PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
m@zi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: m@zi »

Witam wszystkich,
Na rynku pojawiła się usługa PLAY ONLINE, dzięki której możliwe jest korzystanie z internetu z całkiem przystępną prędkością, prawie 1 Mbit/sek. Zanim jednak całkowicie uruchomiliśmy modem PLAY'a - Huawei E220, trochę się w biurze pomęczyliśmy. Warto było, bo teraz przychodząc do biura wystarczy, że odpalimy komputery i po zalogowaniu mamy gotowe do pracy maszyny z aktywnym już dostępem do internetu.
Z internetem łączymy się korzystając z WVDIAL. Następujące kroki wystarczy powtórzyć, żeby móc cieszyć się internetem razem z nami :razz:

KROK 1
Sprawdzamy czy jest zainstalowany WVDIAL (tylko dla pewności, bo Ubuntu 8.04 posiada program WVDIAL zaraz po instalacji). W tym celu otwieramy Terminal wchodząc do niego przez Aplikacje -> Akcesoria -> Terminal i w konsoli wpisujemy:
wvdial
I zatwierdzamy Enterem. Jeśli program się uruchomił, co sygnalizowane będzie nie wyskoczeniem błędu o nie rozpoznaniu komendy, oznacza to, że możemy przejść do kroku drugiego.

KROK 2
Teraz musimy skonfigurować WVDIAL dla naszego modemu podłączanego przez USB.
W tym celu wystarczy w pliku konfiguracyjnym programu WVDIAL (wvidal.conf) skopiować następujący skrypt:
[Dialer Defaults]
Modem = /dev/ttyUSB0
Baud = 57600
Init1 = ATH
Init2 = ATE1
Init3 = AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
Dial Command = ATD
Phone = *99#
Stupid mode = yes
Username = "blank"
Password = "blank"
Plik wvdial.conf znajdziemy w folderze: /etc/wvdial.conf.
Aby móc skopiować skrypt do pliku konfiguracyjnego, otwieramy konsolę, logujemy się jako root wpisując: su -> ENTER -> hasło -> ENTER. Po przejściu na użytkownika root otwieramy Midnight Commander przez wpisanie:
mc
Odnajdujemy plik i w edycji wklejamy skrypt zastępując wszystko co było poprzednio wpisane.

KROK 3
Ustawiamy DNSy. Musimy odnaleźć dwa pliki resolv.conf, które znajdziemy w: /etc/resolv.conf i drugi plik znajdziemy w: /etc/ppp/resolv.conf.
Przystępujemy do edycji plików resolv.conf tak jak robiliśmy to przy konfiguracji pliku wvdial.conf. W plikach tych znajdziemy wpisane DNSy, które już na pierwszy rzut oka widać, że są błędne. Teraz wystarczy zmienić DNSy wpisując takie jakie się chce używać. Ja korzystam z DNSów USA:
208.67.222.222
208.67.220.220
Oczywiście można wpisać inne działające DNSy tak jak powyżej DNSy USA.

KROK 4
Jeśli już zapisaliśmy pliki resolv.conf z nowymi działającymi DNSami, pozostaje nam zablokowanie plików resolv.conf, aby uruchamiający się program WVDIAL nie nadpisał nam błędnych DNSów. W tym celu w konsoli wpisujemy:
chattr +i /etc/resolv.conf
Zatwierdzamy ENTEREM i ponownie wpisujemy komendę używając drugiego pliku resolv.conf:
chattr +i /etc/ppp/resolv.conf
Zatwierdzamy ENTEREM.

KROK 5
Przedostatni krok, nakazuje nam ustawienie DHCP w pliku interfaces. Owy plik znajdziemy w folderze: /etc/network/interfaces. Tak jak postępowaliśmy przy ustawianiu programu WVDIAL i konfiguracji DNSów, teraz też korzystając z Midnight Commandera odnajdujemy plik interfaces, i w edycji dopisujemy: dhcp zamiast loopback. Pierwsze dwa wiersze powinny wyglądać następująco:
auto lo
iface lo inet dhcp
Przed nami ostatni już krok.

KROK 6
Kiedy już wszystko skonfigurowaliśmy według poprzednich kroków, pozostaje nam ustawić program WVDIAL, tak by uruchamiał się razem ze startem systemu.
Żeby tak się działo potrzebujemy wykonać następujące zadania:
a) Otwieramy OKNO Preferowane aplikacje, które znajdziemy w System -> Preferencje -> Preferowane Aplikacje.
b) W zakładce Dostępność odnajdujemy obszar Motoryczne, w nim ustawiamy na Własne, zaznaczamy: Uruchamianie podczas startu, a w poleceniu wystarczy już wpisać: wvdial.

Restartujemy system i oczywiście nie zapominamy, żeby modem był podłączony do komputera. Trzymamy kciuki żeby działało też na innych modemach.
krisprince
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Blackbox
Architektura: x86

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: krisprince »

Witam
Wlasnie zainstalowalem sobie Ubuntu 8.04.1 i niestety nie moge zainstalowac modemu wg tego opisu. Pierwsza rzecz jaka mam zrobic nie dziala. Po wpisaniu w terminal wvdial wyskakuje mi komunikat ze nie jest zainstalowany i mam wpisac komende aby zainstalowac. Jak wpisuje komende to chce sie laczyc z netem, ale ja go jeszcze nie mam bo go dopiero instaluje. Prosze o pomoc, acha jestem poczatkujacy w linuxie, wiec proszę o proste instrukcje.

Pozdrawiam
Krzysiek
Awatar użytkownika
rebel
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 26 sty 2006, 17:30
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: rebel »

Hi, ja to robię tak pisał m@zi tylko że prosto i szybko
1 sudo nautilus --> odszukuję wvidal.conf , wklejam swoją konfigurację :
[Dialer Defaults]

Phone = *99#

Username = three

Password = three

Stupid Mode = 1

Dial Command = ATDT



[Dialer three]

Modem = /dev/ttyUSB0

Baud = 460800

Init2 = ATZ

Init3 = ATE0 V1 &D2 &C1 S0=0 +IFC=2,2

ISDN = 0

Modem Type = Analog Modem

Init5 = AT+CGDCONT=1,"IP","3internet"

to samo z resolv.conf
nameserver 172.31.140.69

nameserver 172.30.140.69


2 Instaluję Gnome PPP, otwieram daję połącz i cieszę się z neta.
Awatar użytkownika
m@zi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: m@zi »

WVDIAL - jeśli nie jest domyślnie zainstalowany ----> trzeba go doinstalować. Masz jedno wyjście, musisz mieć komputer z aktywnym połączeniem do internetu (niekoniecznie musi być komputer z OS Linux UBUNTU 8.04).
Musisz zaopatrzyć się w czystą płytę CD, lub w PENDRIVE'a.

Teraz jedyne co musisz zrobić to ściągnąć pakiet WVDIAL i nagrać na płytę CD lub na PENDRIVE'a.

TO jest link do pakietu WVDIAL 1.60.3 dla ubuntu:
Jeśli masz komputer z procesorem 32-bitowym (Pentium III, Pentium 4, Athlon, Celeron D itd.) ściągnij pakiet i386, jeśli procesor Twój jest 64-bitowy (np. Athlon 64) ściągnij pakiet amd64.

Linki są na dole w ramce Download wvidal.

Skopuj paczkę *.deb na pulpit Twojego UBUNTU 8.04 i uruchom przez podwójne kliknięcie. Pakiet deb zainstaluje się sam.
krisprince
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Blackbox
Architektura: x86

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: krisprince »

Dzieki za pomoc. Zainstalowalem tą paczke,zrobilem wszystko tak jak napisales, a netu i tak nie ma. Modem sie pali jakby sie polaczy. Podczas ladowania Ubuntu laduja sie jakies ustawienia, i jest jeden blad: "can't create /var/bid/dhcp3/dhclient" . Czy to moze byc przyczyna problemu?

Pozdrawiam
Krzysiek

Podam jeszcze co mi pisze terminal po wpisaniu wvdial, moze to cos pomoze. Nie wiem tez czemu pisze inne adresy niz te co sa w plikach resolv.conf.
krzysiek@krzysiek-laptop:~$ wvdial
krzysiek@krzysiek-laptop:~$ wvdial
--> WvDial: Internet dialer version 1.60
--> Cannot get information for serial port.
--> Initializing modem.
--> Sending: ATH
ATH
OK
--> Sending: ATE1
ATE1
OK
--> Sending: AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
AT+CGDCONT=1,"IP","internet"
OK
--> Modem initialized.
--> Sending: ATD*99#
--> Waiting for carrier.
ATD*99#
CONNECT
--> Carrier detected. Starting PPP immediately.
--> Starting pppd at Wed Sep 24 21:00:45 2008
--> Warning: Could not modify /etc/ppp/pap-secrets: Permission denied
--> --> PAP (Password Authentication Protocol) may be flaky.
--> Warning: Could not modify /etc/ppp/chap-secrets: Permission denied
--> --> CHAP (Challenge Handshake) may be flaky.
--> Pid of pppd: 6279
--> Using interface ppp0
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> local IP address 10.100.121.95
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> remote IP address 10.64.64.64
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> primary DNS address 10.11.12.13
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]
--> secondary DNS address 10.11.12.14
--> pppd: ??[06][08]??[06][08][10]?[06][08]

EDIT:
Witam
Już sobie poradziłem, z Ubuntu. Wszystko jest prawie ok. Jeszcze tracę internet po restarcie, ale z tym już sobie poradze, to jest popularny problem. Jeszcze raz dzieki za pomoc.

Pozdrawiam
Krzysiek
wurp
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2008, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: wurp »

Mam playa i skonfigurowałam go za wskazówkami maziego, ale jest jakiś problem- modem daje znać, że jest połączony, ale net nie działa.
W terminalu mam takie info:
Cannot open /dev/ttyUSB0: Device or resource busy

Macie jakiś pomysł? Ostatecznie zapłacę za global3g, bo wersja niepełna działa. Tylko nie wiem jak przywrócić poprzednie ustawienia w config i resolv ;) Nie pamiętam ich, a bez tego global nie działa.
Awatar użytkownika
m@zi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: m@zi »

wurp - nie wykrywa Ci urządzenia USB. Spróbuj restartować komputer z podłączonym modem. Odłącz wszystkie inne urządzenia USB, a dla pewności w terminalu daj komendę:
sudo modprobe usbserial vendor=0x930 product=0xd45
Teraz masz do sprawdzenia czy DNS'y są prawidłowe. Trzeba przejrzeć dwa pliki:
/etc/resolv.conf
/etc/ppp/resolv.conf
Powinno ruszyć.
krisprince
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2007, 20:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: Blackbox
Architektura: x86

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: krisprince »

Witam
Ja mialem to samo. Po konfiguracji internet byl, sciagnałem z netu update i restart. I nagle brak netu, szukam, sprawdzam, zastanawiam sie o co kaman. Modem chodzi ten sam komunikat co u ciebie az tu mnie olsnilo, Firefox po update'cie ustawil sie w offline :-). Sprawdz u siebie moze o to chodzi.

Pozdrawiam
Krzysiek
wurp
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 4
Rejestracja: 28 wrz 2008, 17:27
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: wurp »

mazi, skonfigurowałam jeszcze raz jak mowiłeś i teraz hula:)

dzięki
bernwald
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2008, 10:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: bernwald »

Witam!

Zrobiłem instrukcję m@ziego. Efekt: edycja pliku /etc/network/interfaces powoduje, że przy starcie sysetmy wyskakują jakieś "cannot open" i "fail", a po starcie system muli i godzinami (dosłownie!) otwiera proste pliki z uprawnieniami roota. Do tego nie działają panele na pulpicie. Wpisanie wvdial w najlepszym wypadku daje "Cannot open /dev/ttyUSB0: Device or resource busy", a w najgorszym, że nie znaleziono urządzenia. Nie muszę chyba dodawać, że sieć nie działa.

Próbowałem gnome-ppp. Nawet wykrył modem, ale zaczął żadać jakiegoś numeru. Jakiego? W Playu nic o żadnym numerze nie mówili.

Do tego global 3g nie działa a UMTSmon nie chce sie zbudować, bo brakuje mu reguł do wykonania czegoś tam.

Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Będę wdzięczny.
mj

PS. I mała dygresja. Ta historia z siecią Play to już chyba gwóźdź do trumny mojej przygody z linuxem. System owszem jest stabilny, lekki i estetyczny, ale na tym jego zalety się kończą. Ludzie - przecież pod linuxem są problemy ze WSZYSTKIM (przynajmniej na moim kompie). Zaczęło się od wlanu, wyskoczyły jakieś problemy z konfiguracją, czego naprawienie zajęło mi tydzień. Potem okazał się, że pod linuxem nie mogę korzystać z programu SPSS, bo mam licencję tylko na wesję 11.5, a ona nie odpala się pod linem. Pod ubuntu podobno pali wesja 16, ale to koszt około 1000 zł. Dla porównania - licencja na xp kosztuje pewnie z dwie stówy. Kolejny kłopot: menedźer telefonu (Samsung) oczywiście nie ma linuxowego odpowiednika i nie instaluje się pod winem. I zgrywać zdjęcia z telefonu mogę sobie na... starym kompie (633/320/7), ba tam mam zainstalowanego windowsa. Dalej - multimedia. Rzeczy typu polskie kodowanie napisów, sterowniki, wybór między xine a gstreamerem; to wszystko się daje zrobić, ale trwa GODZINAMI. I co chwilę takie historie wyskakują... Zresztą to wszystko mógłbym jeszcze jakoś zdzierźyć, ale żeby człowiek kupił modem i nie mógł skorzystać z sieci BO KOMPUTER PRACUJE POD LINUXEM??? Owszem, teraz mogę rozwiązać umowę z Playem i kupić normalny internet z telefonu. Tyle, że w tym wypadku zakup licencji na xp (i pozostanie w playu) zwróci się bardzo szybko...
Dariusz2000
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 11 gru 2007, 04:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: Dariusz2000 »

bernwald pisze:Do tego global 3g nie działa
Mam ten modem z Play i Global 3G dobrze z nim działa. Potwierdziła to też w tym wątku wurp. Bernwald może wybierasz w programie złe ustawienia? Popróbuj "E220 7,2 (1)" oraz "E220 7,2 (2)" Jestem autorem tego programu. Dostałem dużo potwierdzeń o poprawnym działaniu tego modemu z Play. Napisz do mnie - mój email jest na stronie programu. Może masz bardzo starą wersję Global 3G ?
rad.ek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 26 wrz 2006, 18:57
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: rad.ek »

UWAGA
Play oferuje router który rozdziela sygnał na wifi 333zł
info
lub wpisać w google

Kod: Zaznacz cały

d100 site:playmobile.pl
Sam taki mam i działa OK. Jakieś pytania to walić śmiało bo na infolini nikt nie wie że takie coś istnieje (mimo że kupiłem go w PLAYu :) i jest to ich produkt).
Awatar użytkownika
viacheslav
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 12 paź 2008, 00:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: viacheslav »

m@zi doskonala porada, na Huawei E169 playa tez smiga wzorowo.
rabarbar@ubuntu
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2008, 09:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: rabarbar@ubuntu »

Super porada. Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
m@zi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: m@zi »

Dzięki wielkie za pozytywne posty.
Nawiązując do niektórych odpowiedzi to racja, instrukcja uruchamiania Huawei E220 powinna działać dla innych modemów podłączanych do komputera przez port USB, ponieważ jest to konfiguracja, właśnie dla takich modemów.
Jedyne co by wypadało zmienić to ustawienia w programie wvdial, które znajdują się w pliku
wvdial.conf
Polecam sprawdzić na oficjalnych stronach operatorów.
Redbeard
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2008, 18:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: Redbeard »

Próbowałem sposobu m@ziego z modemem E169 w sieci PLAY. Zadziałało tylko raz, do restartu. Potem już kiszka. Global 3G działa, ale pełna wersja programu jest płatna - demo rozłącza co 30 min. Za to UMTSmon działa rewelacyjnie - zero problemów z konfigurowaniem czegokolwiek. Zainstalowałem program, dałem połącz i już! Polecam.
Awatar użytkownika
m@zi
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 11
Rejestracja: 19 wrz 2008, 12:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: m@zi »

Ubuntu ma to do siebie, że nie jest taki łatwy do skonfigurowania jak Windows, więc nie jest w tym nic zaskakującego, że próba uruchomienia modemu E169 na Ubuntu nie udała się Redbeard.
Jeśli modem zadziałał, bo tak piszesz, to na pewno się połączył z internetem, więc kiedy się postarasz, to uda Ci się tak skonfigurować połączenie, że będzie działać jak większości osób - czyli sprawnie.
Awatar użytkownika
WitekS
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 12 mar 2008, 11:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: WitekS »

Witam

zainstalowałem sobie wersję 8.10 no i miałem nadzieję że problem połączenia z internetem będzie rozwiązany ale niestety jest możliwość wyboru operatora ale nie ma PLAY próbowałem ręcznie coś skonfigurować ale nie czuję się w tym dobry co prawda połączenie widać że jest ustanowione dioda na modemie świeci ale nic nie można otwierać żadnej strony to chyba jest problem z dns-em ale nie wiem jak się do tego zabrać...
WitekS
mazziek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 paź 2008, 10:24
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: mazziek »

Wielkie dzieki za skrypt.

Dziala na E-169, troche czesto rozlacza, ale to moze byc tez wina zasiegu a nie samego dzialania modemu. Choc pod winda jakas tak mi sie wydaje ze chodzil stabilnie. przy surfowaniu nie przeszkadza problemy sa dosc nieznosne jesli pracuje zdalnie na shellu, i kazde takie zerwanie polaczenia skutkuje ze trzeba odnowa sie laczyc....:/

ktos wie jak zrobic zeby po restarcie ff od razu wlaczal sie w trybie online???

pozdro
Redbeard
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 6
Rejestracja: 25 paź 2008, 18:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: PLAY ONLINE Huawei E220 - pełna konfiguracja dostępu do internetu - Ubuntu 8.04

Post autor: Redbeard »

Ja poradziłem sobie w ten sposób:

- ustawienia sieci (odblokować)
- połączenie przewodowe - właściwości
- wyłączyłem tryb roamingu i dałem automatyczną konfigurację DHCP.

W tej chwili domyślny ruch internetowy jest przez modem. FF włącza się w trybie online.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości