RaLink RT2561 - internet działa na LiveCD, na lokalnej instalacji już nie

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
glabek94
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 25 paź 2008, 19:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

RaLink RT2561 - internet działa na LiveCD, na lokalnej instalacji już nie

Post autor: glabek94 »

Witam!
No więc tak: posiadam kartę RaLink RT2561. Czytałem o działaniu jej pod Ubu i się wywiedziałem, że działa dosyć dobrze. Dalej poczytałem i znalazłem na help.ubuntu.com, że w 8.10 ma ona działać "out-of-the-box", no więc się ucieszyłem i ściągnąłem RC tego wydania. uruchomiłem LiveCD, łatwo przez network-managera się połączyłem z moją siecią radiową, następnie wykonałem pppoeconf i internet pięknie śmigał, więc postanowiłem, że go zainstaluję. Jeszcze w trakcie instalacji Ubuntu zassało z serwerów aktualizację etc. Zrestartowałem komputer i tu bęc... Nawet network-manager się nie włączył, nie mówiąc o połączeniu z siecią. Mimo to spróbowałem wziąć pppoeconf, ale to - co było do przewidzenia - nie zadziałało... Wiecie może co trzeba zrobić?
System kartę wykrywa chyba, na LiveCD dział net, dlaczego nie działa na lokalnej instalacji? To samo występowało na 8.04...
Aha, moje połączenie działa tak: łącze się z nadajnikiem bezprzewodowo (tak jakby Wi-Fi), dostaję IP wewnętrzne przez DHCP, internetu jeszcze nie ma, muszę dopiero połączyć się przez PPPOE, dostaję IP zewnętrzne (statyczne) i internet działa.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 90 gości