Testowanie/Benchmark maszyn wirtualnych pod Ubuntu

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
bleser
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2008, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Testowanie/Benchmark maszyn wirtualnych pod Ubuntu

Post autor: bleser »

Witam.

Mam za zadanie stworzenie do pracy lic. dot. technologii wirtuaizacji w serwerach i desktopach czesci praktycznej - na razie chcialbym zaczac od benchmarku maszyn wirtualnych:


1. sprawa - jakie maszyny najlepiej wybrac, chcialbym porownac vmware z xen(citrix),openVZ ew. z Quemu lub innymi.
2. w dostepnych aplikacjach mam wine (ale to tyko emuluje windows) oraz wirtualbox - warto sie nimi zajmowac przy ew. testach?
3. najwazniejsze - jakiego benchmarka mozna uzyc, aby z poziomu mojego hosta (ubuntu) mozna bylo przetestowac np 2 rozne wirtualne maszyny ( a wlasciwie systemy operacyjne na nich pracujace) ? Znalazlem tylko Iometer, Unixbench 4.1 oraz Siege


Czy ktokolwiek ma pomysl jak mozna takie testy przeprowadzic - zeby mozna bylo dodac do pracy jakies wyniki?


Po Windowsem Xp, nie ma z tym zadnego problemu, tylko testowanie tam nie ma chyba wiekszego sensu.

Z gory dzieki za wszeilkie info i pozdr.

P.S. Zainstalowalem juz Vmware na Ubuntu - ale nadal nie wiem jaki system na maszynei wirtualnej osadzic.. - Czy jest sens porownac np freBSD dzialajace na Vmware na ubunto z tym na xp albo wiscie ?
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Testowanie/Benchmark maszyn wirtualnych pod Ubuntu

Post autor: aga »

Jeśli chodzi o VB -to jako xp wirtualne działa świetnie
jeśli chodzi o viste to szczerze mowiąc -mi nie działał internet z ubuntu ,ani nie łączył sie telefon ,ogólnie sprzęt na viscie nie za dobrze wykrywa-nagrywarki tez nie widział
To takie moje wskazówki
aha system hh pl 8.04
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
bleser
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2008, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Testowanie/Benchmark maszyn wirtualnych pod Ubuntu

Post autor: bleser »

aga28 pisze:Jeśli chodzi o VB -to jako xp wirtualne działa świetnie
jeśli chodzi o viste to szczerze mowiąc -mi nie działał internet z ubuntu ,ani nie łączył sie telefon ,ogólnie sprzęt na viscie nie za dobrze wykrywa-nagrywarki tez nie widział
To takie moje wskazówki
aha system hh pl 8.04
Mam juz opisana instalacje, troche testow mozliwosci programu, ale potrzebny mi jest benchmark - w postawic czystych wynikow, wykresow.

Czy ktos wie jak moge porownac VirtualBOX z zainstalowanym VMware workstation - chcialem zainstalowac jakich benchmark wydajnosciowy a nastepnie zmierzyc obciazenie na jakim dziala sam system i uznac to za punkt odniesienia. NAstepnie uruchomic na Ubuntu (ten sam host) 2 rozne maszyny wirtualne (VMware oraz VB) z tym samym gosciem (i np. jego klonami) - moze byc to np, mandrivia czy suse. i Wlasnie wtedy chcialem uruchomic benchamark odzielnie dla 1 i dla 2 maszyny i na tej podstawie ocenic ktora dziala sprawniej w tym srodowisku. Wiem, ze moze to naciagana sytuacja (rozne sposoby wirtualizacji) - ale w koncu nie mam mozliwosci na dokonanie powazniejszych testow z tym sprzetem i oprogramowaniem jakie posiadam.

A pytanie moje - jaki benchmark moge zainstalowac w tym celu na Ubuntu i czy bedzie to trudne?:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości