Uwagi dot. nowego silnika forum

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

Popieram Szopena - myślę że stary system był dobry bo punkty dawało się tylko za uzyskaną konkretną pomoc.
Nie ma się co rozdwajać na "dodatnie plusy" i "dodatnie minusy" :-)
Wystarczyłaby punktacja Pomógł i zliczanie.
Zastapiłabym tez słowo Reputacja jak się da słowem Pomógł gdyż reputację można mieć złą albo dobrą a pomógł jest jednoznaczne w swojej wymowie.
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Sir_Yaro »

figa pisze:Popieram Szopena - myślę że stary system był dobry bo punkty dawało się tylko za uzyskaną konkretną pomoc.
Nie ma się co rozdwajać na "dodatnie plusy" i "dodatnie minusy" :-)
Wystarczyłaby punktacja Pomógł i zliczanie.
Zastapiłabym tez słowo Reputacja jak się da słowem Pomógł gdyż reputację można mieć złą albo dobrą a pomógł jest jednoznaczne w swojej wymowie.
No i wlasnie jako ze reputacja moze byc ujemna powinno tak zostac. Wystarczy ze od paru osob dostaniesz "klapsa" i bedziesz mial reputacje na minusie...
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

reputacja

Post autor: Iwo »

ja myślę, że wystarczy liczba przy słowie reputacja. Ewentualnie na czerwono obok liczba minusowych, ale niekoniecznie.
Panie Yaro, to, że ktoś dostał klapsa, oznacza, trzymając się tej terminologii, że był niegrzeczny, czyli, że mu się należało.
Jeśli natomiast trafił raz na niewdzięcznika, a ogólnie jest pomocny to sumarycznie i tak będzie na plusie.
p.s. nikt z "góry" nie powiedział nawet, że moje pomysły są złe/bez sensu (bo coś). Czuję się olany.
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Sir_Yaro »

spacemaker pisze:Wprawdzie to nie do mnie było pytanie ale ja bym proponował:
- w profilu liczba punktów zamiast kwadracika (ja bym nie kombinował z kolorami)
- żebym wiedział od kogo otrzymałem punkty i z jakim komentarzem
Dodałem wlasnie cyferki zaiast kwadracikow.
Od kogo,za co i swoja sile reputacji mozna zobaczyc tutaj:
http://forum.ubuntu.pl/usercp.php
szopen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: szopen »

Dodałem wlasnie cyferki zaiast kwadracikow.
I jest OK. A mówiąc o "pomógł" nie myślałem o powrocie do starego systemu tylko o tym że był czytelny - tak jak reputacja po zmianie.
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

no nie będę sie upierać
No i wlasnie jako ze reputacja moze byc ujemna powinno tak zostac. Wystarczy ze od paru osob dostaniesz "klapsa" i bedziesz mial reputacje na minusie...
a jak się daje tego klapsa :-)
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
szopen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: szopen »

Po kliknięciu na wagę (to chyba waga jest ;-) ) do wyboru są dwie opcje:
-Popieram/Zgadzam sie/Dziękuję
i
-Nie Popieram/Nie Zgadzam sie

No to chyba wiadomo, że klapsem jest ta druga...
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

no tak, dzieki ale ze mnie niedouczek :-(
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
Biotrek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 192
Rejestracja: 02 maja 2007, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Biotrek »

Sir_Yaro pisze:Dodałem wlasnie cyferki zaiast kwadracikow.
Od kogo,za co i swoja sile reputacji mozna zobaczyc tutaj:
http://forum.ubuntu.pl/usercp.php
Ten link wiele mi nie mówi, możesz bliżej określić miejsce? Bo to odsyłacz do ustawień w profilu, a zmian to ja tam nie widzę :)
W publicznym prof. jest jeszcze zieloniutki kwadracik, w dodatku opis nie spolonizowany, zakładam że to jeszcze pozostałość po poprzednim systemie.

PS.
"Add to Kowalski Reputation" - nie wiem jak wy, ale ja lubię swój ojczysty język ;) Przydałoby się spolonizować ten opis.
"Demokracja to rządy hien nad osłami" - Arystoteles
Awatar użytkownika
h!v
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 38
Rejestracja: 04 wrz 2007, 05:05
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: h!v »

Wytam

Sam system Reputacji na zagramanicznych forach sprawdza sie znakomiecie.
Ludzie nawet za głupoty nie sa piętnowani zazwyczaj z jednego powodu - na forach mimo wszystko Trolli się nie spotyka. Jeśli, to bardzo rzadko.
Wiec samowolki co do glupawego komentowania postow nie spotykam.

Co do pochwał.
Zauważam dziwną tendencję do rozdawania przez świeżaków reputacji za nic - licnzik takiego jest na zero - zaś okazuje się, iż "he is on a disting.....". Co oznacza, że jego reputacja wzrosła. Jakaś rozpusta sie szerzy.;)

System kwadracikowej choinki sprawdza sie na prawie każdym forum na vBuletin.
I ja jestem za tą opcją.

A co do pomógł - właśnie mi się to nie podobało. Pochwalić mogę, ale zje#### to już nie. A teraz "Mazetof" ! Da się.

Uwaga nie co o "kompatybilności".
Opera dziwnie "nie chwyta" znaków polskich.
Przeglądarki, czy może mojej zmaltretowanej klawiatury( lubie jej dać w ryj jak się podenrwuje, klawisze fruwaja aż miło - i działa nadal !) albo i forum to wina ??.
Nie wiem dokładnie w czym leży wina - problem pojawia się w zasadzie tylko tutaj na forum.
O so chosi ?
Ano przy wpisywaniu polskich znaków odpalane są skróty klawiszowe w Operze, ktore maja nieco inną postać. Przy "ł" czli "alt+l" odpalany jest "ctrl+alt+l". Dzieje się tak nie za każdym razem(jakby ktos koscia rzucal i sprawdzal czy mi popsuch humor) i tylko na tym forum(inne na vBuletin działają poprawnie jak zauwazam) - pomysł o świrującej klawiaturze raczej więc odpada.
Problemu bardziej upatruje w javie badz AJAX( ktory chyba tu wystepuje).
Co wiecej pole w ktorym wstukuje wiadomosc ma tendencje do "zawiechy". Czasem musze odczekac by zobaczyc czy napewno wpisalem te zdanie.
Zarowno opoznienia jak i "skroty klaw" sa niesamowicie frustrujace - szczegolnie te ostatnie, gdy zaczyna mi ladowac ostatnio otwarte strony badz inne zakladki.

Problem wystepuje w Operze pod XP jak i pod Ubuntu.
Kolizja wiec pewnie lezy na drodze przegladarka forum - tylko kto tu bardziej wini?

Pozdrawiam
h!v

ps. Jeszcze wszsytkim sie bedzie podobac reputacja ;).
ps2. Chyba przestane uzywac polfonotow w offtop i Hyde Park.
ps3. Opcja szybkiej edycji jest przecudowna :].
$ touch girl
Permision denied
$ sudo touch girl http://ars.userfriendly.org/cartoons/?id=20080608
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

punkty reputacji za nic

Post autor: Iwo »

Hej. Panie Yaro, lub kto inny... Dlaczego mam dziwne wrażenie, że każdyma przynajmniej 10 punktów reputacji?
Czy to, że ktoś komuś nie pomaga, także mu się liczy na plus?
Może zmnieńmy, to, bo nowi pomyślą, że wszyscy tacy pomocni u nas są, albo będą pisać o pomoc do tych co nie pomagają...?
Nie sądzę, by przynależność do naszego grona, miała znaczyć już pomocność dla innych...
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

Dlaczego mam dziwne wrażenie, że każdyma przynajmniej 10 punktów reputacji?
no właśnie coś to podejrzane jest - ja mam niby 11 a jak kliknęłam na podany link to były 2 wpisy a ze starego forum miałam chyba tylko 1 pomógł :-( to skąd mam teraz 11 ???
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
szopen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: szopen »

Iwo pisze:Dlaczego mam dziwne wrażenie, że każdyma przynajmniej 10 punktów reputacji?
Sir_Yaro już to wyjaśniał... Jakby każdy miał na początek 0 nikt by nie mógł zmieniać Reputacji. I jak dobrze pamiętam to pisał też że przy zmianie silnika forum każdy miał dostać dodatnią REP bez zaliczenia tamatych punktów "Pomógł". Przy konwersji tam się coś skopało, każdy dostał 0 i nikt nie mógł wpływać na reputacje. W tym wątku już o tym była mowa... I potem dopiero pojawiło się u każdego 10pktów.
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Ruri »

Żeby można było dać komuś punkt trzeba mieć samemu jakiś. Wiec logiczne jest że taki nowy nie da wam punktu jak będzie miał 0, tak wiec na dzień dobry wszyscy mają 10. Wiec jak chcecie poznać "prawdziwą reputację" odejmijcie 10.

Edit: Muszę szybciej pisać ;)
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Iwo »

dziwny ten silnik. Trzeba się zastanawiać co wpisać jak się szuka czegoś o VLC, MC, LAN, apt, kde, k3b, mp3, avi, mpg, GG, itd, bo szukajka nie rozumie za krótkich słów.
Teraz okazuje się, że każdy by podziękować, musi mieć wpierw samemu na koncie pomoc ustanowioną.
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
szopen
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 46
Rejestracja: 18 paź 2006, 19:04
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: szopen »

Teraz okazuje się, że każdy by podziękować, musi mieć wpierw samemu na koncie pomoc ustanowioną.
Po przeczytaniu tego przyszedł mi do głowy pewien pomysł. Może byłaby możliwość tak ustawienia systemu reputacji żeby każdy mógł podziękować (bez względu na posiadaną reputację), natomiast "dać klapsa" mógł tylko ten kto ma rep>0 (albo nawet jeszcze ostrzejszy warunek, własna reputacja większa od reputacji karconego?). To są tylko luźne przemyślenia, ale faktycznie coś jest w tym że użytkownik z rep=0 nie może wyrazić wdzięczności. No chyba że Administracja już na stałe ustawiła startową reputację na 10... Ale to już by się Sir_Yaro musiał wypowiedzieć czy to jest czasowa zmiana czy tak zostaje.
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Sir_Yaro »

Biotrek pisze:Ten link wiele mi nie mówi, możesz bliżej określić miejsce? Bo to odsyłacz do ustawień w profilu, a zmian to ja tam nie widzę :)
W publicznym prof. jest jeszcze zieloniutki kwadracik, w dodatku opis nie spolonizowany, zakładam że to jeszcze pozostałość po poprzednim systemie.

PS.
"Add to Kowalski Reputation" - nie wiem jak wy, ale ja lubię swój ojczysty język ;) Przydałoby się spolonizować ten opis.
Ten link prowadzi do wynazu reputacji. O ile jakos posiadasz lub komus jakas przyznales.
Czesc byla jeszcze przed chwila niedostepna dla czesci userow ale juz udalo mi sie dokopac do tego jak to uaktywnic.
Rzućcie okiem na zalacznik
Załączniki
tmp332.jpg
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: punkty reputacji za nic

Post autor: Sir_Yaro »

Iwo pisze:Hej. Panie Yaro, lub kto inny... Dlaczego mam dziwne wrażenie, że każdyma przynajmniej 10 punktów reputacji?
Bo na starcie kazdy dostaje 10 pkt.
przeczytaj jeszcze post ponizej swojego dlaczego tak jest
Czy to, że ktoś komuś nie pomaga, także mu się liczy na plus?
nie wiem co masz na mysli
Może zmnieńmy, to, bo nowi pomyślą, że wszyscy tacy pomocni u nas są, albo będą pisać o pomoc do tych co nie pomagają...?
te liczniki sa bajerem przydatnym dopiero po jakims czasie a nie od razu.
Awatar użytkownika
michalekk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: michalekk »

tak swoją drogą dlaczego np. ja mam 10 pkt reputacji, a dostałem dwa razy pochwałę?? powinno chyba już wzrosnąć??
NIE POMAGAM NA GG , PRIVIE, ANI JABBERZE, TYLKO FORUM!
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Sir_Yaro »

Dodam tylko ze gdyby tej 10-ki nie bylo to aby kto kolwiek mogl komu kolwiek przyznac jakies pkt'y trzeba bylo by czekac tak na oko jakies 2 lata. Tak dlugo by trwalo zanim pkt reputacji automatycznie przyznawane za staz, ilosc postow itp umozliwily by dawanie komus reputacji.

EDIT:
michalekk pisze:tak swoją drogą dlaczego np. ja mam 10 pkt reputacji, a dostałem dwa razy pochwałę?? powinno chyba już wzrosnąć??
bo ten ktosik mial/ma sile reputacji 0
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości