Ubuntu64 + Opera64 + Flash 10 beta

Awatar użytkownika
Nait
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 04 lip 2008, 00:55
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Ubuntu64 + Opera64 + Flash 10 beta

Post autor: Nait »

Flash 10 dla FF powinnien działać analogicznie z tym że katalog należałoby zmienić /usr/lib/mozilla/plugins , jednak w FF używam swfdec'a i nie testowałem.

1. Pobieramy Operę http://www.opera.com/ (od wersji 9.5 do ściągnięcia są wersję 64bitowe)
2. Instalujemy dwuklikiem, lub poprzez konsolę dpkg -i opera*
3. Instalujemy linux32 nspluginwrapper np poprzez

Kod: Zaznacz cały

sudo aptitude install linux32 nspluginwrapper
4. Ściągamy tar.gz z http://labs.adobe.com/downloads/flashplayer10.html (na dole strony)
5. Rozpakowujemy archiwum tar.gz
np prawym klawiszem na archiwum i rozpakuj tutaj, albo

Kod: Zaznacz cały

tar -zxvf flashplayer10_install_linux_070208.tar.gz
6. kopiujemy libflashplayer.so do /usr/lib/opera/plugins np

Kod: Zaznacz cały

sudo cp libflashplayer.so /usr/lib/opera/plugins
7.

Kod: Zaznacz cały

sudo nspluginwrapper -i /usr/lib/opera/plugins/libflashplayer.so 
uwaga ścieżka powinna być pełna, w przypadku przejścia do katalogu plugins i podaniu samego libflashplayer.so jako argumentu może wyrzucić błąd
8. Uruchamiamy Operę
Opera domyślnie szuka w ścieżkach więc jeżeli mieliśmy zainstalowanego adobe flasha dla FF to prawdopodobnie w Operze będzie on działał zaraz po instalacji
/usr/lib/opera/plugins
/usr/lib/mozilla/plugins
Niestety jeżeli mieliśmy zainstalowany inny plugin do obsługi flasha jak np swfdec, to opera sobie z nim nie poradzi, a co więcej nie wykorzysta zainstalowanego przez nas do jej katalogu flasha. Z tego powodu należy wyedytować plik .opera/pluginpath.ini z naszego katalogu domowego i zmienić z
/usr/lib/mozilla/plugins=1 na
/usr/lib/mozilla/plugins=0

Kod: Zaznacz cały

gedit ~/.opera/pluginpath.ini
Mam nadzieję że komuś się przyda opis, ja zwykle wolę swfdec'a, gdyż jest open sourcowy, 64bitowy i domyślnie nie ściąga plików flash(szybciej się otwierają strony), ale flash 10 działa mi na niektórych stronach z którymi swfdec ma problemy, nie blokuje wyjścia dźwięku i zużywa mniej procesora.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Software-Sieć”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości