Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: lukitd »

Co do Windowsów to zależy kto i jak często i dużo instaluje i odinstalowuje programy, czy ktoś wywala śmieci i tempy z dysku i czyści rejestr, defragmentuje dysk.

Z linuxami to jest tak, że np. Ubuntu co pół roku wchodzi nowa wersja systemu. I często po dist-upgrade występują problemy. I jedynym sposobem jest wywalenie wszystkiego i zainstalowanie od nowa nowszego Ubuntu. Po drugie przy takich ciągłych dist-upgrade zostaje coraz więcej śmieci.
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:45 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
wladek99
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 20 lut 2008, 17:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: wladek99 »

windy nie uzywam ,ubuntu po aktualizacji do wyszego 2 razy z powodu opery iflesha,zawieszal się ,a fedora tez po aktualizacji nie wstawala nie wiem z jakiego powodu czarny ekran ,ale to bylo z poczatku jeszcze dobrze nie znałem linuxa,teraz mam spoko.
john_clock
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 214
Rejestracja: 16 lut 2007, 20:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: john_clock »

Windowsa na razie nie przeinstalowuję w ogóle, bo go nie używam.

Linuksa natomiast generalnie co pół roku, jak wychodzi nowa wersja Ubuntu, upgrade'ów nie robię, bo przy okazji się dysk oczyści z nagromadzonych śmieci i zrobi porządek w katalogach, a po drugie zwykle mam nową koncepcję podzielenia dysku.
... Nie licząc instalowania innych dystrybucji, które zmieniają się u mnie nieregularnie.
greenflash
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 57
Rejestracja: 09 wrz 2007, 09:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: greenflash »

Jak miałem Windowsa to robiłem to co około pół roku z powodu problemów z systemem (co raz bardziej niestabilna praca). Odkąd używam Ubuntu robię to też co pół roku, lecz z powodu nowych wydań. Jednakże od wersji 8.04 postanowiłem przeskakiwać tylko do wersji LTS (zobaczymy jak długo wytrzymam w tym postanowieniu :-D)
Awatar użytkownika
artk2
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 312
Rejestracja: 08 paź 2006, 11:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: artk2 »

Co pół roku, zgodnie z cyklem wydawniczym Ubuntu oraz GNOME :-D
___________________
ubuntu user # 11960
Awatar użytkownika
butthead
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Xfce

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: butthead »

Z doswiadczenia wiem, ze windows xp, vista itd.. nie pochodzi dluzej niz pol roku chodzi coraz gorzej.
Vista nie wiem, ale xp używam (no choice :/) od 2 lat bez reinstalki, śmiga dobrze.
Ubuntu updatowalem 7.04->7.10 -> 8.04 i tyle :)
Awatar użytkownika
karmelek
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 883
Rejestracja: 10 lut 2007, 17:45
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: karmelek »

mój XP - 2,5 roku będzie jak nic
rodziców XP - 8 miechów (ich komp ma 12 - tyko ochrona av, bez zbędnych bajerów, bez specjalnej konfiguracji)
debian mój (desk+serwer) od lipca - uptime po 15-25 dni - problemów w zasadzie brak
Wszystkich moderatorów Bóg po śmierci zabiera do nieba, żeby ci dwadzieścia cztery godziny na dobę moderowali modlitwy do niego.
http://karmelek.wordpress.com
inny OS=debian lenny
Awatar użytkownika
Singel
Wygnańcy
Posty: 180
Rejestracja: 06 lis 2007, 16:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: Singel »

Ja testuję rózne systemy,zainstalowałem nawet MAC-a na PC:DJak bym nie gmerał to chodziłby bardzo długo,ale czasem się nudzę....Nawet winda nie katowana nieprzywoitymi stronami i regularnie czyszcona ptrafi chodzić lata.
Rgl
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 210
Rejestracja: 08 sty 2006, 08:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: Rgl »

Kiedyś przy debianie to był tylko dist-upgrade lub ew. przekopiowanie systemu na inny dysk (potato ->woody -> sarge). Od kiedy przeszedłem na Ubuntu - co około pół roku, mniej więcej zgodnie z cyklem wydawniczym Ubuntu. XP jak najrzadziej ostatni chodził ze dwa lata tyle że ostatnio zużycie procka sięgneło 100% bez obciązenia a mi już się nie chciało naprawiać :).
Awatar użytkownika
Rajca
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 10 lut 2007, 20:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: Rajca »

Windows? Stosunkowo często był pełen format dysku C. Ot zawczasu przygotowane instalki sterowników i innych pierdółek, chwila moment i komputer był jak nowo narodzony, zdrowy bobas.
Linuks? Ha, tu już jest inaczej. Jako, że mam podejście do systemu: "Jak sie posypie to mała strata" kombinuję ile wlezie. Tak więc często doprowadzałem mimowolnie do sytuacji, gdzie reinstalacja była zwyczajnie szybsza niż naprawa.
A najlepsze w tym wszystkim jest to, że po każdej takiej "sesji" -zepsuj-przeinstaluj-, system jest bardziej dopieszczony i jeszcze lepszy. I takie to błędne koło rozwoju trwa.
Awatar użytkownika
lukitd
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 103
Rejestracja: 13 maja 2008, 21:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: lukitd »

[quote="""]Windows? Stosunkowo często był pełen format dysku C.[/quote]
Dzięki temu cudeńkowi: http://www.hiren.info/pages/bootcd już dawno zapomniałem o reinstalce Windows :D Na tej bootowalnej płytce CD jest wiele DOSowych programów w tym najlepszy z nich Norton Ghost do robienia obrazów partycji z poziomu DOSa bez konieczności uruchamiania Windows. Taki obraz zajmuje mało miejsca i w dosłownie 5 minut można w każdej chwili przywrócić system do momentu zaraz po instalacji. Lepszej metody nie ma. Drugim w kolejności przydatnym na tej płytce narzędziem jest Norton Partition Magic Server 8.05. Polecam!

Najnowszy obraz takiej płytki do ściągnięcia np. stąd: http://www.filestube.com/e91613f98d4e2f ... tails.html
Ostatnio zmieniony 04 sie 2013, 13:45 przez lukitd, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.wopr.kazimierz-dolny.pl/ - WOPR Kazimierz Dolny drużyna nr 2
Tirian
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 31 sty 2008, 17:01
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: Tirian »

  • Vista- od zakupu laptopa - czyli od roku miałem 1 reinstall visty - po pojawieniu się sp1, firewall totalnie odcina ją od netu :)- otwarte są tylko porty do gier, resztę robie na linuxie
  • Ubu - 7.10->804->8.10 :) No i teraz może 4 zrobie bo mi się stery od grafiki posypały i juz nie mam koncepcji :) Zastanawiam się nad przetestowaniem kde 4.2
    pozdro :)
Awatar użytkownika
marcinwa4
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 10 lis 2008, 13:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: marcinwa4 »

Systemy zmieniałem bardzo często. Zawsze testowałem nowsze wersje dytro a to suse, a to mandriva, ubuntu itp. Ustatkowałem się dopiero gdy wyszło ubuntu 8.04 i miałem je aż do zeszłego tygodnia zaczęło się sypać wszystko po kolei. Naprawiłem jedną rzecz to na drugi dzień znowu się sypło coś. Postanowiłem zainstalować ubu 8.10 działa oka, ale wifi nie wstaje po wyjściu ze stanu wstrzymania.
Dziś doszły mnie słuchy, że debian jest jush tuż tuż więc pewnie znowu się szykuję zmiana, do tego jeszcze nowe stery do ati napewno nie omieszkam po testować z zamiarem pozostania na debianie, aż do jego kolejenej wersji czyli jakieś 3 lata:-)
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: salvadhor »

Debian SID, pierwsza i zarazem ostatnia reinstalacja odbyła się w dniu instalacji, tj. jakiś 2001 - 2002 rok.

System jest mi potrzebny do pracy, nie mam czasu na żonglowanie dystrybucjami, a nie daj Bogowie, systemami.
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
Awatar użytkownika
Althorion
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 191
Rejestracja: 15 lis 2007, 14:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: Althorion »

Windows:
trzy razy przez pięć lat, raz z głupoty (nie wiedziałem, że można zmniejszyć partycję bez wywalania całego systemu z niej), raz przez sprzęt (dysk mi padł), raz przez ślepotę (przy instalacji Fedory sformatowałem nie tę partycję co chciałem). Obecnie Win stoi mi już od jakiś 16 miesięcy - stabilnie (naprawdę!). Włącza się niemalże wieczność (grubo powyżej pięciu minut), ale po tym działa już błyskawicznie. Reinstalować nie będę.

Linux:
Wielokrotnie. Lubię eksperymentować z dystrybucjami a mam za mały dysk, aby wszystkie mnie interesujące zmieścić na raz. Z powodu niedziałania systemu? Raz - miałem porysowaną płytę i instalowało się z niej niebootujące Ubuntu.
Awatar użytkownika
MrRobby
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 398
Rejestracja: 21 lip 2006, 20:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: MrRobby »

Kubuntu tylko wtedy gdy wychodzi wersja LTS. Do eksperymentowania mam VMware :)
Pozdrawiam MrRobby

BTC: 1AVuTQRLNC2Ut2cd2pekWXZhhc1rzBbXNr
LTC: Lei3u3qCTaHrBnabG6VugeUeTVn8TsLTXe
Awatar użytkownika
barja
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 146
Rejestracja: 20 gru 2006, 20:10
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: barja »

Windows - od czasu posiadania Ubuntu - czyli od grudnia 2006 roku nie potrzebował takich zabiegów.
Linux - Raz , na samym początku nie umiałam sobie poradzić z reinstalacją x-ów, to gdzieś tak wiosna 2007.
Wszystko. Moje systemy też służą do pracy. Trzeci - Mint - od roku, od instalacji, nie wymaga reinstalacji - służy do grafiki.
Ubuntu 16.04 64 Gnome,
Acer Aspire ES15, 4 GB RAM, Intel HD Cherryview
Kocur34

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: Kocur34 »

Linuksa to mi się jeszcze ani razu nie zdarzyło przeinstalować :bag: ( bo zmiany distra nie zaliczam jako reinstalacji ).
Awatar użytkownika
uszek2007
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 113
Rejestracja: 23 sie 2008, 22:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: uszek2007 »

A ja Ubuntu muszę instalować średnio co 2 tygodnie . Nie jestem zbyt doświadczonym użytkownikiem i zawszę coś przez przypadek zdewastuje i system już nie wstaje albo się tnie jak cholera .nie znam żadnego linuksowego ghosta
Szukasz darmowy szybki hosting ?? online@linux.pl. Mój blog online.atm.pl
Awatar użytkownika
vtold
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2009, 23:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Jak czesto reinstalujesz linuxa lub windowsa?

Post autor: vtold »

Na początku reinstalowałem Windows parę razy aż się nauczyłem z niego korzystać i teraz już od kilku lat ani razu. Za to mój ojciec jako panaceum na wszelkie dolegliwości Windows'a ma radę: reinstall (średnio raz na m-c). Zainstalowanego OpenSuse nie reinstalowałem ani razu. Jeśli chodzi o Ubuntu to kiedyś miałem na dysku wersję 6.XX i chodziła stabilnie, tak więc reinstall nie był potrzebny. Obecnie, można tak powiedzieć, robię reinstall codziennie (na razie jeszcze korzystam z Live CD) :lol:
Happy linux user #483910
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość