ubuntu?
jawojx

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: jawojx »

Ja zrobiłem błąd i kupiłem MSI 100 z baterią 2200 mAh , są modele z akumulatorem 6 celowym 4400 mAh ( cena około 100zł więcej ) , bateria ma tylko jedną zaletę jest lekka , ale i tak nie jest źle normalnie baterie maja więcej niż 6000 mAh . Tak że to co podam możesz sobie pomnożyć przez dwa jak kupisz z większa baterią .
Jak wyłączy się wifi i będzie się coś tam pisać na nim to dociągnie gdzieś do około 3 godzin ( 2 godz. 50 minut mi się udało ) , przy normalnym używaniu trochę grania ( np. w Enemy Territory ) trochę przeglądania stron karta wifi włączona cały czas to będzie około 2 godzin , na tej słabszej baterii .Zainstalowałem Ubuntu 8.10 na dysku i na karcie SDHC odczyt i zapis 15MB/s , jak uruchomię z karty jest ciszej nie ma parkowania głowicy dysku , ja nie wyłączam parkowania bo dzięki temu jest rewelacyjnie chłodny ( nie grzeje się prawie wcale ).Trochę odczuwa się to że karta SDHC jest wolniejsza niż dysk , ale nie jest to w rodzaju dyskomfortu pracy , procesor jest wydajny i na MPlayerze oglądałem Film HD 720 w rozdzielczości 1280x720 i było ok ( nie przycinał ) .
Jest strona wiki poświęcona MSI WIND.
northwest
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 30 lis 2006, 19:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: northwest »

czyli rozumię że 6celowa bateria bez wifi wytrzyma ok 6h na Ubuntu?
jawojx

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: jawojx »

Tak , powinna .Jedyne co naprawdę jest słabe w tym komputerze to głośniki , ale to dla mnie nie było zaskoczeniem , na słuchawkach dźwięk ujdzie .
kaszpirowski
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 05 lut 2009, 09:49
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: kaszpirowski »

jak zainstalowaliście wifi..?
kożystałem z opisu z forum msiwind i niedziała....
jawojx

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: jawojx »

Na stronie wiki jest napisane że dla 8.10 ... , i podany taki link , czy instalowane było według niego .
Awatar użytkownika
smogg
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 104
Rejestracja: 27 maja 2008, 22:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: smogg »

jesli Twoja karta wifi to tez realtek 8187se to tu masz rozwiazanie viewtopic.php?t=85380&highlight=wind
jedyny minus ktory zauwazylem to koniecznosc ponownego kompilowania driverow po update jadra (np z 2.6.27-9 do 2.6.27-11)
a tak ogolnie to na codzien laptop ponoc (bo to w sumie nie ja z niego korzystam ;d) nie sprawia zadnych problemow, slysze tylko "ochy i achy" jaki jest fajny :)
|.....Your Ubuntu User number is # 24811.....|
|...... Ubuntu user from 7.10 to V.2010 .......|
|.......... Inny OS: Debian Squeeze .............|
Awatar użytkownika
kloonej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2005, 17:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: kloonej »

Witam, ja co prawda zaczynam dopiero przygodę z MSI Wind (U90X) ale mogę póki co tylko "ochać i achać", jedyne wady tego komputerka to słaby cooling (nad którym już pracuję) i głośniczki (nad którymi będę pracował po coolingu). Ogólnie sprzęt bardzo rozwojowy jak na swoją klasę. Z Ubuntu też nie stwierdziłem żadnych problemów, oprócz karty WIFI, której instalacja chwilowo zajęła by mi za dużo czasu więc ją odpuściłem, jeszcze z tydzień dwa zanim gdziekolwiek z nim się ruszę poza dom mam, więc nie potrzebuję WIFI na wczoraj. Do grafy nie trzeba nic doinstalowywać chodzi najlepiej na tym co jest w świeżym systemie. Z windowsem żadnym nie porównywałem, ale jeśli chodzi o bateryjkę, to warto doinwestować te parę groszy i kupić 6-cell, wtedy nawet nie będziesz sobie zawracał d* porównywaniem :) MOIM zdaniem najlepszy na tę chwilę z dostępnych w swoim segmencie notebooków, a ja znalazłem jeszcze wersję 2gb (ram) więc już w ogóle szaleństwo.
jawojx

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: jawojx »

kloonej ; oprócz karty WIFI, której instalacja chwilowo zajęła by mi za dużo czasu więc ją odpuściłem
No to uważaj bo jak zaktualizujesz system o nowy kernel 2.6.27.11 to możesz stracić połączenie przez kabel , tu napisałem w poście nr.4 co trzeba zrobić jak to się stanie .Co jest trudnego i długiego ( razem z pobieraniem może 3 minuty ) w instalacji karty wi-fi , wszystko dokładnie jest napisane pod adresem który podałem w poście nr.8 , ale napisze ci co zrobić ( operacje trzeba powtórzyć dla nowego kernela zawsze ) , zamknij oczy i w terminalu wpisz takie polecenie ;
Instalacja paczek potrzebnych do kompilacji ;

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get install build-essential linux-headers-`uname -r`
Pobieranie ( wszystko w konsoli ) ;

Kod: Zaznacz cały

wget http://julienpecqueur.com/ftp/rtl8187se_linux_26.1023.0928.2008.tar.gz
rozpakowanie ;

Kod: Zaznacz cały

tar xvzf rtl8187se_linux_26.1023.0928.2008.tar.gz
Przejdz do folderu ;

Kod: Zaznacz cały

cd rtl8187se_linux_26.1023.0928.2008/
Skompiluj przy pomocy skryptu ;

Kod: Zaznacz cały

./makedrv
Zweryfikuj ;

Kod: Zaznacz cały

sudo ./wlan0up
Jak wszystko jest dobrze , przejdź do katalogu ;

Kod: Zaznacz cały

cd ieee80211
Skopiuj ;

Kod: Zaznacz cały

sudo cp *.ko /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/net/wireless
Przejdź do katalogu ;

Kod: Zaznacz cały

cd ~/rtl8187se_linux_26.1023.0928.2008/rtl8185/
Skopiuj ;

Kod: Zaznacz cały

sudo cp *.ko /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/net/wireless
Przejdź do katalogu gdzie skopiowałeś pliki ;

Kod: Zaznacz cały

cd /lib/modules/`uname -r`/kernel/drivers/net/wireless
Wygeneruj moduł ;

Kod: Zaznacz cały

sudo depmod -a
Załaduj moduł ;

Kod: Zaznacz cały

sudo modprobe r8180
Koniec , działa .
Awatar użytkownika
kloonej
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 17 paź 2005, 17:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: MSI Wind z Ubuntu

Post autor: kloonej »

pisalem tak bo spodziewałem się że jak to ja "napotkam pewne komplikacje", ale poszło! huh dziękuję za pomoc, wcześniej jak to robiłem nie wychodziło, ale nie da się ukryć nie miałem tak doskonałego how to :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Netbooki i ultrabooki”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości