Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
krzysztof85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2008, 15:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: krzysztof85 »

Mam problem z zainstalowaniem sterowników ZD1211 które umożliwiają prace karty w trybie mode master (jako AP). Postępuje zgodzenie z instrukcją na stronie i przy punkcie kiedy wywołujemy "make, make install" wywala mi dwa błędy.
krzysztof@Laptop:~/zd1211$ make
/lib/modules/2.6.24-21-generic/build
/home/krzysztof/zd1211
-I/home/krzysztof/zd1211/src/include -fomit-frame-pointer -O2 -Wall -Wstrict-prototypes -pipe -DZDCONF_WE_STAT_SUPPORT=1 -DHOST_IF_USB -DAMAC -DGCCK -DOFDM -DHOSTAPD_SUPPORT -DUSE_EP4_SET_REG -DDOWNLOADFIRMWARE -DfTX_GAIN_OFDM=0 -DfNEW_CODE_MAP=1 -DfWRITE_WORD_REG=1 -DfREAD_MUL_REG=1 -DENHANCE_RX=1 -DZD1211
src/zd1205.o src/zdasocsvc.o src/zdauthreq.o src/zdauthrsp.o src/zdmmrx.o src/zdshared.o src/zdhci.o src/zdglobal.o src/zdencrypt.o src/zdpmfilter.o src/zdpsmon.o src/zdsynch.o src/zdbuf.o src/zd1205_proc.o src/zdhw.o src/zddebug.o src/zdtkipseed.o src/zdmic.o src/zdusb.o src/zd1211.o
make -C /lib/modules/2.6.24-21-generic/build SUBDIRS=/home/krzysztof/zd1211 modules
make[1]: Wejście do katalogu `/usr/src/linux-headers-2.6.24-21-generic'
CC [M] /home/krzysztof/zd1211/src/zd1205.o
/home/krzysztof/zd1211/src/zd1205.c: W funkcji `zd1205_rx_isr,:
/home/krzysztof/zd1211/src/zd1205.c:4162: błąd: `struct sk_buff, has no member named `mac,
/home/krzysztof/zd1211/src/zd1205.c: W funkcji `zd1205wext_iw_get_stats,:
/home/krzysztof/zd1211/src/zd1205.c:4783: błąd: `struct driver_stats, has no member named `iw_stats,
/home/krzysztof/zd1211/src/zd1205.c: W funkcji `zdcb_rx_ind,:
/home/krzysztof/zd1211/src/zd1205.c:9415: błąd: niejawna deklaracja funkcji `eth_copy_and_sum,
make[2]: *** [/home/krzysztof/zd1211/src/zd1205.o] Błąd 1
make[1]: *** [_module_/home/krzysztof/zd1211] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/linux-headers-2.6.24-21-generic'
make: *** [all] Błąd 2
krzysztof@Laptop:~/zd1211$
Co mam zrobić żeby udało mi się poprawnie zainstalować sterowniki (wiem że zd1211rw są od razu zawarte w Ubuntu ale one nie umożliwiają pracy jako AP). Myślałem że może trzeba wcześniej odinstalować stare sterowniki ale nie wiem jak to zrobić jestem laikiem jeżeli chodzi o Linuxa.
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: bgerlich »

eth_copy_and_sum nie jest aktualne już od jakiegoś czasu. Edytuj plik wyrzucający błedy i zmień eth_copy_and_sum na skb_copy_from_linear_data. Nie jestem pewien czy nie będziesz musiał poprzestawiać argumentów funkcji. Jak będziesz miał problemy daj znać.
krzysztof85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2008, 15:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: krzysztof85 »

Wielkie dzięki że się odezwałeś myślałem że nie uzyskam wsparcia :-)

Wracając do tematu zmieniłem w pliku zd1205.c eth_copy_and_sum na skb_copy_from_linear_data i wywala teraz komunikat że "za dużo argumentów do funkcji". Gdzie mogę sprawdzić jakie argumenty funkcja skb_copy_from_linear_data wymaga i za co odpowiadają?

Kod: Zaznacz cały

krzysztof@Laptop:~/zd$ make
/lib/modules/2.6.24-23-generic/build
/home/krzysztof/zd
-I/home/krzysztof/zd/src/include -fomit-frame-pointer -O2 -Wall -Wstrict-prototypes -pipe -DZDCONF_WE_STAT_SUPPORT=1 -DHOST_IF_USB -DAMAC -DGCCK -DOFDM -DHOSTAPD_SUPPORT -DUSE_EP4_SET_REG -DDOWNLOADFIRMWARE -DfTX_GAIN_OFDM=0 -DfNEW_CODE_MAP=1 -DfWRITE_WORD_REG=1 -DfREAD_MUL_REG=1 -DENHANCE_RX=1 -DZD1211B
src/zd1205.o src/zdasocsvc.o src/zdauthreq.o src/zdauthrsp.o src/zdmmrx.o src/zdshared.o src/zdhci.o src/zdglobal.o src/zdencrypt.o src/zdpmfilter.o src/zdpsmon.o src/zdsynch.o src/zdbuf.o src/zd1205_proc.o src/zdhw.o src/zddebug.o src/zdtkipseed.o src/zdmic.o src/zdusb.o src/zd1211.o
make -C /lib/modules/2.6.24-23-generic/build SUBDIRS=/home/krzysztof/zd modules
make[1]: Wejście do katalogu `/usr/src/linux-headers-2.6.24-23-generic'
  CC [M]  /home/krzysztof/zd/src/zd1205.o
/home/krzysztof/zd/src/zd1205.c: W funkcji `zd1205_rx_isr,:
/home/krzysztof/zd/src/zd1205.c:4162: błąd: `struct sk_buff, has no member named `mac,
/home/krzysztof/zd/src/zd1205.c: W funkcji `zd1205wext_iw_get_stats,:
/home/krzysztof/zd/src/zd1205.c:4783: błąd: `struct driver_stats, has no member named `iw_stats,
/home/krzysztof/zd/src/zd1205.c: W funkcji `zdcb_rx_ind,:
/home/krzysztof/zd/src/zd1205.c:9415: błąd: za dużo argumentów do funkcji `skb_copy_from_linear_data,
make[2]: *** [/home/krzysztof/zd/src/zd1205.o] Błąd 1
make[1]: *** [_module_/home/krzysztof/zd] Błąd 2
make[1]: Opuszczenie katalogu `/usr/src/linux-headers-2.6.24-23-generic'
make: *** [all] Błąd 2
Liczę na następne podpowiedzi chętnie czegoś się dowiem nowego bo jestem laikiem w sprawach linuxa ale zamiarem nabrania doświadczenia :-)
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: bgerlich »

Skasuj zero i przecinek - ostatni argument funkcji.

Czyli zmień:
skb_copy_from_linear_data( cośtam, cośtam, cośtam, 0)

na
skb_copy_from_linear_data( cośtam, cośtam, cośtam)
krzysztof85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2008, 15:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: krzysztof85 »

Udało mi się skompilować i zainstalować sterownik (wszystkie błędy jakie się wyświetlały przerzuciłem w komentarz - zobaczymy czy to będzie działało, jak nie to wtedy będę bardziej się wyczulał w komunikaty błędów). Jednak nie wiem jak wywalić stare zd1211rw a załadować nowe zd1211b po wywołaniu komendy lsmod widnieje zd1211rw usuwałem go przez rmmod ale nie umiem załadować zd1211b. I jak to zrobić żeby automatycznie ładował się nowy zd1211.
bgerlich
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 229
Rejestracja: 23 kwie 2008, 04:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: bgerlich »

sudo make install w katalogu projektu (tam gdzie make) a potem modprobe zd1211b.
Awatar użytkownika
swistakmc
Wygnańcy
Posty: 48
Rejestracja: 11 gru 2007, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: swistakmc »

udało się ?? napisz ;) bo m ciekaw ;)

dopisane: wszedlem na stroneke tych sterownikow i tam nie ma nic o dzialani jako AP ;/
krzysztof85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2008, 15:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: krzysztof85 »

Niestety ale jeszcze nie udało mi się skompilować poprawnie sterowników - temat musiałem tymczasowo odstawić (sesja na studiach:/). Ale temat cały czas mnie nurtuje i do niego na pewno wrócę wkrótce. Ogólnie super sprawa gdyby udało nam się odpalić tą kartę w trymie master mode bo sama karta oparta o ten chipset kosztuje grosze i można fajnu serwer z AP postawić na tym:-)
krzysztof85
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 9
Rejestracja: 30 mar 2008, 15:44
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: krzysztof85 »

Koledzy może ktoś z was będzie potrafił odpowiedzieć na moje pytanie. Czy mając skompilowany i zainstalowany sterownik a nie mając karty czy mogę jakoś sprawdzić czy umożliwia on prace w trybie master.
j4c3k
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 25 sty 2009, 20:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Jak zainstalować sterowniki zd1211 które umożliwiają prace jako AP

Post autor: j4c3k »

witam.
odpowiedz pewnie nie ma teraz sensu bo podejrzewam ze przez rok udało Ci się już zdobyć taką kartę ;). w zasadzie to pisze w innej sprawie - jestem ciekawy czy udało Ci się uruchomić kartę w trybie master - od kilku dni walczę z tym problemem a jeśli wiesz jak to zrobić to może nie musiał bym od nowa wymyślać koła ;)
wiedza uczy pokory
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości