Enemy Territory

Gry, które działają natywnie na Linuksie.
Awatar użytkownika
acidburnpl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2006, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Xfce

Post autor: acidburnpl »

Grzesiek89, czyli rozumiem że masz "No"? No uruchomisz ją jak zainstalujesz poprawnie stery od swojej karty. Najlepiej zamknięte, bo na nich karta będzie najwydajniejsza. Opis jak to zrobić znajdziesz na forum jest ich masa.
Obrazek
MarkM

Post autor: MarkM »

Może ktoś z Was ma pomysł jak w ET mogę używac słuchawek USB ? Dodam ze karte dźwiękową mam zintegrowaną i dźwięk w grze z tej karty mam, szukałem już wszędzie niestety nadal nie mam pomysłu co zrobić

Kod: Zaznacz cały

cat /proc/asound/cards/

0 [rev50           ]: VIA686A
1 [default         ]:USB-Audio - C-Media USB Headphone set

Awatar użytkownika
acidburnpl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2006, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Xfce

Post autor: acidburnpl »

Tylko w grze nie masz dźwięku z słuchawek czy normalnie też?
Obrazek
MarkM

Post autor: MarkM »

acidburnpl pisze:Tylko w grze nie masz dźwięku z słuchawek czy normalnie też?
Ogólnie dźwiek w grze mam ale tylko przez zwykle sluchawki (na jacka)
Chce ustawić żeby dźwiek był przez słuchawki na USB


W xmms np mam tak że mogę wybrać domyślną kartę lub słuchawki usb i wszystko działa.

W configu w ET jest seta snddevice "/dev/dsp"

nie bardzo wiem jak to ugryźć
Załączniki
1_129.gif
maarcin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:22

Post autor: maarcin »

Witam
Mam taki problemik: zrobilem sobie configa ze stronki podanej kilka postow wczesniej. Umiescilem go w w folderze etmain i nic sie w grze nie zmienia. Jest na to jakas rada??
I co zrobic zeby kazdej gry nie zaczynac z "zerowym" kontem. Mozna jakos zapisac zdobyte umiejetnosci????
Awatar użytkownika
acidburnpl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2006, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Xfce

Post autor: acidburnpl »

I co zrobic zeby kazdej gry nie zaczynac z "zerowym" kontem. Mozna jakos zapisac zdobyte umiejetnosci???
Nie. Bo te wyniki działają tylko np. podczas jednej kampania, a jak się zmieni na drugą to się restartują.
maarcin pisze:Mam taki problemik: zrobilem sobie configa ze stronki podanej kilka postow wczesniej. Umiescilem go w w folderze etmain i nic sie w grze nie zmienia. Jest na to jakas rada??
Kożystasz z XQF? Jeśli nie to umieśc go w .etwolf/etpro/ albo .etwolf/etpro/profile
Obrazek
maarcin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:22

Post autor: maarcin »

Dzieki, wkleilem do .etpro, tam znalazlem folder config. Zobacze czy mi w czyms pomoze, bo jak narazie dostaje straszne baty :(
Torres
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2007, 18:42

Post autor: Torres »

Siemanko mam nietypowy problem z ET :pt36:
Ponieważ najpierw zainstalowałem et w usr/local/games/
ale potem usunąłem komendą:
udo rm -R /usr/local/games/enemy-territory
i w tym czasie pojawia się błąd ikona zostaje tzn aplikacje>inne>(w tym miejscu zostaje mi ikona ET.(Chciałem się jej pozbyć ale nie umiem..), i za drugim razem zainstalowałem w /home/linux/
i nie powstała ikona by grę odpalić więc wchodzę /home/linux... i klikam et.x86 nie działa i muszę komendą odpalać co mnie denerwuje. Co mam zrobić by ikona z inne znikła ?? i jak zrobić jakąś ikonę do odpalenia na pulpicie wielkie dzięki za pomoc :teeh:
Idę się teraz przewietrzyć bo zaraz :tes:
zygfryd
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2007, 17:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: zygfryd »

Może kliknij "et"?
A ikonki nie usuwaj. Wpisz "alacarte", to taki edytor menu, znajdziesz go również w preferencjach, pod nazwą "układ menu". Odnajdź ikonkę, kliknij właściwości i zmień ścieżkę
Torres
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2007, 18:42

Post autor: Torres »

zygfryd pisze:Może kliknij "et"?
Właśnie o to biega że się nie włącza ale już dałem sobie rade ;p Reinstal gry ;p
Catter
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:16

Post autor: Catter »

Ja mam 10 - 40 fps (na wind 76 - 150 ). Karta GF 6600, sterowniki zainstalowane wersja 9746, wsparcie dla glx jest, glxgears pokazuje 2000 fps HELP :(
Awatar użytkownika
acidburnpl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2006, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Xfce

Post autor: acidburnpl »

Catter, też mam GF6600 i wyciągam w czasie jakiejś akcji około 30 fps i bardzo odchudzonym configiem, ale musze się przyznać że na Windowsie też tak słabo chodził. Może po prostu chodzi o liczbę graczy, albo o serwer który ma gorsze łącze, lub Twoje na Linuksie chodzi gorzej.

[ Dodano: 17 Luty 07, 21:06 ]
Catter pisze:glxgears pokazuje 2000 fps
a glxgears to nie bechmark. U mnie normalnie pokazuje 3700 a gdy włączę przezroczystość to 500, a gra chodzi tak samo.
Obrazek
rzutnik
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2007, 16:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 6.06
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: rzutnik »

Witam mam problem nastepujacy zainstalowalem ET i patcha 2.6b itd gdy sie juz lacze z serverem i jestem jaks 3-5sec wywala mnie i mam taki komunikat :

Kod: Zaznacz cały

Server Disconnected - has be Kicked via PunkBuster (for 2 minutes) Volation (game integrity) # 20004
co ma zrobic ??
Catter
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2006, 23:16

Post autor: Catter »

[quote="&quot"]Catter, też mam GF6600 i wyciągam w czasie jakiejś akcji około 30 fps i bardzo odchudzonym configiem, ale musze się przyznać że na Windowsie też tak słabo chodził. Może po prostu chodzi o liczbę graczy, albo o serwer który ma gorsze łącze, lub Twoje na Linuksie chodzi gorzej.

No nie wiem. Na windows mam prawie 150 fps na niektórych mapach a 60-70 fps mam stałe, myślałem, że na linuksie ma działać lepiej ale być może nie.
zygfryd
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2007, 17:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: zygfryd »

rzutnik pisze:

Kod: Zaznacz cały

Server Disconnected - has be Kicked via PunkBuster (for 2 minutes) Volation (game integrity) # 20004
co ma zrobic ??
Bez tego, ani rusz:
http://www.evenbalance.com/index.php?page=pbsetup.php
szyk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2005, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: szyk »

Mam 2 problemy z ET:

1) W czasie gry, gdy ruszam myszką, to elementy graficzne naokoło stają się żółte i przez to wszystko dookoła jest niewyraźne - karta GeForce4 MX 440, stery nVidii są zainstalowane, procesor Athlon 1600, ET zainstalowane w katalogu użytkownika. Jak sobie z tym poradzić?

2) Druga dla mnie uciążliwa sprawa nie dotyczy bezpośrednio Linuksa - wchodzę na serwer z jakąś nową mapą, ściaga mi się ta mapa, odpala mi się gra, wychodzę z niej, wchodzę na inny serwer z ta samą mapą i zaczynają mi się ściągać wiele różnych plików pk3 po kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt mega. Po co one są ściągane, skoro już wcześniej pobrałem mapę, da się to jakoś zablokować?

Edycja do 1): Kolor zależy od mapy: http://files.myopera.com/szyk/inne/et.png (170kB). Doszedłem do tego, że w trybie okienkowym wystarczy, że uruchomię jakąś inną aplikację okienkową, a problem znika - dopóki się nie zrestartuje ET. Dobre i to, z trybu okienkowego mogę się łatwo przełączyć na "pełny ekran"...
Awatar użytkownika
acidburnpl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2006, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Xfce

Post autor: acidburnpl »

szyk, Co do punktu 2 to mapy nie ściągają się bez powodu. Czasami niektóre serwery wprowadzają modyfikacje do map i jest konieczne zassanie poprawek, albo nawet całą mapę. Polecam trzymanie się kilku tych samych serwerów ;-)
szyk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 14
Rejestracja: 09 lip 2005, 10:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: szyk »

[quote="acidburnpl"]Polecam trzymanie się kilku tych samych serwerów ]
Hmm, czyli moja strategia wybierania serwera na "chybił-trafił" nie była najlepsza. ;-)
Jasny
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2007, 00:02
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: Blackbox
Kontakt:

Post autor: Jasny »

A ja mam takie pytanie. Czy da się pod Ubuntu 6.12 zainstalować Xfire?
maarcin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 17 sty 2007, 12:22

Post autor: maarcin »

Witam
Zainstalowalem sobie na nowo system, zainstalowalem sterowniki do karty graficznej zgodnie z instrukcja w How To http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=16229. No i mam problem, poniewaz starsznie skacze mi FPS, a co za tym idzie troche przycina mi sie gra. Mam redeona 9200se. Instalacja sterownikow przebiegla prawidlowo (direct rendering: Yes)
Wczesniej gra chodzila mi dobrza, chociaz nie mialem zaistalowanych tych sterownikow. W ustawieniach gry co moglem dalem na low, ale nic nie pomaga. Co jeszce mozna pozmieniac zeby gra lepiej chodzila?????
ODPOWIEDZ

Wróć do „Linuksowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości