Uwagi dot. nowego silnika forum

Uwagi, propozycje tematów, pomysły na serwis Ubuntu.pl
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

Na dole na stronie głównej jest "oznacz fora jako przeczytane" co chyba wypełnia Twoje zapotrzebowanie...a może się mylę...Te nie przeczytane są po prostu grubszą czcionką...
Awatar użytkownika
mody
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 36
Rejestracja: 20 lis 2005, 16:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: mody »

A ja mam uwagę dotyczącą tytułów ostatnich postów na Strony głównej:
Czy jest konieczne aby, najeżdżając myszką na tytuł ostatniego posta, wyświetlała się winietka:
"Przejdź do pierwszego nieczytanego postu w temacie:.... i tu podawany jest kawałek tytułu posta..."
W ten sposób tytuł posta nie jest widoczny ani w winietce, ani na stronie głównej (nie mieści się) i nie wiem czy jest dla mnie interesujący czy nie, a wszystkich nie sprawadze.. :pt36:

Wywaliłbym ten tekst:
"Przejdź do pierwszego nieczytanego postu w temacie:"
zostawiłbym tylko tytuł posta, a w regulaminie albo ogólnych zasadach działania przyjąłbym że po kliknięciu, zawsze przejdziesz do ostatniego nieczytanego posta (wydaje mi się że w większości przypadków taki sposób jest jednak najbardziej pożądany)

P.S. Ktoś z Adminów wogóle zauważył tę sugestię i została odrzucona czy nikt jej nie zauważył...
i fajno...
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

I jeszcze jeden ważny mankament "kulturowy" (jak mniemam)...
Zapewne wiecie, iż np. koleżanka figa nie jest jak widnieje "Zarejestrowany" tylko powinno być "Zarejestrowana" ... bo może czuć się urażona jako kobieta z dominującego tu na tym forum (już nawet w silniku) np. "męskiego szowinizmu"...Jego jedynym przejawem mógłby być tylko fakt szczególnego podkreślenia odmiennej płci "zarejestrowanej" użytkowniczki ubuntu co bardzo podniosłoby prestiż tego forum i linuksa w ogóle...znając zagadnienie omijania szerokim łukiem linuksa przez kobiety...dlaczego?...no właśnie to wynika chociażby z takiej prostej przyczyny jak piszę powyżej...w ogóle jakiś dział dla pań...np. kobiety ubuntu.pl...czy coś podobnego...co na to szerokie gremium, a w szczególności administracja ?
Co na to np. koleżanka figa ?...kobiety z ubuntu.pl ujawnijcie się !
Awatar użytkownika
Sir_Yaro
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 22 maja 2005, 21:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Sir_Yaro »

lulo pisze:...nie jest jak widnieje "Zarejestrowany" tylko powinno być "Zarejestrowana"
zarejestrowany UŻYTKOWNIK czyli ten. Po raz enty przypominam ze jezyk angielski sie nie odmienia tak jak polski wiec sie nie da pewnych form gramatycznych wprowadzic....
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

Sir_Yaro pisze:zarejestrowany UŻYTKOWNIK czyli ten. Po raz enty przypominam ze jezyk angielski sie nie odmienia tak jak polski wiec sie nie da pewnych form gramatycznych wprowadzic....
Nie sugeruję jak,...ale trudno, w ogóle to zasugeruję...skrócić słowo "Zarejestrowany" do np. "Zarejestr." po czym ikonka zaznaczana przy rejestracji, stosowna do płci...coś bardzo stosownego i nie gorszącego...w końcu każdy (każda) wie jakiej jest płci...a jak chce to ukryć...to stosowny następny punkt wyboru...np. "Ukryj moją płeć", czy coś takiego...
Proste,Oczywiste i Nie Naruszające Prawa Do Prywatności i Preferencji Seksualnych...

EDIT:
A co z działem dla pań...rozumiem, że najbardziej zainteresowane powinny wyrazić swój pogląd ... czy tak ?
Awatar użytkownika
michalekk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 80
Rejestracja: 09 wrz 2007, 10:35
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: michalekk »

ale tak czy inaczej można wprowadzić jakiś znaczek przy avatarze, który identyfikuje płeć
edit: lulo był szybszy ;)
NIE POMAGAM NA GG , PRIVIE, ANI JABBERZE, TYLKO FORUM!
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

Żenujące jest to, że to facet musi o to zabiegać...eh..."wyobraźni pójdź ku mnie..." :wall:
skynet_1
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 22
Rejestracja: 23 cze 2007, 19:39
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: skynet_1 »

lulo pisze:Nie sugeruję jak,...ale trudno, w ogóle to zasugeruję...skrócić słowo "Zarejestrowany" do np. "Zarejestr." po czym ikonka zaznaczana przy rejestracji, stosowna do płci...coś bardzo stosownego i nie gorszącego...w końcu każdy (każda) wie jakiej jest płci...a jak chce to ukryć...to stosowny następny punkt wyboru...np. "Ukryj moją płeć", czy coś takiego...
Proste,Oczywiste i Nie Naruszające Prawa Do Prywatności i Preferencji Seksualnych...
może tak: słowo "Zarejestrowan" i litera y lub a zależności od płci, tak samo z słowem "zalogowan y/a" ???

nie można tego czasu z wyszukiwarki zmniejszyć do 4 sec, wogule poco jest to ograniczenie ?
Awatar użytkownika
dk75
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1142
Rejestracja: 07 mar 2007, 22:59
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: dk75 »

Eeeee tam... silnik ma swoje ograniczenia i admini nie mogą cudowac jak im sprawia większą przyjemność.
[ciach]
Linux Mint Debian Edition x86_64/2.6.39, Conky 1.8.0, Xorg 7.6/1.10.4 - GNOME 2.30.2, nVidia 285.03
Lenovo T61p, HITACHI HTS722010K9SA00 100GB, ST9250827AS 250GB
http://linuxcounter.net/user/483055.html
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

a gdzie nasze kobiety ??

Post autor: Iwo »

nie za bardzo rozumiem Panie Yaro. Nie jest napisane "zarejestrowany użytkownik", tylko np. "Zarejestrowany: Jun 2007", więc jest równie dobre w interpretacji "zarejestrowana osoba", więc nie ucz nas polskiego powołując się na angielski (problem z przerabianiem). Myślę że dodanie ikonki kółka z krzyżykiem (czerwona wersja) lub strzałeczką (niebieska) jest (było) dobrym rozwiązaniem. Mnie zawsze oko się cieszy jak widzę płeć piękną w naszym gronie.
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

[ciach]

EDIT:
eh...tylko się potwierdza co napisałem na początku w...nazwijmy to...apelu...przykre

EDIT:
Iwo pisze:nie za bardzo rozumiem Panie Yaro. Nie jest napisane "zarejestrowany użytkownik", tylko np. "Zarejestrowany: Jun 2007", więc jest równie dobre w interpretacji "zarejestrowana osoba", więc nie ucz nas polskiego powołując się na angielski (problem z przerabianiem). Myślę że dodanie ikonki kółka z krzyżykiem (czerwona wersja) lub strzałeczką (niebieska) jest (było) dobrym rozwiązaniem. Mnie zawsze oko się cieszy jak widzę płeć piękną w naszym gronie.
No właśnie dlatego zaproponowałem skrócone słowo do np. "Zarej."
żeby ten (ta)...hmmm..(to) mogli się określić lub nie jak by im to przeszkadzało...stąd ten skrót..i w sumie nie można byłoby się domyślić z kim "wątkujemy"...a ktoś czułby się bezpieczniej...Stosowne wyjaśnienia na stronie rejestracyjnej...panowie i panie...hmmm...i nie tylko, żyjemy w XXI-szym wieku w centrum Uni Europejskiej...czy nie pora zacząć zachowywać się jak europejczycy...podkreślam wyraźnie słowo... tolerancja

EDIT:
No tak zabrzmiało to chyba niefortunnie...nie należę do żadnej grupy aktywistów walczącej o prawa mniejszości seksualnych...wiecie o co mi chodzi...
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

Czuje się niejako wywołana do odpowiedzi :)
Dzieki za obronę mojej płci przez kolegów - to budujące i miłe :clap::clap:
Osobiscie nie jestem drobiazgowa i nawet nie zwróciłam uwagi na ten detal ale macie jak najbardziej rację optując za tym rozróżnieniem.
lulo napisał
skrócić słowo "Zarejestrowany" do np. "Zarejestr." po czym ikonka zaznaczana przy rejestracji, stosowna do płci...
Wydaje mi się to sensownym wyjściem - ikonka zastępuje końcówkę on/ona
Na poprzednim forum była taka ikonka.

lulo
napisał
Co na to np. koleżanka figa ?...kobiety z ubuntu.pl ujawnijcie się !
Z tego co zauważyłam to na tym forum jest wiecej kobiet a fakt że są w mniejszości myślę wynika tylko z tego, że świat ponoć został stworzony przez mężczyznę więc trochę po kumotersku :craz::razz:
Ja jak najbardziej jestem ujawniona. :roll: Pozdrawiam
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

Może więcej Pań raczyłoby wyrazić swoją opinię ? :roll: ...skoro są ponoć w mniejszości (...ale się podlizuję...he,he,he) to chyba nie warto tworzyć ankiety...
Awatar użytkownika
kwalo
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 75
Rejestracja: 15 lis 2005, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: kwalo »

Ogólnie przez to, że w angielskim nie ma deklinacji i rozróżnienia męski/żeński, to takie kfiatki w tłumaczeniach się pojawiają. Obejść je ciężko i można to robić na różne sposoby, z czego najlepszym chyba jest unikanie odmiany, gdzie się tylko da, np. Zamiast "zarejestrowany(a)", dać "data rejestracji", albo krócej "rejestracja", albo jeszcze krócej - "od", jeśli wiadomo, o co chodzi.
Awatar użytkownika
Wiorka
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 91
Rejestracja: 01 lis 2006, 09:41
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Wiorka »

Jeśli chodzi o 'zarejestrowany' vs. 'zarejestrowana' - mi w tej kwestii jest zupełnie wszystko jedno. Prawdopodobnie i tak minęłyby miesiące zanim bym zauważyła taką zmianę, nie uważam że jest to przejaw 'męskiego szowinizmu' i nie ma to wpływu na to jak się czuję na forum. Znacznie bardziej mnie irytuje, jak użytkownicy odpowiadający na posty kobiet zwracają się do nich jak do mężczyzn - dlatego znaczek płci uważam za dobry pomysł, najlepiej w jakimś widocznym miejscu ;P
lulo pisze:w ogóle jakiś dział dla pań...np. kobiety ubuntu.pl...czy coś podobnego...
A jakie toczyłyby się tam rozmowy? Czy kobiety mają inne problemy z systemem niż faceci? Czy potrzebują innych argumentów przemawiających za używaniem linuksa, bo obecna promocja do nich nie trafia? Czy może grupa wsparcia psychicznego w męskim świecie? Jeśli ktoś ma problemy z zaakceptowaniem drobnego faktu że kobiety również używają komputerów, to żadne działy i grupy nie pomogą. Sama jestem ciekawa, jak odbierają to inne dziewczyny na forum.. może się też wypowiedzą :>
Kapłanka Czystości Języka, wypełniająca na forum wolę Ducha Ortografii
Regulamin | Czytelnia | Hookers unite!
[size=-2]Nie objawiam rozwiązań problemów poprzez PW i jabbera.[/size]
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

Wiorka podzielam Twój pogląd.
Myślę że kobietom nie chodzi o szczególne wyróżnienie lecz o równouprawnienie. :razz:
Nasze ewentualne problemy z komputerem i systemem sa takie same jak meżczyzn.
Najmilej na forum jest wtedy kiedy najwieksze znaczenie ma chęć niesienia pomocy innym i możliwość skorzystania z pomocy samemu w razie potrzeby bez względu na płeć, kolor włosów, kolor skóry, wyznanie itp. itd. Forum powinno być przyjazne ludziom i tyle.:tes:
Dlatego też czasem irytuje mnie że ktoś odpowiada - poszukaj na :goog: :(
Taka odpowiedź niczemu nie służy, może tylko zniechęcać bo na początku używania systemu nawet człowiek nieraz nie wie czego ma szukać.:pt36: i dlatego szuka się pomocy na forum.
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

Wiorka pisze:...A jakie toczyłyby się tam rozmowy? Czy kobiety mają inne problemy z systemem niż faceci? Czy potrzebują innych argumentów przemawiających za używaniem linuksa, bo obecna promocja do nich nie trafia? Czy może grupa wsparcia psychicznego w męskim świecie? Jeśli ktoś ma problemy z zaakceptowaniem drobnego faktu że kobiety również używają komputerów, to żadne działy i grupy nie pomogą. Sama jestem ciekawa, jak odbierają to inne dziewczyny na forum.. może się też wypowiedzą :>
Takie inicjatywy istnieją już w Polsce: np. http://poland.linuxchix.org/
No i chyba najbardziej znana, przynajmniej użytkownikom ubuntu
(tak przynajmniej myślę):http://women.debian.org/
Ruri - tak, te inicjatywy zostały założone przez kobiety ale nie dlatego że ktoś im to zasugerował
EDIT:
figa pisze:...Myślę że kobietom nie chodzi o szczególne wyróżnienie lecz o równouprawnienie. :razz:
Nasze ewentualne problemy z komputerem i systemem sa takie same jak meżczyzn....
No właśnie między innymi dlatego istnieją takie,w/w inicjatywy...
Awatar użytkownika
Smiecho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 31 sie 2006, 08:52
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: Smiecho »

A teraz coś z zupełnie innej beczki. :)

Czy dałoby się jakoś bardziej rozróżnić ikony wątków z nowymi wiadomościami i bez? Chodzi mi o:
- http://forum.ubuntu.pl/images/Ubuntu/st ... ad_new.gif
- http://forum.ubuntu.pl/images/Ubuntu/st ... thread.gif
Na pierwszy rzut oka obie się zlewają. Gdyby jedną z nich jakoś podkolorować byłoby super...
Awatar użytkownika
figa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 549
Rejestracja: 05 lip 2006, 19:42
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: figa »

a ja tam wolę fora koedukacyjne:craz::w00t::tes:
Temat rozwiązany - dodaj do tematu [solved] za pomocą zaawansowanej edycji pierwszego wpisu wątku.
Awatar użytkownika
lulo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 23 kwie 2007, 10:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Uwagi dot. nowego silnika forum

Post autor: lulo »

Szkoda, że tak mało Pań ma odwagę się wypowiedzieć...bo chyba o to chodzi...no może już tak nas "nie lubią" za te w/w "kwiatki", że nawet nie chcą się już wypowiadać...szkoda
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ubuntu.pl”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości