Jakie gry polecamy

Nie samą pracą człowiek żyje ;)
soul

Post autor: soul »

lechu515 pisze:no ale to je demo :/ a jakiej pelnej nie calkiem legalnej :twisted: to nie mozna ?? :shock:
Większość złodziei ściąga ją mułem. Niektórzy kradną używając torrenta.
frustraktor

Post autor: frustraktor »

Torrent ma wiecej zrodel :)

Ps. tak slyszalem :)

Cos ostatnio Konrad nawinal mi o linuks + i sprawdzilem dzis w Empiku,w ktorejs gazetce jest 30 dniowa wersja Cedegi,oprocz tego sporo fajnych aplikacji...a to tylko 26 zl chyba(pozatym ja kupuje gazetki miesiac pozniej i mam za 1/3, 1/2 ceny :P)

Pozdrawiam
NigdyDosc

Post autor: NigdyDosc »

frustraktor, ale po co placic 26 zlotych skoro ta sama czasowke mozna sciagnac z stronki producenta ? (no chyba ze ktos nie ma netu) [albo zaczekać jeszcze miesiac uzbierać kolejne 20 pare i zamowic subskrypcje na 3 miesiace)
Awatar użytkownika
Pablo_Escobar
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2005, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Pablo_Escobar »

Ludziska - jak chcecie darmowej Cedegi to zabrać się za kompilację CVS -> To rozwiązanie jest w pełni legalne i funkcjonalne. Trzeba się tylko trochę pogimnastykować, bo ta kompilacja nie jest najłatwiejsza.

PS. Targa mnie jak słyszę że użytkownicy legalnego systemu ściągają jakieś lewe komponenty -> vide Cedega :evil:
prawdapunk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Post autor: prawdapunk »

Celestia - wprawdzie to nie gra, ale jak dla mnie super program do poznawania wszechświata :D
Wprawdzie jest ona w repozytoriach, ale jest to stara wersja, więc najlepiej jest wejść na stronę główną i pobrać plik .package

http://www.shatters.net/celestia/
frustraktor

Post autor: frustraktor »

Fajne to to :0
dobrze ze udalo mi sie instalnac grafe :D

Ja tam wole poczciwych Heroes 3(by loki),moge sobie grac w oknie i robic w tym czasie inne rzeczy :d
Ciekawe czy tworcy 5-ki pomysla o nas,mi sie tam beta 5 nie podbala i ciela strasznie na windzie :/
Juz wiem czemu :)
"MuadDib: For the beta test version, we're aiming at a P4 2Ghz, with 512mo of ram, and an ATI 9700 or Ge5600 videocard. Remember that these are for the beta test version, not the final game*"
prawdapunk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Post autor: prawdapunk »

Ciekawe czy tworcy 5-ki pomysla o nas,
wątpię...

z komercyjnych gier to Railroad tycoon II oraz Alphe Centauri wraz z dodatkiem :)

A byłbym w raju gdyby na linuxa zostały wydane gry z serii Europa Uniwersalis :)
frustraktor

Post autor: frustraktor »

Czytalem ze mysla o porcie dla linuxa i unixa wiec kto wie :D
MarkM

ET oczywiscie i nie ma porównania ...

Post autor: MarkM »

http://icculus.org/~ravage/kingpin/

grał w to ktoś z Was ?

[ Dodano: Sob Gru 31, 2005 10:38 pm ]
Rind pisze:
to jest girerka grywam w nia pod wina ale czas spróbowac pod linuxem gdzie mozna ja znaleźć do siągnięcia ???
Pewnie na http://www.enemy-territory.com
A poza tym na Ubuntu chodzi fatalnie (bardzo czesto sie zawiesza)
Bzdura, grywam w ET na hoarym i breezym, pięknie u mnie chodzi, na winshit-cie to porażka .
majki

Post autor: majki »

Grałem w Kingpina kiedyś na Windowsie. Nie powiem, żeby owa gra była jakoś szczególnie miodna. Ale przecież de gustibus non est disputandum. :)
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: salvadhor »

Prawdapunk, Europa Universalis bardzo ładnie i sprawnie mi pod Cedegą chodzi.
Bez zarzutów ( grałem w część pt. Hearts of Iron czy jakoś tak :) )
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
prawdapunk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 21 maja 2005, 22:22
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Kontakt:

Post autor: prawdapunk »

salvadhor pisze:Prawdapunk, Europa Universalis bardzo ładnie i sprawnie mi pod Cedegą chodzi.
Bez zarzutów ( grałem w część pt. Hearts of Iron czy jakoś tak :) )
doskonale o tym wiem, Europa ponadto(1 i 2) doskonale sprawuje się pod wine :P
Gargamel

Post autor: Gargamel »

X-Moto mi się podoba. Tylko, że dzięki trudnym do spełnienia zależnościom (pakiety debianowskie) zainstalowałem sobie wersję windowsową i gram pod Wine. Trochę mi dziwnie z tym, ale gra działa bardzo dobrze. :)
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Post autor: mat »

Ja polecam zagrać pod libnuksejm wtakie gry

serious sam tfe (beta 3)
serious sam tse (beta 1)

Stąd można pobrać ss dla linuksa

http://www.liflg.org/?catid=6&gameid=71

Co z tego że wwersji beta i zawiera pewne błędy ale pograć się da.
podomież ma wyjśc SS 2 dla linuksa. Może sobie przypomną o aktualizacji poprzednich częsci.

Poza tym polecam jeszcze medal of honor (beta 3)- dzwięk trochę zwalony ale poza tym gra całkiem spoko chodzxi pod linuksem- http://www.liflg.org/?catid=6&gameid=8 oraz tactical ops ( bez obaw to pełna dopracowana wersja. żadna tam beta). Instalatorek można pobrać stąd http://icculus.org/~ravage/tacticalops/. Jakby ktoś miał plską wersję gry tactical ops -nie ma problemu. wystarczy że napiszecie na mó e-mail a wam ją prześlę:
gbudny@wp.pl

W wile gier grałęm pod linuksem ale podałem tylko te najbardziej polecane prze ze mnie..
Other
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2005, 13:47
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: Other »

Jeżeli to gry to tak:

1. Wolfenstein Enemy Territory - ta gra po prostu rządzi, gram w nią od 2 lat (rok na windzie) i nie widzę spadku wydajności (no 10 fps więcej pod Linuxem niż w Windzie ;)), prosta instalacja (graficzny instalator ok.260 MB) i masz znakomitą darmową grę

2. Medal of Honor Allied Assault - co prawda komercyjna ale nie jest droga (ok 30 zł) a jest wspaniała graficzna instalacja :)

3. Battle of Wesnoth - jedna z lepszych strategii turowych pod Linuxem (zwłaszcza zachwyciła mnie muzyka :D) polecam

4. Freeciv - klon civilisation, całkiem przyjemna gra, zwłaszcza z kumplami przez sieć

5. Net Panzer - także darmowa gra strategiczna, całkiem przyjemna

6. Pingus - klon Lemingów (zamiast lemingów Pingwiny ;) )

7. Tux Racer - zjeżdżasz na brzuchu pingwnem zbierając rybki jak najszybciej (3d)

8. Super Tux - klon mario, lecz głównym bohaterem jest pingwin :)

7. Frozen bubble - gra logiczna, znakomita rozrywka w wolnych chwilach, bolega na "zbijaniu" kulek :)

8. Lbreakout2 - Linux Breakout, rozbudowany klon arkanoid (pamiętam jeszcze z pegasus'a :D)

9. Gry GNOME - o nich nie mogłem zapomnieć :D takie hity jak kulki, nibbles czy Miny (klon sapera) przydają się w wolnych chwilach :)

10. Xqf - nie jest to gra, lecz niektórym może się przydać. Jest to wyszukiwarka serwerów (klon windowsowego All seeing Eye). Moim zadniem znakomity program :)

Przepraszam za zbyt częste używanei słowa "klon" :)
zbieraj

Post autor: zbieraj »

Ja zas ostatnio pogrywam sobie w Heroes 3 Zlota Edycje...
frustraktor

Post autor: frustraktor »

WoG,unreal 2003 i 2004,ET,NWN,LOD, w to sobie pocinam :D
mat
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2005, 20:10
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Blackbox

Post autor: mat »

było pytanie o grę kingpin

kilka spostrzeżeń co do wersji (instalator) dla linuksa

- to jest pełna wersja i żadna tam beta.
- instaluj jako user nie root ( bo sie problemy tworzą z uruchomieniem jako user gdy zainstalowałeś wczęsniej jako root
- gra korzysta z oss ( o alsa można pomażyć) Problemy z dzwiękiem te same i rozwiązanie co w et
- przy uruchomieniu gry instalator woła o cd z grą (ten sam numer znany z windows) po wóżeniu płyty i jej zzamontowaniu gra normalnie się uruchamia.Choć czytałem że można to rozwiązać.

Poza tym wszystko jest ok
Polecam tą grę bardzo brutalna i trzeba trochę pogłówkować nad niektórymi zagadkami.
security5

Post autor: security5 »

Ja polecam Tibię. Co prawda grafika jest troszeczkę gorsza niż powinna być pod windą, ale działa dobrze i można spokojnie grać.
Cult

Post autor: Cult »

1. Pingus - świetna gra aczkolwiek troche krótka :]
2. Tuxracer/Planetpenguin-racer - bardzo wciągająca jazda pingwinkiem :P
3. SuperTux - grywalność niczym SuperMario :)
4. Scorched3d - ta gra jest świetna! Można spędzić przy niej naprawdę długie godziny :)
5. Quake II-IV - czy trzeba tłumaczyć?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości