Epson Stylus DX7450 po instalacji skanera nie drukuje

Tylko tematy nie mieszczące się powyżej.
ircykk
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:38
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: GNOME

Epson Stylus DX7450 po instalacji skanera nie drukuje

Post autor: ircykk »

Witam, to mój pierwszy post. Zaczne od tego że kilka dni temu pożegnałem się z windą Micro$oftu i zmienilem OS na Linuxa Ubuntu 8.04. System jest super wszystko poszlo w miare gładko kiedy doszlem do instalacji skanera...

Mam urządzenie wielofunkcyjne Epson Stylus DX7450, drukarke system wykrył jako Epson Stylus DX4800 zainstalował sterowniki i git. Drukarka drukowała normalnie(poza kilkoma niezgodnościami w kolorach). Wiec zabrałem się za instalacje skanera, a zrobiłem to tak:

Edytowałem /etc/sane.d/epson.conf jako root i dałem tam na końcu:
usb 0x4b8 0x0838

usb /dev/usbscanner0
usb /dev/usb/scanner0

Epson Corp.|Stylus DX7400 SYSFS{idVendor}=="04b8", SYSFS{idProduct}=="0838", MODE="664", GROUP="scanner"
A do pliku /etc/udev/rules.d/45-libsane.rules dopisałem na końcu:
# Epson Corp.|Stylus DX7400
SYSFS{idVendor}=="04b8", SYSFS{idProduct}=="0838", MODE="664", GROUP="scanner"
Po tym XSane rozpoznał skaner, i skanował normalnie tyle że....drukarka przestała reagować :wall:
Kiedy chce coś wydrukować wyskakuje błąd że niby drukarka jest odłączona. Jak ją odinstaluje i podłącze system ją wykrywa i instaluje ale drukarka dalej nie działa...

Myślałem że przejde na Linuxa ale bez drukarki to raczej nie możliwe, jest mi ona niezbędna. Proszę o pomoc!

EDIT:
Słyszałem że instalacja najnowszego gutenprina może pomóc, tylko że jego nie ma w repo... Mógł by mi go ktoś pomóc zainstalować?
kud83
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2008, 23:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Epson Stylus DX7450 po instalacji skanera nie drukuje

Post autor: kud83 »

Witam ja mam również to urządzenie (dx7400) skaner zainstalowany i śmiga, ale drukarka ma problem z kolorami. Może to przez sterownik (instaluje sterownik dla dx4800). Jeśli koś jest w stanie pomóc w poprawnym skonfigurowaniu drukarki.
Awatar użytkownika
miscoala
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2009, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Epson Stylus DX7450 po instalacji skanera nie drukuje

Post autor: miscoala »

witam ja mam tez drukarke Epsona DX-7450 i jak to przeczytalem to mi sie wlos na glowie zjezyl,pod winda chodzilo normalnie ale trzeba bylo z CD instalke robic moze z czasem pokaze sie jakis nowy sterownik albo na stronce Epsona trzeba poszukac
Awatar użytkownika
miscoala
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 79
Rejestracja: 25 sty 2009, 18:25
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Epson Stylus DX7450 po instalacji skanera nie drukuje

Post autor: miscoala »

drukarka dziala ale nie wiem jak wlaczyc skanowanie trzeba jakis program z repo doinstalowac ??
_Rafał_
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 08 maja 2010, 09:16
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Epson Stylus DX7450 po instalacji skanera nie drukuje

Post autor: _Rafał_ »

Witam, posiadam urządzenie wielofunkcyjne Epson DX7450i po zaktualizowaniu Ubuntu do 10.04 system przestał widzieć moją drukarkę, a wcześniej było wszystko dobrze. Co mogę zrobić żeby widział system ten sprzęt?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości