błąd przy odbieraniu plikow przez irde

Przenośne komputery i problemy z nimi związane
tomq88
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2007, 09:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

błąd przy odbieraniu plikow przez irde

Post autor: tomq88 »

Podlanczam irde do kompa, wpisuje:

Kod: Zaznacz cały

 irattache /dev/ttyUSB0 -d ma600 -s
potem cd /dev
potem MAKEDEV irda 


Irda smiaga, jest rozpoznawana przez komputer, na telefonie widze ikonke polaczenia, moge wysylac pliki przez ircp-tray, ale gdy probuje odebrac pliki zawsze wyswietla sie komunikat: transmjsja nieudana, failed, albo nie mozna wyslac obrazka:( Nie wiecie jakie moga byc przyczyny? jesli do udzielenia odpowiedzi potrzebne sa bardziej szczegolowe informacjie piszcie. dodam ze mam irde ma 620


A moze jest jakis okienkowy program podobny do windowsowych menagerow plikow tel kom.

Mam sagem myx6-2
Awatar użytkownika
ka_o_3991
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 864
Rejestracja: 01 wrz 2007, 13:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: bald przy odbieraniu plikow przez irde

Post autor: ka_o_3991 »

Nie używałem tego, ale strzelam że trzeba gdzieś włączyć możliwość odbierania plików. Poszukaj czegoś takiego.
PS piszesz nowy post, a linka do tematu jeszcze ze starego forum podajesz. Możesz poprawić?
tomq88
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 08 gru 2007, 09:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: Inna

Odp: błąd przy odbieraniu plikow przez irde

Post autor: tomq88 »

DZIALA !!!!!!!!!!11


odpowiedz znalazlem tutaj http://ubuntuforums.org/showthread.php? ... =ircp-tray
Awatar użytkownika
desant87
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 09 lip 2008, 19:37
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: błąd przy odbieraniu plikow przez irde

Post autor: desant87 »

Co dokładnie zrobiłeś bo mam ten sam problem z ircp-tray'em, a nie znam angielskiego :/

Próbowałem wysyłać przez terminal pliki - idzie bez problemu, jednakże jak próbuję poprzez nakładke graficzną ircp-tray, ircp-tray sie wywala :/. Mam ją w wersji ircp-tray_0.7.2.1-1~getdeb1_i386, nowszej nie idzie zainstalować bo jest pod ubuntu 8.10 (próbowałem) - niespełnione zależności.
Wciąż się uczę, czasem jest ciężko, ale nie odpuszczę bo jest mi lepiej niż na windowsie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Laptopy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości