Uzywanie drugiego komputera jako monitora

Forumowy magiel: pogaduchy o wszystkim i o niczym.
Kamil Pietrzak
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 23
Rejestracja: 04 sty 2010, 16:41
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Uzywanie drugiego komputera jako monitora

Post autor: Kamil Pietrzak »

Witam

Mam dwa laptopy, docelowo chce korzystac tylko z jednego(jedna myszka, jedna klawiatura).
Szkoda mi jednak zeby drugi stal nieuzywany, skoro moglby sie przydac. Stad moje pytanie - czy moge z tego drugiego wykorzystac jakos tylko jego ekran?

Myslalem o uzyciu virtualBoxa - na kompie A(glownym) stworzyc dodatkowy pultpit/ekran ktorego komp A nie bedzie wyswietla, a na kompie B(nieuzywany laptop) wejsc na tego virtualboxa, zrobic fullscreen i uzywac wlasnie tego dodatkowego ekranu.

Da sie cos takiego wykonac?
slawek1082
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 30
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64
Kontakt:

Re: Uzywanie drugiego komputera jako monitora

Post autor: slawek1082 »

Nie do końca rozumiem o co chodzi Ci chodzi z tym Virtualbox'em, ale do takiego celu możesz spokojnie wykorzystać Synergy. Na kompie "głównym" konfigurujesz serwer synergy a na innych klienta i możesz spokojnie używać obu przez jedną klawiaturę i mysz. Co więcej, na obu kompach możesz mieć różne systemy operacyjne.
Poltiser
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 35
Rejestracja: 30 kwie 2008, 17:27
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64

Re: Uzywanie drugiego komputera jako monitora

Post autor: Poltiser »

Mój desktop i laptop w domowej sieci prezentują sobie nawzajem foldery i dokumenty (samba) a używam na obu jednej klawiatury i myszy poprzez Synergy (Linux<->linux, Windows<->Windows oraz Windows<->Linux) - może o to ci chodzi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pogaduchy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości