Total Video Converter?

Grafika, film, dźwięk.
Kyuubi255
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2008, 23:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Total Video Converter?

Post autor: Kyuubi255 »

Czy jest na Linuxa jakiś odpowiednik TVC? Chodzi mi o konkretnie:
- bezstratna konwersja RMVB do MP4, AVI, WMV, MKV
- konwersja ze zmianą rozdzielczości RMVB do MP4, AVI.

Oczywiście TVC ma dużo więcej opcji, ale konkretnie te mnie interesują. Czy są jakieś programy, które mi to przerobią (najlepiej jeszcze, żeby przekonwertowany plik nie ważył 4x tyle co pierwowzór... bo z takimi programami już się spotkałem).
[r4]
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1048
Rejestracja: 08 maja 2007, 07:40
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Xfce
Architektura: x86

Odp: Total Video Converter?

Post autor: [r4] »

Czy mencoder nie sprawdzi sie w takich zastosowaniach? No, pewnie nie we wszystkich, bo RMVB i WMV to "kulawe" formaty, ale mimo wszystko pewnie warto sprobowac...
I believe not drinking is actually the best way to not get a hangover in the first place.
Coincidentally, it's also the best way to not enjoy your life.
Awatar użytkownika
skorupa
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 54
Rejestracja: 16 wrz 2007, 12:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Total Video Converter?

Post autor: skorupa »

Ja do mkv na avi polecam http://kde-apps.org/content/show.php/Mk ... tent=74842
a do innych formatów np. avi na wmv http://www.kde-apps.org/content/show.ph ... tent=53555
Tu masz opis jak instalować (uruchamiać) te programy
http://www.ubuntu.pl/forum/viewtopic.ph ... light=kmdr
Kyuubi255
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2008, 23:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Total Video Converter?

Post autor: Kyuubi255 »

Mencoder próbowałem do rmvb już wcześniej. Kiepsko mu to idzie, albo plik jest pusty, albo nie idzie go odpalić. Problem w tym, że ja mam ponad 12GB Anime na dysku w RMVB. Na komputerze leci wszystko pięknie. Problem w tym, że mam Playstation 3 podłączone do projektora, a jutro wpada kumpel i tradycyjnie chcielibyśmy pooglądać na tym projektorze sobie Anime. Niby mogę podłączyć do projektora PC, ale musiałbym ciągać kable. PS3 obsługuje znaczną większość formatów (łącznie z DviX, XviD), ale rmvb i mkv już nie. Jak miałem winde to dzięki TVC bez problemu przerabiałem sobie RMVB na MP4, albo Avi i sobie leciały pięknie. Windowsa pozbyłem się ze wszystkich komputerów poza laptopem, ale ten jest taki wolny, że zanim obrobi jeden episod to mija pół dnia.

Popróbuję jeszcze inne ustawienia...
Awatar użytkownika
ilin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 793
Rejestracja: 20 lip 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Total Video Converter?

Post autor: ilin »

Kod: Zaznacz cały

mencoder film.rmvb -ffourcc DX50 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1000:vme=5:mbd=2 -oac mp3lame -lameopts cbr:br=128:mode=0 -o film.avi
Wsio..
Kyuubi255
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2008, 23:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Total Video Converter?

Post autor: Kyuubi255 »

Dzięki wielkie :p Ja bym na takie cuś nie wpadł, wprawdzie zajmuje 3x więcej niż pierwowzór, ale konwersja niemal bezstratna, w dodatku na PS3 idzie pięknie. Wy te wszystkie komendy i typy na pamięć znacie? :P Może będę śmieszny, albo żałosny, ale mógłbyś jeszcze podać komendę, żeby też rmvb na mp4 w rozdzielczości 240x320 przerobić? Proszę :)
Awatar użytkownika
ilin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 793
Rejestracja: 20 lip 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Total Video Converter?

Post autor: ilin »

Proszę bardzo.

Kod: Zaznacz cały

mencoder film.rmvb -ffourcc DX50 -ovc lavc -lavcopts vcodec=mpeg4:vbitrate=1000:vme=5:mbd=2 -vf scale=240:320 -oac mp3lame -lameopts cbr:br=128:mode=0 -o film.avi

Jesteś pewien że taka ma być rozdzielczośc? 240x320 a nie odwrotnie?

Plik może być znacznie mniejszy ale kodowanie będzie trwalo znacznie dlużej.Wtedy będziesz narzekal że na linuxie dlugo trwa.
Sądzę ze podalem polecenie kompromisowe.

Możliwości mencodera są przeogromne tylko niewielu zadaje sobie trud aby poczytać jego manuala.

Pozdrawiam

Edit: to jest do avi w tej rozdzielczosci.

Divix to tez mp4 a takim kodekiem jest to kodowne(fourc DX50) Tobie chodzi o telefon?
Kyuubi255
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2008, 23:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Total Video Converter?

Post autor: Kyuubi255 »

Tak :) Nokia 6280. Ale masz rację ma być na odwrót. Spisałem rozdziałkę z tapety, a zapomniałem, że filmy się ogląda w poprzek :P Manuala? A podasz może jakiś link do tego manuala? A można mu ustawić kilka plików na raz do kolejki? Żeby, np. na noc zostawić, żeby kilka plików zrobił?
Cóż czas obróbki mi nie przeszkadza, a miejsce na HDD się przyda, bo z 60GB w PS3 zostało mi jeszcze 18GB wolnego :P Trzeba w większy dysk zainwestować... Mam tylko nadzieję, że zmniejszenie wagi pliku nie zmniejszy jego jakości.
Awatar użytkownika
ilin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 793
Rejestracja: 20 lip 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Total Video Converter?

Post autor: ilin »

Tu nie trzeba linku

wpisz w terminal

Kod: Zaznacz cały

man mencoder
Co do telefonu musialbtś podac więcej szczególow dotyczacych obrazu i dzwięku jakie on obsługuje.

Mp4 to szerokie pojecie.

CO się orientuję to video musialo by być zakodowane h263 a audio w mr do tego lepiej się nadaje ffmpeg ale chyba ubuntowa paczka zdaje się że nie ma wkompilowanego kodeka mr.

Pozdrawiam
Kyuubi255
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 5
Rejestracja: 06 mar 2008, 23:08
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Total Video Converter?

Post autor: Kyuubi255 »

Dobra, to z telefonem sobie darujemy. Do tego wystarczy mi laptop z XP, bo robię to dość żadko :) Dzięki za wszelką pomoc.
fafulek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 17
Rejestracja: 22 wrz 2005, 19:51
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Total Video Converter?

Post autor: fafulek »

Mana mencodera źle się czyta, jest przemieszany z manem mplayera.
Polecam man mencoder w postaci html ;)

Pozdrawiam.
Heavy Metal Is The Law
Marucins
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 30 cze 2008, 20:40
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Total Video Converter?

Post autor: Marucins »

Pod WINE K-Lite Video Conversion Pack

wersja "K-Lite Video Conversion Pack 1.3.0" świetnie sobie radzi razem z WINE 1.1.13
last_mann
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 18
Rejestracja: 25 lut 2007, 09:42
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Total Video Converter?

Post autor: last_mann »

Cześć.
Miałem ten sam dylemat, czym wszechstronnie obrabiać pliki filmowe w Linuxie. Zależało mi na różnorodności formatów - filmy przeznaczone dla komputera, DVD czy też dla komórki. Przetestowałem kilka aplikacji i po wstępnym zauroczeniu Avidemux ostatecznie i tak najchętniej używam Hyper Converter. Program jest bardzo konfigurowalny i posiada możliwość wygenerowania komendy, którą można użyć w terminalu jako wiersza poleceń dla jakiegoś silnika n.p. ffmpeg
Awatar użytkownika
coy
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 40
Rejestracja: 10 maja 2008, 17:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 8.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Odp: Total Video Converter?

Post autor: coy »

:!: Masz problem? Korzystaj z manpages, --help-all, forumowego "Szukaj", tutoriali, howto i google. Dopiero gdy się nie uda zapytaj na forum :!:
Awatar użytkownika
sergo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Total Video Converter?

Post autor: sergo »

Cześć mam pytanko. Już od dłuższego czasu męczę się z konwersją z avi do 3gp. Wydaje mi się że wszystko powinno być ok a jednaj wciąż jestem z tyłu o krok. Chcę użyć mencodera ponieważ daje większe możliwości choćby takie ze dostosuje rozdzielczość skonwertowanego pliku do panoramicznego wyświetlacza.
Robię to tak:
mencoder /home/seradzi/filmy/Human.Weapon.S01E03.Karate.avi -vf scale=400:226 -ovc lavc -lavcopts vcodec=h263p:vbitrate=400:vme=5:mbd=2 -oac faac -o /tmp/test.3gp
Telefon ma rozdzielczość 400x244.
Kombinowałem też na różne inne sposoby (na początku takim brute force, później po przestudiowaniu man mencoder) ale wciąż pojawia mi się informacja że plikiem wyjściowym nadal jest avi.
Awatar użytkownika
mikhael7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2009, 20:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Total Video Converter?

Post autor: mikhael7 »

sergo pisze:Cześć mam pytanko. Już od dłuższego czasu męczę się z konwersją z avi do 3gp. Wydaje mi się że wszystko powinno być ok a jednaj wciąż jestem z tyłu o krok. Chcę użyć mencodera ponieważ daje większe możliwości choćby takie ze dostosuje rozdzielczość skonwertowanego pliku do panoramicznego wyświetlacza.
Robię to tak:

Telefon ma rozdzielczość 400x244.
Kombinowałem też na różne inne sposoby (na początku takim brute force, później po przestudiowaniu man mencoder) ale wciąż pojawia mi się informacja że plikiem wyjściowym nadal jest avi.
Ja do konwersji na 3gp używam ffmpeg. Jako kodek ustawiam mpeg4 i zapisuje z rozszerzeniem .mp4. Moja Nokia 3110 "widzi" to jako 3gp.
Awatar użytkownika
ilin
Zakręcona Traszka
Zakręcona Traszka
Posty: 793
Rejestracja: 20 lip 2007, 21:49
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86_64

Odp: Total Video Converter?

Post autor: ilin »

Awatar użytkownika
sergo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Total Video Converter?

Post autor: sergo »

Mój LG KP501 nie potrafi odtworzyć niestety żadnego innego formatu video prócz 3GP...
Do tej pory korzystałem z 'Mobile Media Converter' z nakładką graficzną do ffmpeg ale nie pasowała mi rozdzielczość. Spróbuję ten skrypcik i 3gpwiz z forum na debian (kiedyś chciałem używać debiana ale uznałem że jestem na to jeszcze za głupi - za jakiś czas zrobię ponowne podejście).

Dziękuje wam obu
Awatar użytkownika
mikhael7
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 29 gru 2009, 20:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Total Video Converter?

Post autor: mikhael7 »

sergo pisze:Mój LG KP501 nie potrafi odtworzyć niestety żadnego innego formatu video prócz 3GP...
Do tej pory korzystałem z 'Mobile Media Converter' z nakładką graficzną do ffmpeg ale nie pasowała mi rozdzielczość. Spróbuję ten skrypcik i 3gpwiz z forum na debian (kiedyś chciałem używać debiana ale uznałem że jestem na to jeszcze za głupi - za jakiś czas zrobię ponowne podejście).

Dziękuje wam obu
Moja nokia też otwiera tylko 3gp, ale przeczytałem gdzieś, że 3gp korzysta z kodeka mpeg4. Pobawiłem się trochę i wyszło.
Spróbuj tak używając ffmpeg:

Kod: Zaznacz cały

ffmpeg -i Human.Weapon.S01E03.Karate.avi -vcodec mpeg4 -s 400x226 -ab 128k film.mp4
Możesz jeszcze pobawić się bitrate dla video używając tego parametru -b. Np. dla 600kbps będzie to:

Kod: Zaznacz cały

ffmpeg -i Human.Weapon.S01E03.Karate.avi -vcodec mpeg4 -b 600k -s 400x226 -ab 128k film.mp4
-ab to oczywiście bitrate dla audio.
Awatar użytkownika
sergo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2008, 21:36
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Total Video Converter?

Post autor: sergo »

Najpierw sprawdziłem skrypcik z forum debiana ale jest ten sam problem jaki się pojawił na tamtejszym forum. U mnie nie działa... więc

spróbowałem ffmpeg ale nic z tego. Poprostu nie idzie :wall: Niby wszystkie kodeki są ale konsola wyrzuca problem "Unsupported codec" od dźwięku i nie idzie dalej. Sprawdziłem też w ten sposób:
ffmpeg -y -i filmy/KK.avi -vcodec h263 -b 200k -r 12.5 -acodec libfaac -ab 128k -ar 16000 -ac 2 -vol 251 -s 320:240 KK.3gp
ale tu skolei program nie rozpoznaje kodeka libfaac. Tym tokiem sprawdziłem czy jest zainstalowana taka biblioteka. Jest 'libfaac0' ale również nie działa. Na obecną chwilę jedynym skutecznym rozwiązaniem jest zastosowanie programu MobileMediaConverter w wersji portable na rozdzielczościach które oni proponują :-(

Jak rozkmice magię menkoderka to dorzucę prawidłowe źródło 'dla potomnych'. Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Muzyka, filmy, zdjęcia, grafika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości