[KDE] Dolphin - nie działa wyszukiwanie w kontenerze LUKS

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

[KDE] Dolphin - nie działa wyszukiwanie w kontenerze LUKS

Post autor: Dibo »

Witam,

Mam dziwny problem. Mam zaszyfrowany kontener LUKS który montuję komendą:

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/bash
sudo losetup /dev/loop0 /home/<user>/tc_mj.bin
sudo cryptsetup luksOpen /dev/loop0 tc_mj
sudo mount /dev/mapper/tc_mj /home/<user>/tc_mj
Wyszukiwanie w managerze plików Dolphin (CTRL+F) obojętnie czy to po nazwie pliku czy zawartości, nie zwraca żadnych wyników. Zawartość kontenera mogę przeglądać i modyfikować więc to chyba nie jest kwestia uprawnień. Co ciekawe na zaszyfrowanej partycji (też LUKS) montowanej w /home/<user>/tc_home przez fstab i cryptab wszystko działa prawidłowo. Wcześniej używałem kontenerów TrueCrypt również montowanych we własnych folderach i wyszukiwanie działało prawidłowo. Uruchomienie Dolphina w konsoli a następnie wyszukiwarki nie wypluwa żadnych logów. Najdziwniejsze w tym jest dodatkowo to, że w zależności od szukanej frazy czasami pokazuje jeden wynik pliku który nawet nie leży w drzewie katalogu w którym przeszukuje (ba, nawet nie jest w kontenerze tylko gdzieś głęboko w home) a mam zaznaczone "stąd" a nie "wszędzie". Czy wyszukiwarke Dolphina można jakoś uruchomić w konsoli żeby zobaczyć co się dzieje?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość