Zawiodłem się na Ubuntu

Plotki, ploteczki na temat Ubuntu
Awatar użytkownika
Kxliner
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 72
Rejestracja: 08 gru 2023, 20:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 24.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Zawiodłem się na Ubuntu

Post autor: Kxliner »

Wiem, że to, co napisałem może wywołać burzę sprzeciwów, ale chcę się na ten temat wypowiedzieć. To, co wyszło 25 kwietnia, to niestety niedoróbka. :pt36: Normalnie po wersji beta powinna być RC1, potem RC2, RC3 (w miarę dopracowywania błędów). Dopiero na koniec wersja ostateczna systemu, czyli to, co wyjdzie 15 sierpnia. Nie chcę z nikim polemizować, bo to moje osobiste zdanie na ten temat. W każdym razie rezygnuję z tego systemu.
Pozdrawiam Was serdecznie :)
Jeśli nie rozumiesz znaczenia treści słów, to bądź uprzejmy milczeć. :shut:
Wszelkie sprzeczki i konflikty, to jak szczekanie psów łańcuchowych na wsi.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2049
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Zawiodłem się na Ubuntu

Post autor: kobrawerde »

Może nie na Ubuntu ale najnowszej wersji :-) ...jeśli wybierzesz np. najnowszego Linux Minta to i tak dostaniesz Ubuntu 22.04 lts
No i po co tak wielkie słowa w stosunku do Ubuntu ...większość systemów Linux opiera się o Ubuntu / Debian tylko zmienia się jakieś tam modyfikacje graficzne itp. Można wybrać co prawda : Debiana ( to warto ! ) / Fedorę / Arch-a i odmiany / ...ale powiedzmy szczerze najlepiej bazować na Ubuntu / Debianie bo jeśli poznasz te dwa to masz podwaliny do obsługi innych fajnych urządzeń w rodzaju : rpi / orange pi itd możesz zrobić sobie sam radio internetowe itd ...raczej nie spotkałem się żeby można takie cuda zrobić przy pomocy Archa / fodory itd albo mało informacji o tym i mało informacji tutoriali na jakieś tam dziwne i mało używane systemy a niedoróbki wieku dziecięcego się zdarzają i w linux-ie trzeba się do tego przyzwyczaić. To nie jest system komercyjny ... trzeba się nauczyć szukać informacji w necie odnośnie jakiś błędów i ich rozwiązywania. I moim zdanie to czasem też jest fajne w tym systemie iż można coś tam naprawić z podpowiedzi w necie. Jeśli Ci to bardzo przeszkadza to musisz przejść na ....Windę ? ale czy tam też wszystko tak pięknie i sprawnie pracuje ? :(
Odmiany takie jak Arch są fajne i OK bo jak raz zainstaluje to możesz go używać do przysłowiowej śmierci ... zmieniają się tylko nowości / kernele a Ubuntu jest jednak czasowy. Jak nie lubisz grzebać w systemach coś tam zmieniać co jakiś czas to może warto iść w Arch-a / Manjaro itp
Serwer: LinuxMint/ubuntu 22.04/HWE kernel(baremetal)-/FTP-Vsftpd/Kodi/Jellyfin/iptv-dvb-t2/etc.
CPU: Intel N100 / RAM: 64GB DDR5
Storage: Lexar NM620 2TB M.2 - X2
Mobo: MiniPC (Topton X6C )
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H /Ram32GB/ssd500GB/ssd1TB
Awatar użytkownika
mario_7
Administrator
Administrator
Posty: 8613
Rejestracja: 30 sie 2006, 13:11
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Re: Zawiodłem się na Ubuntu

Post autor: mario_7 »

Właśnie świętujemy dwudziestolecie Ubuntu, jednej z najbardziej rozpoznawalnych dystrybucji Linuksa, marki, która spopularyzowała Linuksa pod strzechami, systemu, który obecny jest na gigantycznej liczbie urządzeń, w tym na wielu jest przeinstalowany i dostępny jako alternatywa dla Windowsa.

No, ale można podesłać do Canonical poradę aby wydali kilka wersji RC, zanim wydadzą wersję finalną, bo niektórzy już z tego faktu mogą się zrazić do systemu. ;)

A na poważnie. Canonical dobrze wie jak wydawać systemu bo ma za dużo do stracenia, gdyby robili to źle. W przeszłości były poważne powody do opóźnienia wydania jednej z wersji (6.06) i opóźnienie zapowiedziano, przeproszono za nie i wyszło to absolutnie na dobre. Teraz najwyraźniej powodów do opóźnień nie było.

A to że Ubuntu nie spełnia oczekiwań każdego, to norma, bo tak jest z każdym systemem. Każdy chce czegoś innego i nie da się zadowolić absolutnie wszystkich.
Awatar użytkownika
mistrz1
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 893
Rejestracja: 16 kwie 2012, 17:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Dystrykt – Polska

Re: Zawiodłem się na Ubuntu

Post autor: mistrz1 »

Używałem Kubuntu, ale w którymś momencie zaczęło wolniej działać i nie chciało mi się instalować nowych wersji, a jak aktualizowałem system do nowych wersji, to zawsze coś poszło źle i musiałem na nowo instalować system. Wtedy pomyślałem, żeby zainstalować takiego Linuksa, który ma aktualizację ciągłą i wybrałem dystrybucję opartą na Gentoo (calculate-linux) i tak już parę lat aktualizuje się. Szkoda, że nie ma *ubuntu w wersji aktualizacji ciągłej, bo taka wersja systemu teraz najbardziej mi odpowiada.
"Jeśli robisz to, co zawsze robiłeś, masz to, co zawsze miałeś" – Sokrates
Popieram Rosję :) :clap:
czesioo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 147
Rejestracja: 09 paź 2017, 15:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 18.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Wrocław

Re: Zawiodłem się na Ubuntu

Post autor: czesioo »

Darowanemu koniowi nie zagląda się w zęby mówimy, mając na myśli to, że nie należy oceniać ani krytykować tego, co się dostało za darmo.
Ubuntu jest za darmo.

Za darmo pożyczył mi na 24 godziny w latach 90-tych jakiś Linuksiarz cd-rom wydany przez Walnut Creek Software ze Slackware.
Nie udało mi się tego wtedy zainstalować na składaku Optimusa z procesorem Intel 386SX 16 MHz.

Podczas Świąt Wielkanocnych 1999 roku przepisałem do stukartkowego zeszytu wybrane fragmenty Chip Special z sierpnia 1998. Był dosyć drogi.
Zapisywałem też co i jak robiłem aby zainstalować na moim kompie Linux Red Hat 5.1.
Zapiski zajęły 64 strony.
Instalacja się powiodła. Z uwagi na zbyt mały RAM ten Linux działał tylko w trybie tekstowym.

Opis jak zainstalować Ubuntu 22.04 LTS zajął mi kilka stronic.
Instalując Ubuntu na kompie z demobilu nie ponosi się żadnych kosztów.
🇺🇦Sława Ukrajini!🇺🇦
--
Pozdrawiam
czesioo
ODPOWIEDZ

Wróć do „... o Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość