Ubuntu mate 24.04

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
ziemski90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 63
Rejestracja: 26 paź 2010, 13:12

Ubuntu mate 24.04

Post autor: ziemski90 »

Hej, używam obecnie ubuntu 22.04 i ogólnie jestem zadowolony
zainstalowałem na starym dysku ubuntu 24.04 aby zobaczyć ja to chodzi i jestem trochę zawiedziony


1. Podczas instalcji zaznacza się aby wszystko było po Polsku a po instalacji systemu wszystko jest po angielsku i trzeba grzebać w systemie aby to ustawić
2. od paru dni nie ma żadnych aktualizacji, za każdym razem piszę że wszystkie pakiety są aktualne w co nie chcę mi się wierzyć bo przy nowych wydaniach jest mnóstwo aktualizacji
3. po zainstalowaniu conky który działa u mnie od ponad 10 lat na różnych systemach bezproblemowo (config miał zmienianą składnię) na ubuntu 24.04 jest dziwnie powiększony i się rozjeżdża
4. system sam z siebie potrafi się zawiesić

ubuntu mate 22.04 nie ma żadnych problemów system może chodzić miesiącami bez zwiechy i wszystkie programy śmigają aż miło


Pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników czy warto już instalować ubuntu 24.04 czy warto poczekać z przesiadką?
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2049
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Ubuntu mate 24.04

Post autor: kobrawerde »

Sam sobie odpowiedziałeś ... na twoim miejscu ja bym poczekał. Pewnie jak to z nowościami czas zrobi swoje i będzie OK. Ja także nie zamierzam na razie korzystać z 24.04 ...zresztą na Linux Mint-cie i tak nie ma takich nowości jak będzie OK to wydadzą nową wersję Minta :-) drugi system mam MXlinux z Debianem na pokładzie. No i powiedzmy szczerze czym tak znacznie różni się ta wersja od 22.04 ? może ktoś coś podpowie i przekona że jest naprawdę warta aktualizacji i zaorania starocia 22.04 :razz:
Serwer: LinuxMint/ubuntu 22.04/HWE kernel(baremetal)-/FTP-Vsftpd/Kodi/Jellyfin/iptv-dvb-t2/etc.
CPU: Intel N100 / RAM: 64GB DDR5
Storage: Lexar NM620 2TB M.2 - X2
Mobo: MiniPC (Topton X6C )
Laptop: Lenovo Legion 5 Pro 16ITH6H /Ram32GB/ssd500GB/ssd1TB
ziemski90
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 63
Rejestracja: 26 paź 2010, 13:12

Re: Ubuntu mate 24.04

Post autor: ziemski90 »

kobrawerde dzięki za odpowiedź :)
ogólnie aktualizacji nie rób 22.04 do 24.04 jak już to tylko czysta instalacja bo inaczej skopiesz cały system i nie wstanie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość