Photoshop cs2 wine + error hardware..

Karty graficzne, dźwiękowe, tv, monitory etc.
Awatar użytkownika
endr1u
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 17 lut 2008, 21:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Photoshop cs2 wine + error hardware..

Post autor: endr1u »

Witam mam nastepujacy problem zainstalowałem ps cs2 i wyskakuje mi nastepujacy error

unable to continue because of a hardware or system error, sorry byt this error is unrecoverable

co on moze oznaczac? photoshop odpalil mi sie tylko raz i wszystko chodzilo zamknalem go po czym drugi raz sie nie odpalil tylko laduje sie laduje i wyskuje error... ? moze mi ktos pomoc ? dziekuje

i czy moglby mi to ktos przetlumaczyc

* In your Windows box, type “regedit” in the command-line and export the whole “HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Adobe/” to “adobe.reg”.
* The next step is to copy that file to your Ubuntu box and convert it to the encoding of YOUR system. For example, if your Ubuntu box has as default charset ascii and your Windows box has ucs-2 then “$ recode ucs-2..ascii adobe.reg” would do the trick. After you converted your adobe.reg file, type “$ sudo wine regedit adobe.reg” to import it to wine.
* That’s it! Type “$ sudo wine –winver winxp “[path to Photoshop]/photoshop.exe” or create a launcher and enjoy Adobe Photoshop CS2 on Ubuntu ;)

nie do konca rozumiem..
W drodze do doskonałości (;
Awatar użytkownika
gindek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Photoshop cs2 wine + error hardware..

Post autor: gindek »

wolne tlumaczenie
-Odpal winde i w lini komend wpisz "regedit" potem wyeksportuj klucz HKEY_LOCAL_MACHINE/Software/Adobe/ do pliku adoble.reg.
-Nastepnie przekopiuj plik adoble.reg na Ubuntu i ptrzekonwertuj go do systemu kodowania jakiego uzywa domyslnie Ubuntu np. jezeli ubuntu uzywa domyslnie ascii , a windows usc-2 to wpisz w konsoli "recode ucs-2..ascii adobe.reg" po tym jak to zrobisz wpisz w konsoli "sudo wine regedit adobe.reg" zeby importowac plik adobe.reg do rejestru

- to jest to, wpisz "sudo wine –winver winxp" [sciezka do fotoszopa xd]/photoshop.exe , lub zrob skrot i ciesz sie Adobe Photoshop CS2 na Ubuntu

ps. kilak slow odemnie, zeby przekonwertowac plik do innego systemu kodowania mozesz rownie dobrze odpalic ten plik w np. gedit potem plik > zapisz jako > i tu bedzie dalo sie wbyrac kodowanie. Domyslne/standardowe kodowanie znakow dla ubuntu to jest ufs-8 (w gedit jak bedziesz wybieral kodowanie to ufs-8 jest na samym dole)
.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"
.
carolus89
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2008, 00:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Photoshop cs2 wine + error hardware..

Post autor: carolus89 »

Kod: Zaznacz cały

k@k-desktop:~$ sudo wine regedit adobe.reg
wine: /home/k/.wine is not owned by you
chyba coś nie działa... może ktoś pomóc?
Awatar użytkownika
gindek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Photoshop cs2 wine + error hardware..

Post autor: gindek »

daj bez sudo.
samo "wine regedit adobe.reg"

mam nadzieje ze pomoze ;p;]
.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"
.
carolus89
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 25 maja 2008, 00:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Photoshop cs2 wine + error hardware..

Post autor: carolus89 »

zrobiłem, wyskoczył pusty wers do pisania, żadnej reakcji. Może do złego miejsca wrzuciłem ten plik adobe.reg? Wrzuciłem na usr

EDIT:
nie wiecie jak pomóc ?
Awatar użytkownika
gindek
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 09 lis 2007, 21:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Photoshop cs2 wine + error hardware..

Post autor: gindek »

nie wiem jak dodac klucz rej. automatycznie, ale mozesz to zrobic manulanie ;p i tez bedzie dzialac, jak wyedytujesz taki klucz to sie polapiesz co gdzie i jak ;]
.
"Wojny przychodzą i odchodzą a moi żołnierze są wieczni"
.
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8612
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Photoshop cs2 wine + error hardware..

Post autor: mario_7 »

A jakby tak zacząć poszukiwania rozwiązania od miejsca, które aż prosię się o wizytę, czyli AppDB Wine?
http://appdb.winehq.org/objectManager.p ... n&iId=2631

Poradnik instalacji jest tam napisany i opisuje też możliwość wystąpienia błędu hardware error, cytując punkt, który się tego tyczy:
Before installing Photoshop, install the Times32 font by downloading and running one of the corefont installers, e.g. http://heanet.dl.sourceforge.net/source ... imes32.exe , else Photoshop will abort with a "hardware error" [see bug 9623]*
nie wiecie jak pomóc ?
Nie my nie wiemy jak pomóc, tylko Ty nie wiesz jak szukać rozwiązania...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Multimedia - karty graficzne, dźwiękowe, telewizyjne, drukarki, skanery”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości