Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Instalacja i konfiguracja oprogramowania sieciowego.
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

[SOLVED]Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: tomekgreen1985 »

witam poszukuje programu do wykrywania sieci bezprzewodowych, używam rutilt wlanmanager ale on mi pokazuje siłe tylko tej sieci z którą jestem połączony, kwifmanager tez tak samo pokazuje wfiradar pokazuje mi tylko nazwy sieci które wyłapuje ale nie pokazuje mi siły sygnalu;/ kismet również nie pokazuje mi siły sygnałlu;/ chodzi mi o taki program w którym bede widział siłe sygnału poszczególnych sieci które mi wykrywa o ile jest taki program:D jeśli ma ktoś namiary to prosze o pomoc, aha i jeśli w złym dziale zamieściłem to przepraszam. pozdr
salvadhor
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 340
Rejestracja: 09 lip 2005, 18:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: salvadhor »

Wicd.
Root walks behind you.
404 sposoby na Linuksa: http://404.g-net.pl
#254787
Awatar użytkownika
skoruppa
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 585
Rejestracja: 25 kwie 2006, 20:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: skoruppa »

wydawało mi się iż zwykły network manager pokazywał to :P
Litr
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 06 sie 2006, 18:07
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: Litr »

pozd.,
Litr
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: tomekgreen1985 »

network manager on pokazywał umnie tylko po instalacji na początku ale po skonfigurowaniu czyli po ustawieniu połączenia juz nie zresztą i tak nie pokazywał siły sygnału tylko same nazwy sieci wyświetlał. spróbuje z tym wicd a i kismet też mi nie pokazuje siły sygnału niewiem czemu pisałem o tym na poczatku. dzieki wielkie za pomoc

znalazłem ten Wicd gdyby ktos potrzebował http://wicd.sourceforge.net/download.php wykrywa mi on sieci ale dopiero po najechaniu na którąś mi pokazuje sygnał ale zawsze to juz coś a niema jakiegoś który bez najeżdżania na nazwe sieci by pokazywał odrazu liste sieci i sygnał?? a z tego co zauważeyłem to teraz gdy sie łącze przez wicd to czas pingów mi spadł w prównaniu do czasu jak się łączyłem poprzez network manager i chyba internet troszke lepiej działa ale to sie jeszcze okaże.
aha i pytam dlatego ze wykrywa mi ok 10 przekażników i to troszke męczące sprawdzać każda po kolei a najgorsze jest jak sie antene ustawia bo sygnał ciągle skacze w jednym programie szybciej w innym wolniej. w windowsie było łatwiej ustawić ale juz nigdy nie wróce do windy.
widze ze chyba niema takiego programu jak szukam ale w sumie WICD jest o niebo lepszy niż NW. pozdrawiam
papcioarek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 15 kwie 2008, 12:03
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: papcioarek »

no to jest jeszcze Wireless Assistant KWiFiManager.. moze cos z tego..? wszystko znalazlem w dodaj/usun programy...
Awatar użytkownika
kastyk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 20 mar 2008, 14:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: kastyk »

knetworkmanager zawsze pokazuje mi sieci i siłę sygnału.
Janusz Kastyk
Dodaj [SOLVED] do *tematu* wiadomości, gdy twój problem zostanie rozwiązany. To naprawdę pomaga innym!
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: tomekgreen1985 »

odnośnie knetworkmanager mam pytanko czy oprócz siły pokazuje jakość połączenia ??
Chodzi mi o taki program jak w windowsie że masz siłe sygnału i jakość sygnału. Wymienione wcześniej pokazują tylko siłe sygnału a jakości brak.
Linux Mint 9 Isadora oraz Debian Sid AMD Athlon 2 x 2.8 + 3 GB Ram +WD 500GB + GF 6150 SE 256 MB + MP61PME-S2P
#483476
Awatar użytkownika
aga
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1383
Rejestracja: 12 paź 2007, 14:58
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: aga »

ale dlaczego tak dziwnie kombinujesz? knetworkmanager jest pod KDE- dociągnie Ci dodatkowe paczki -po co? nie wiem po co Ci jakość sygnału potrzebna. Siła chyba jest ważniejsza?
Jeśli masz problemy z ortografią, to zainstaluj słownik do przeglądarki.
Temat rozwiązany -wpisz [solved]
Ubuntu user # 20613 i user #474846
Świetny Blog
Grupa Ubuntu.pl na lastfm- Zapraszamy
Awatar użytkownika
kastyk
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 42
Rejestracja: 20 mar 2008, 14:09
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.04
Środowisko graficzne: Brak
Architektura: x86

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: kastyk »

tomekgreen1985 pisze:odnośnie knetworkmanager mam pytanko czy oprócz siły pokazuje jakość połączenia ??
Chodzi mi o taki program jak w windowsie że masz siłe sygnału i jakość sygnału. Wymienione wcześniej pokazują tylko siłe sygnału a jakości brak.
Nie wiem, co masz na myśli pisząc "jakość". Mi pokazuje szerokość pasma (w Mb/s), siłę sygnału (w %) i częstotliwość (w GHz), siłę sygnału pokazuje graficznie.
aga28 pisze:ale dlaczego tak dziwnie kombinujesz? knetworkmanager jest pod KDE- dociągnie Ci dodatkowe paczki -po co? nie wiem po co Ci jakość sygnału potrzebna. Siła chyba jest ważniejsza?
tomekgreen już w pierwszym poście napisał, że używał kwifimanagera, uznałem więc, że paczki i tak ma już dociągnięte.
Janusz Kastyk
Dodaj [SOLVED] do *tematu* wiadomości, gdy twój problem zostanie rozwiązany. To naprawdę pomaga innym!
Awatar użytkownika
tomekgreen1985
Wytworny Kaczor
Wytworny Kaczor
Posty: 316
Rejestracja: 21 mar 2008, 18:53
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: Szukam programu do wykrywania sieci bezprzewodowych.

Post autor: tomekgreen1985 »

aga28 pisze:ale dlaczego tak dziwnie kombinujesz? knetworkmanager jest pod KDE- dociągnie Ci dodatkowe paczki -po co? nie wiem po co Ci jakość sygnału potrzebna. Siła chyba jest ważniejsza?
po to mi potrzebne bo siła sygnału swoja drogą może być duża i zazwyczaj tak jest ale jakość sygnału jest niska i internet nie będzie działał albo będzie działał tak jakby nie-mógł.
Gdy ustawiamy cyfrowy dekoder jest tak samo siła może być na 90% a jakość 20% i nie będzie nic dało się oglądnąć, to samo jest przy radiówce im lepsza jakość tym lepiej sieć biega a tu żaden z programów tego nie pokazuje.
Dobra mniejsza z tym i tak nie znajdę żadnego programu do tego także pewnie szkoda szukać ;/ dzięki za zainteresowanie. pozdrawiam

jak się okazało wina była po stronie sterowników a nie po stronie programów. chodziło mi o to że na każdym nieważne jaką siłe miałem sygnału zawsze było 40% po uruchomieniu sterów z windy się to troszke zmieniło.
dzieki za zainteresowanie
Linux Mint 9 Isadora oraz Debian Sid AMD Athlon 2 x 2.8 + 3 GB Ram +WD 500GB + GF 6150 SE 256 MB + MP61PME-S2P
#483476
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sieci, serwery, Internet”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości