Niedziałająca klawiatura po uśpieniu

Wyłącznie system! Wątpliwości dotyczące aplikacji proszę umieszczać niżej, w odpowiednich forach.
Awatar użytkownika
Gorack
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 39
Rejestracja: 03 sie 2009, 08:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 23.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Niedziałająca klawiatura po uśpieniu

Post autor: Gorack »

Posiadam laptopa Sony Vaio Fit Multi-Flim 13 na którym od tygodnia hula Ubuntu 22.10 i generalnie uporałem się z większością problemów jakie pojawiły się na początku. Po raz pierwszy poczułem, że Ubuntu będzie dobrą alternatywą dla Windowsa 10. Zostały dwa tematy które nie dają mi spokoju i nie mogę sobie z nimi poradzić, pomimo przeczesania różnych rozwiązań dostępnych w sieci.
1. Pierwszy problem dotyczy klawiatury która po uśpieniu laptopa po prostu nie działa. Ostatnie rozwiązanie jakiego próbowałem jest opisane tutaj: https://askubuntu.com/questions/38797/k ... -ram-sleep i niestety po edycji gruba nic się nie zmieniło.
2. Drugi temat dotyczy samego gruba. Wykonałem na laptopie czystą instalację ubuntu. Dysk z windowsem sformatowałem i po partycjonowałem cały pod Ubuntu i o ile wcześniej (epizod z 22.04 jakieś pół roku temu) system ładował się od razu tak teraz po uruchomieniu komputera najpierw widzę gruba. Czy można to jakoś wyłączyć? W dodatku nie wiem czemu pokazuje opcję windowsowego bootloadera, skoro sformatowałem dysk kompletnie. Pierdoła ale jestem estetą i trochę mnie to drażni. Wolałbym aby po włączeniu laptopa od razu startowało Ubuntu.

Pomijając te dwie kwestie mój laptop zyskał drugie życie dzięki linuxowi. Pomóżcie uporać się z tymi ostatnimi szkopułami :D

EDIT: Z drugim problemem poradziłem sobie dzięki rozwiazaniu opisanemu tutaj: https://askubuntu.com/questions/874186/ ... -grub-menu. Pozostaje kwestia tej nieszczęsnej klawiatury. Ta po uśpieniu wydaje się, że cały czas działa, bo klawisze się podświetlają przy klikaniu. Po prostu jakby system ją "odłączał"? Czy to może być spowodowane za małym SWAP-em? Nan 8 GB RAM i utworzyłem 16GB partycji SWAP.
Awatar użytkownika
kobrawerde
Gibki Gibbon
Gibki Gibbon
Posty: 2052
Rejestracja: 10 wrz 2006, 16:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 22.04
Środowisko graficzne: Cinnamon
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Niedziałająca klawiatura po uśpieniu

Post autor: kobrawerde »

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja, aktualizacja i konfiguracja Ubuntu”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości