jaki Najlepszy Komunikator VoiP wg Was?

Jak się dogadać?
Iwo
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 48
Rejestracja: 21 mar 2006, 23:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: LXDE
Architektura: x86

Skype vs Gozmo - małe porównanie

Post autor: Iwo »

Postanowiłem sprawdzić własnoręcznie Gizmo i oto co mi wyszło z porównania ze Skype'm:
Poczta głosowa:
Skype: za kwartał-24zł, rok 71zł (jak wykupię SkypeIn mam za darmo),
Gizmo: Free
Numer wewnętrzny (w obu jest polski):
SkypeIn: za kwartał 47zł za rok 141zł (zależy od kursu euro),
Gizmo „Call In”: $12 / $35
Rozmowy wychodzące (komórka/stacjonarny w centach USA za minutę obie przełożone):
Skype (zależy od kursu euro): Polska 28,3/2,4, USA 2.4/2.4?, Anglia 29,1/2,4
http://www.skype.com/intl/pl/products/s ... rrency=USD
Gizmo: Polska 26,7/2,4 USA 1,9/1,9, Anglia 21/2
http://www.gizmoproject.com/call-out-ra ... on=America

Oba mają pakiety .deb do ściągnięcia, ale synaptic mi Gizmo nie znalazł-musiałem ze stronki. Widać, że Gizmo, wzoruje się interfejsem do Skype'a. W Skype mam funkcję przenoszenia plików choć jest jest tragicznie powolna, w Gizmo ponoć też jak piszą przenosi przez jabbera. W obu mamy rozmowy grupowe. Gizmo jest całkowicie NIEspolszczone, ale dosyć intuicyjne, niestety również mało znane, więc darmowe rozmowy wewnątrz platformowe mnie nie dotyczą.
Teraz mój test: W Gizmo u mnie nie działa dźwięk w obie strony, przy alsie i bez niej, Skype działa poprawnie z domyślnych ustawień. Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem, pozdrawiam.
Linux user numer #457448 - Acer Aspire 2930, 2GB RAM, 2x2.0 GHz, Intel GMA 4500MHD
"Nieważne od czego się zaczyna - kończy się zawsze na Debianie"
cymex
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2006, 22:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: cymex »

Jak chcecie najtaniej dzwonić...to zamiast Skype, użyjcie tego: http://www.voipdiscount.com - programik działa na protokole sip. Można sobie go potestować, np. dzwoniąc na numer stacjonarny w Polsce :) A jak się wpłaci 10 euro plus vat (raz na 4 miesiące) - wtedy otrzymujemy 300 minut free tygodniowo (1200 minut na miesiąc) do Polski na stacjonarki oraz do wielu państw na świecie :) Acha - kasa nam nie przepada, więc możemy wykorzystać ją np. na komórki ;)
NoVaKK
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2007, 17:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: NoVaKK »

[quote="cymex"]Jak chcecie najtaniej dzwonić...to zamiast Skype, użyjcie tego: http://www.voipdiscount.com - programik działa na protokole sip. Można sobie go potestować, np. dzwoniąc na numer stacjonarny w Polsce :) A jak się wpłaci 10 euro plus vat (raz na 4 miesiące) - wtedy otrzymujemy 300 minut free tygodniowo (1200 minut na miesiąc) do Polski na stacjonarki oraz do wielu państw na świecie :) Acha - kasa nam nie przepada, więc możemy wykorzystać ją np. na komórki ]


eee.. ale po co mi on skoro jest wersja tylko pod windoze? :|
=,=
halotechnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2007, 11:49
Kontakt:

Post autor: halotechnik »

NoVaKK pisze:
cymex pisze:Jak chcecie najtaniej dzwonić...to zamiast Skype, użyjcie tego: http://www.voipdiscount.com - programik działa na protokole sip. Można sobie go potestować, np. dzwoniąc na numer stacjonarny w Polsce :) A jak się wpłaci 10 euro plus vat (raz na 4 miesiące) - wtedy otrzymujemy 300 minut free tygodniowo (1200 minut na miesiąc) do Polski na stacjonarki oraz do wielu państw na świecie :) Acha - kasa nam nie przepada, więc możemy wykorzystać ją np. na komórki ]


eee.. ale po co mi on skoro jest wersja tylko pod MICROSOFT WINDOWS? :|
=,=
Voipdiscount tak jak wiele innych klonów Betamaxu to nie Skype (który jest przeznaczony w zasadzie tylko do gadania przez komputer), można z wykorzystać na kilka sposobów. Ponieważ wykorzystuje on protokół SIP, można go używać przez komputer na softfonie typu X-Lite lub podobnym, przez bramkę VoIP, itp więcej przykładów tutaj: http://www.halotech.pl/content/view/33/
matthewalexander

Post autor: matthewalexander »

easycall.pl i do tego program do obsługi protokołu SIP. Z easycall korzystam od 2 tygodni i na pewno nie wrócę do skype'a. Skype pozostaje jako klient pc-pc ze znajomymi.
Awatar użytkownika
turban
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 09 maja 2007, 14:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

jaki Najlepszy Komunikator VoiP wg Was?

Post autor: turban »

witam!
Z powodzeniem używam komunikatora Twinkle skonfigurowanego pod operatora EasyCall(0.06 pln/min + vat na stacjonarne i 0.32 pln + vat na komórki pl).Dobra jakosc połączeń(używam kodeka g711u) bez opłaty inicjacyjnej,sekundowe naliczanie.polecam
Wcześniej próbowałem uruchomic Ekigę (domyślnie zainstalowaną w Ubuntu 7.04)jednak bez rezultatu.
Używam równolegle Sype do połączeń Skype-Skype,bo Skype jak pewnie wiecie ustalił opłate inicjacyjną za połączenie w wys. 0,17 pln i krótkie rozmowy na stacjonarne nie bardzo sie opłacają.
pozdrawiam
cymex
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 31 paź 2006, 22:46
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Post autor: cymex »

Easycall a voipdiscount to jedno to samo, tak samo jak ipfon, halonet, actio, itp.itd. ;) Tylko, że voipdiscount z tych wszystkich jest najtańszy :)
Awatar użytkownika
Spychacz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 21
Rejestracja: 10 lis 2006, 09:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Spychacz »

ja używam od 2 lat actio - dziala w sipie wiec i na Linuxie bez problemu - kupilem bramke VOiP i podlaczylem zwykly telefona samą bramkę przez router (żebym nie musiał mieć kompa non stop włączonego) i działa extra.
Abonament za numer poznański (lub jakikolwiek inny) 0 PLN, płaci się tylko za połączenia wychodzące (9 groszy brutto/min), do tego sekundowe naliczanie i darmowe połączenia wewnątrz sieci.
Co do videorozmów w Linuxie czy serio Open wengo jest aż taki do p u p y? szukam dobrego komunikatora a'la Skype chociaz nie jestem wielkim jego zwolennikiem z uwagi na zamkniety protokół - kasa i tylko to się dla nich liczy a szkoda.
Dobrym rozwiązaniem jest też freeconet skupiający większość usługpodawców typu actio, easy call, na głos GG itp. w jednym - w ten sposób jesteśmy dostępni pod jednym numerem a korzystamy z np. 10 dostawców.

//mario_7: oj nieładnie... ;P
Squach
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 11 gru 2006, 19:23
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Squach »

a ja polecam takze skype, duzo osob z tego korzysta, mozliwosc z nimi komunikowania itd :}
poza tym aktualizowany na biezaco, dobra obsluga przez ubuntu :P

no i ceny, moim zdaniem najlepsze na rynku voipow
Ubuntu registered user # 13838

linux is like girl, you've to always work with her :D
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: jaki Najlepszy Komunikator VoiP wg Was?

Post autor: aga »

ja szukam komunikatora za ktorego rozmowy moge placic przelewem mbanku a nie karta, znacie cos? przeciez nie bede wszystkiego testowala ,bo ile tych kont musialabym zalozyc?
pozdrawiam
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
KubusF
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 21 sty 2008, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: jaki Najlepszy Komunikator VoiP wg Was?

Post autor: KubusF »

Witam,

ma taką możliwość Skype w wersji Onet-Skype
abyss
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 47
Rejestracja: 26 lip 2008, 08:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: jaki Najlepszy Komunikator VoiP wg Was?

Post autor: abyss »

aga28 pisze:ja szukam komunikatora za ktorego rozmowy moge placic przelewem mbanku a nie karta, znacie cos? przeciez nie bede wszystkiego testowala ,bo ile tych kont musialabym zalozyc?
pozdrawiam
Odkopię temat, bo może komuś pomoże.
Od jakichś 4 lat używam halonet - spokojnie łyka zasilenia konta z mBanku, numer "stacjonarny" (w wielu mniej popularnych miastach polski też mają bazę numerów!) to 30zł rocznie. Naliczanie sekundowe, a nie od pół minuty czy podobnie. Ceny połączeń przyzwoite (coś 11gr/min nawet nie pamiętam ?)
Możliwość przekierowania rozmów - co daje IMO duże ułatwienie osobom sporo podróżującym - np. ktoś jedzie do anglii na pół roku, bierze tam stacjonarny - przekierowanie rozmów z "polskiego" numeru w halonecie to grosze, a jest dostępny na dłuższe gadanie z byle budki czy domowego w "swoim" mieście. Biling on-line, faksy, jakieś inne rzeczy - co i jak to na stronie. Acha - mają na stronie program "banermania" czyli doładowania konta za skierowanych (wpłacających) użytkowników - ale mi NIE ZADZIAŁAŁO ani razu, a przynajmniej ze 3 osoby skierowałem przez stronę. Być może to jakieś techniczne problemy związane z siecią - ale tego NIE polecam.

(nie wiem jak dokładniej z konfiguracją pod ubuntu, - zresztą dlatego tu najpierw wszedłem - ale używa SIP'a i jest klient pod linux'a więc pewnie da się odpalić).
Awatar użytkownika
HydeFromT70s
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 71
Rejestracja: 30 lip 2009, 20:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: jaki Najlepszy Komunikator VoiP wg Was?

Post autor: HydeFromT70s »

To i ja napisze cos od siebie :)

Od tygodnia czasu korzystam z uslug http://www.freeconet.pl i jestem cholernie zadowolony! :)

Rejestracja bezplatna, dostajemy "wirtualny" numer stacjonarny, pierwszy miesiac bez oplat, potem utrzymanie aktywnego numeru to koszt 1,95zl brutto :) Doładowania na zasadzie pre-paid (nie ma abo z góry i jest opcja doładowania z mbanku- kasa wpływa po 1min :)). Minuta połączenia na poziomie 31gr brutto, a co najlepsze numery ktore byly w innych sieciach niz play i zostaly do niego przeniesione (np. numer wygladajacy na orange a znajdujacy sie w play) sa przez system rozpoznawane jakby byly nadal w danej sieci. Wiec jesli ktos przenosil numer do play z innej sieci to ma minute polaczenia na poziomie 31gr brutto :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości