Komunikator - ostateczny wybór

Jak się dogadać?
Stoffer

Komunikator - ostateczny wybór

Post autor: Stoffer »

Przeszukałem forum i poczytałem sporo postów ale nadal nie wiem jaki komunikator najlepiej zainstalować, dlatego proszę o pomoc. Kryteria są następujące:

- musi obsługiwać gadu gadu, ponieważ moi znajomi i rodzina korzystają tylko i wyłącznie z gg, a więc co za tym idzie bez problemu powinien importować listę kontaktów i przesyłać pliki do gg
- możliwość stworzenia kilku kont, ponieważ oprócz mnie pewnie siostra będzie chciała z niego skorzystać
- mozliwość zabezpieczenia hasłem każdego konta

to właściwie tyle, graficznie nie musi być zaawansowany, wystarczy żeby był po prostu dobry i spełniał powyższe kryteria :grin:
nightwish86
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2006, 23:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Post autor: nightwish86 »

Zaraz wszyscy zaczną polecać swoje komunikatory... Ja powiem: "psi-pedrito", ktoś inny "GAIM", ktoś inny znowuż "GAJIM", padnie słowo "gossip", zapewne ktoś wspomni o "kadu", "gnu gadu" i innych...
Stoffer, czy nie możesz sam zainstalować wszystkich polecanych przez nas komunikatorów i sam sprawdzić, co Tobie najbardziej odpowiada? Każdy ma swój gust i swoje potrzeby, dlatego jest tak wiele "takich samych" programów.
Stoffer

Post autor: Stoffer »

ok ale czy któryś z tych przez was polecanych spełnia te kryteria które wypisałem powyżej? bo najbardziej o to mi chodzi... mógłbym zainstalować wszystkie po kolei ale skoro istnieje to forum postanowiłem się poradzić, chyba nie łamię w ten sposób regulaminu?
nightwish86
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 14 sty 2006, 23:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Post autor: nightwish86 »

Stoffer pisze:ok ale czy któryś z tych przez was polecanych spełnia te kryteria które wypisałem powyżej?
Praktycznie większość dostępnych komunikatorów spełnia te warunki. Ja tam nadal uparcie będę polecać psi-pedrito. ] Tobie zapewne wystarczy "kadu"
Awatar użytkownika
acidburnpl
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 44
Rejestracja: 31 paź 2006, 13:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Xfce

Post autor: acidburnpl »

Stoffer pisze:możliwość stworzenia kilku kont, ponieważ oprócz mnie pewnie siostra będzie chciała z niego skorzystać
podobno standardowe kadu nie obsługuje tej opcji, będziesz musiał do instalować wtyczkę PowerGG
Obrazek
burnthesun
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: burnthesun »

Stoffer pisze:możliwość stworzenia kilku kont, ponieważ oprócz mnie pewnie siostra będzie chciała z niego skorzystać
Kadu + tcl scripting i załadowanie modułu kadupro :-)
Stoffer

Post autor: Stoffer »

burnthesun pisze:Kadu + tcl scripting i załadowanie modułu kadupro :-)
tak też zrobiłem, ostatni problem to zabezpieczenie kont hasłem, w jaki sposób mogę to zrobić? jest jakiś moduł za to odpowiedzialny?

[ Dodano: 30 Listopad 06, 21:49 ]
zaczynam mieć podejrzenia że nie ma takiego komunikatora pod system linuks, który spełniałby ww. kryteria :pt36:
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: skoruppa »

kopete :P nie wiem tak strzelilem... posprawdzaj wszytsko co w lapie dostaniesz moze Ci sie cos akurat ulozy, mi gaim starcza.
patrykga
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2006, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: patrykga »

tak też zrobiłem, ostatni problem to zabezpieczenie kont hasłem
Stoffer a nie lepiej pozakładać każdemu jego własne konta w systemie? Wtedy masz problem z głowy z
osobna pocztą, osobnymi tapetami na pulpicie, ikonkami, historią www i czym tam chcesz jeszcze, kazdy ma swoje i tyle:)
burnthesun
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: burnthesun »

Stoffer pisze:
tak też zrobiłem, ostatni problem to zabezpieczenie kont hasłem, w jaki sposób mogę to zrobić? jest jakiś moduł za to odpowiedzialny?
Znalazłem takie coś:

"przy wylaczonym kadu usun w pliku kadu.conf podkatalogu .gg twojego katalogu domowego wpis odnosnie hasla (linijka Password==*****), zapisz i zabierz uprawnienie do zapisu wszystkim uzytkownikom do tego pliku. za kazdym razem jak odpalisz kadu zapyta o haslo. innego sposobu nie ma."

Może zadziała? ;-)
patrykga
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2006, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: patrykga »

burnthesun ja myśle że tu chodzi o zakładanie, ochrony hasłem większej liczby kont:) Coś jak profile w gg. Tak sobie myśle że jednak tworzenie wielu profili gg na jednym końcie użytkownika systemowego raczej mija się z samą ideą wieloużytkownikowości systemu Linux. Ja dalej obstawiam za tym aby stworzyć każdemu uzytkownikowi konto w systemie, każdy ma swoje hasło do konta systemowego i automatycznie ono chroni jego cały profil, łącznie z gg, itd, itp.
Ja osobiście nie zauważyłem żeby np. w Kadu standardowym można było tworzyć wiele profili, mi się jednak wydaje że od tego trzeba odganiać użytkowników, to nie Windows że przeważnie cała rodzina siedzi na jednym koncie, w dodatku administratora, ma wspólne dokumentu, bałagan w profilach itd:)
Stoffer

Post autor: Stoffer »

ok, zdecydowałem się na stworzenie każdemu użytkownikowi konta w systemie, tak aby odzwyczajać się od tego co miałem na windowsie :) ale pojawił się inny problem w kadu, którego nie potrafię rozwiązać, mianowicie: przy wyborze przeglądarki, która miałaby otwierać linki przesłane w oknie rozmowy pojawia się komunikat: Wybrana ścieżka przeglądarki nie istnieje w zmiennej $PATH, musisz ją do niej dodać lub podać ścieżkę do przeglądarki wybierając jako przeglądarkę "Specyficzna lokalizacja". Chciałem wybrać Mozille Firefox ale kompletnie nie wiem jak to zrobić :neutral:
burnthesun
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: burnthesun »

u mnie na początku też taki komunikat się pojawił....olałem to. Po ponownym uruchomieniu Kadu i wybraniu konfiguracji, ustawiłem już FF bez problemu.
Stoffer

Post autor: Stoffer »

burnthesun pisze:Po ponownym uruchomieniu Kadu i wybraniu konfiguracji, ustawiłem już FF bez problemu.
no ja niestety nie mogę ustawić
burnthesun
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: burnthesun »

w takim razie musisz podać ścieżkę do przeglądarki, nie jestem teraz na ubuntu (mimo tego znaczka obok ;-) więc nie podpowiem Ci jak to zrobić, chyba, że z domu...ale do tego czasu już się pewnie z tym uporasz.
patrykga
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2006, 10:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: patrykga »

Stoffer a instalowałeś firefox-a z apt-get czy sam ściągałeś sobie wersje instalacyjną ze strony? Musisz w tym polu podac ścieżke do programu "firefox" np. jeżeli instalowałeś z apt-get to powinno to być: "/usr/bin/firefox" (ale nie daje głowy bo nie siedze teraz na ubuntu) Jeżeli instalowałeś sobie ze ściągniętej paczki to musisz sam poszukać gdzie to sobie wrzuciłeś:)
Stoffer

Post autor: Stoffer »

patrykga pisze:instalowałeś firefox-a z apt-get czy sam ściągałeś sobie wersje instalacyjną ze strony?
firefoxa miałem obligatoryjnie wraz z ubuntu 6.06 :)
patrykga pisze:"/usr/bin/firefox"
ale wpisałem powyższe i zadziałało :) dzięki bardzo za pomoc
Olszesky

Post autor: Olszesky »

hej nie bede zakladal specjalnie nowego tematu to napisze tu.

zainstalowalem kadu i niby wszystko ok, ale...

nie mam go w menu aplikacje i musze odpalac terminalem. to pol biedy, ale jak odpale to wyswietla sie cos takiego:

olszesky@olszesky-desktop:~$ kadu
X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 166
Major opcode: 144
Minor opcode: 3
Resource id: 0x0
Failed to open device
X Error: BadDevice, invalid or uninitialized input device 166
Major opcode: 144
Minor opcode: 3
Resource id: 0x0
Failed to open device

i wlacza sie kadu, ktore dziala chyba normalnie, ale jak wylaczam terminal to kadu tez sie wylacza.


da sie cos z tym zrobic?

i przy okazji, czy da sie zrobic, zeby to okienko zminimalizowane migalo na jakis kolor? tak jak w gg, bo tak jest defaultowo to czasem nie widac i nie rzuca sie w oczy.
Awatar użytkownika
Ruri
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 532
Rejestracja: 13 wrz 2006, 21:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Post autor: Ruri »

Uruchamiaj przez alt+F2 i wpisz kadu,

A w wolnym czasie poszukaj w menu Edytora Alacarte i dodaj sobie do menu nowy przycisk.
albo prawym na pulpicie i "utwórz aktywator"

:bag: [chwile póżniej]
Przypomniałem sobie ze dziś juz odpowiadałem na takie cos tylko chodziło o gaima, i temat wylądował w koszu...rany....przepraszam...za dużo tych postów do czytania :whis:
Klepson

Post autor: Klepson »

Witam,
Ja osobiście polecam GAIMa na http://download.ubuntu.pl znajduje się GAIM2 w subversji BETA 5. Wspiera GG, Tlen i masę innych, integruje się dodaktowo z GNOME :) Używam już GAIMA jakiś miesiąć i nie zamierzam już wracać do Kadu :)

p.s. każdy lubi to co lubi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Komunikatory”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości