Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Tematy specyficzne dla poszczególnych window managerów: KDE, GNOME, XFCE, Fluxbox, Blackbox, IceWM, WindowMaker, itd. - wszystko tutaj.
mafi89

Usuwanie KDE, XFCE, Gnome

Post autor: mafi89 »

Witam! Prosilbym o pomoc w usunieciu KDE mam zainstalowane 2 powloki gnome i kde i chce kozystac tylko z tej pierwszej.. czy da sie to jakos szybko zrobic ??? z gory dzieki [/code]
Logansan

Post autor: Logansan »

Google Waszym przyjacielem! Rozwiązanie (dla aptitude i apt-get) jest tutaj. pozdrawiam!
Awatar użytkownika
sylwester
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 1455
Rejestracja: 18 lut 2005, 19:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Post autor: sylwester »

Z podanej wyżej strony przenoszę, żeby było szybciej:

Usuwanie Kubuntu:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove adept adept-batch adept-common adept-installer adept-manager adept-notifier adept-updater akregator amarok amarok-xine apt-index-watcher ark arts bogofilter bogofilter-bdb bogofilter-common dcraw debtags digikam enscript gtk2-engines-gtk-qt gwenview hwdb-client-kde k3b kaddressbook kaffeine kaffeine-xine kamera karm katapult kate kaudiocreator kbstate kcontrol kcron kde-guidance kde-guidance-powermanager kde-icons-mono kde-systemsettings kdeadmin-kfile-plugins kdebase-bin kdebase-data kdebase-kio-plugins kdebluetooth kdegraphics-kfile-plugins kdelibs-data kdelibs4c2a kdemultimedia-kfile-plugins kdemultimedia-kio-plugins kdenetwork-filesharing kdenetwork-kfile-plugins kdepasswd kdepim-kio-plugins kdepim-kresources kdepim-wizards kdeprint kdesktop kdm kdnssd keep kfind kghostview khelpcenter kicker kio-apt kio-locate kipi-plugins klipper kmag kmail kmailcvt kmenuedit kmilo kmix kmousetool kmplayer-base kmplayer-konq-plugins knetworkconf knotes koffice-data koffice-libs konq-plugins konqueror konqueror-nsplugins konsole kontact konversation kooka kopete korganizer kpdf kpf kppp krdc krfb krita krita-data kscd kscreensaver ksmserver ksnapshot ksplash ksplash-engine-moodin ksvg ksysguard ksysguardd ksystemlog ktorrent kubuntu-artwork-usplash kubuntu-default-settings kubuntu-desktop kubuntu-docs kubuntu-konqueror-shortcuts kwalletmanager kwin kwin-style-crystal language-selector-qt libakode2 libarts1-akode libarts1c2a libartsc0 libavahi-compat-libdnssd1 libavahi-qt3-1 libc6-dev libcurl3-gnutls libdbus-qt-1-1c2 libexif-dev libflac++5c2 libgmp3c2 libgpgme11 libgphoto2-2-dev libgsl0 libifp4 libimlib2 libjasper-runtime libjpeg-progs libk3b2 libkcal2b libkcddb1 libkdepim1a libkexif1 libkipi0 libkleopatra1 libkmime2 libkonq4 libkpimexchange1 libkpimidentities1 libkscan1 libksieve0 libktnef1 liblockdev1 liblua50 liblualib50 libmagick++9c2a libmimelib1c2a libmodplug0c2 libmpcdec3 libmysqlclient15off libnjb5 libnss-mdns liboggflac3 libopenexr2c2a libpcre3 libpoppler1-qt libpq4 libpythonize0 libqt3-mt libqt4-core libqt4-gui libqt4-qt3support libqt4-sql librsync1 libruby1.8 libsamplerate0 libskim0 libsqlite0 libtdb1 libtunepimp3 libungif4g libvorbisfile3 libxcomposite1 libxine1 libxvmc1 linux-libc-dev mysql-common openoffice.org-kde openoffice.org-style-crystal perl-suid poster psutils pykdeextensions python-elementtree python-kde3 python-qt3 python-qt4 python-sip4 python2.4-dev qca-tls qobex rdiff-backup ruby ruby1.8 scim-qtimm skim speedcrunch vorbis-tools wlassistant
Usuwanie Xubuntu:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove abiword abiword-common abiword-plugins anthy gnumeric-common gnumeric-gtk gqview gtk2-engines-xfce gxine libaiksaurus-1.2-0c2a libaiksaurus-1.2-data libaiksaurusgtk-1.2-0c2a libanthy0 libchewing3 libchewing3-data libexo-0.3-0 libgdome2-0 libgdome2-cpp-smart0c2a libglib2.0-data libgoffice-0-common libgoffice-gtk-0-3 libgsf-gnome-1-114 libgtkmathview0c2a libjpeg-progs libmodplug0c2 libots0 libpcre3 libt1-5 libtagc0 libthunar-vfs-1-2 libwpd-stream8c2a libxcomposite1 libxfce4mcs-client3 libxfce4mcs-manager3 libxfce4util4 libxfcegui4-4 libxine1 libxvmc1 mousepad mozilla-thunderbird orage python-cups python-exo scim-anthy scim-chewing scim-hangul scim-pinyin system-config-printer thunar thunar-archive-plugin thunar-media-tags-plugin vim-runtime xarchiver xfburn xfce4-appfinder xfce4-battery-plugin xfce4-clipman-plugin xfce4-cpugraph-plugin xfce4-dict-plugin xfce4-fsguard-plugin xfce4-icon-theme xfce4-mailwatch-plugin xfce4-mcs-manager xfce4-mcs-plugins xfce4-mixer xfce4-mixer-alsa xfce4-mount-plugin xfce4-netload-plugin xfce4-notes-plugin xfce4-panel xfce4-quicklauncher-plugin xfce4-screenshooter-plugin xfce4-session xfce4-smartbookmark-plugin xfce4-systemload-plugin xfce4-taskmanager xfce4-terminal xfce4-utils xfce4-verve-plugin xfce4-weather-plugin xfce4-xkb-plugin xfdesktop4 xfprint4 xfwm4 xfwm4-themes xscreensaver xubuntu-artwork-usplash xubuntu-default-settings xubuntu-desktop xubuntu-docs
Usuwanie Ubuntu:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove alacarte app-install-data-commercial apport apport-gtk at-spi binfmt-support bittorrent brltty-x11 bug-buddy capplets-data cli-common contact-lookup-applet dbus-1-utils deskbar-applet desktop-file-utils edgy-community-wallpapers edgy-gdm-themes edgy-session-splashes edgy-wallpapers ekiga eog esound evince evolution evolution-data-server evolution-data-server-common evolution-exchange evolution-plugins evolution-webcal f-spot festival festlex-cmu festlex-poslex festvox-kallpc16k file-roller firefox firefox-gnome-support gaim gaim-data gamin gcalctool gconf-editor gconf2 gdebi gdm gedit gedit-common gimp gimp-data gimp-print gimp-python gksu gnome-about gnome-accessibility-themes gnome-app-install gnome-applets gnome-applets-data gnome-btdownload gnome-control-center gnome-cups-manager gnome-desktop-data gnome-doc-utils gnome-games gnome-games-data gnome-icon-theme gnome-keyring gnome-keyring-manager gnome-mag gnome-media gnome-media-common gnome-menus gnome-mime-data gnome-netstatus-applet gnome-nettool gnome-orca gnome-panel gnome-panel-data gnome-pilot gnome-pilot-conduits gnome-power-manager gnome-screensaver gnome-session gnome-spell gnome-system-monitor gnome-system-tools gnome-terminal gnome-terminal-data gnome-themes gnome-utils gnome-volume-manager gnome2-user-guide gray-theme gstreamer0.10-alsa gstreamer0.10-esd gstreamer0.10-gnomevfs gstreamer0.10-plugins-base gstreamer0.10-plugins-base-apps gstreamer0.10-plugins-good gstreamer0.10-tools gstreamer0.10-x gthumb gtk2-engines gtk2-engines-ubuntulooks gtkhtml3.8 gucharmap guile-1.6-libs hal-device-manager human-cursors-theme human-gtk-theme human-icon-theme human-theme hwdb-client-gnome industrialtango-theme language-selector legacyhuman-theme libaa1 libatspi1.0-0 libavahi-glib1 libavc1394-0 libbeagle0 libbonobo2-0 libbonobo2-common libbonoboui2-0 libbonoboui2-common libbtctl4 libcairo-perl libcamel1.2-8 libcdio6 libcroco3 libdbus-1-cil libdjvulibre15 libdv4 libebook1.2-9 libecal1.2-7 libedata-book1.2-2 libedata-cal1.2-6 libedataserver1.2-7 libedataserverui1.2-8 libeel2-2 libeel2-data libegroupwise1.2-12 libenchant1c2a libestools1.2 libexchange-storage1.2-2 libgadu3 libgail-common libgail18 libgamin0 libgconf2.0-cil libgda2-3 libgda2-common libgdl-1-0 libgdl-1-common libgimp2.0 libgksu1.2-1 libgksu2-0 libgksuui1.0-1 libglade2.0-cil libglew1 libglib-perl libglib2.0-cil libgmime-2.0-2 libgmime2.2-cil libgnome-desktop-2 libgnome-keyring0 libgnome-mag2 libgnome-media0 libgnome-menu2 libgnome-pilot2 libgnome-speech3 libgnome-window-settings1 libgnome2-0 libgnome2-canvas-perl libgnome2-common libgnome2-perl libgnome2-vfs-perl libgnome2.0-cil libgnomebt0 libgnomecanvas2-0 libgnomecanvas2-common libgnomecups1.0-1 libgnomecupsui1.0-1c2a libgnomeprint2.2-0 libgnomeprint2.2-data libgnomeprintui2.2-0 libgnomeprintui2.2-common libgnomeui-0 libgnomeui-common libgnomevfs2-0 libgnomevfs2-bin libgnomevfs2-common libgnomevfs2-extra libgsf-1-114 libgsf-1-common libgtk2-perl libgtk2.0-cil libgtkhtml2-0 libgtkhtml3.8-15 libgtksourceview-common libgtksourceview1.0-0 libgtkspell0 libgtop2-7 libgtop2-common libgucharmap5 libguile-ltdl-1 libgutenprintui2-1 libhtml-parser-perl libhtml-tagset-perl libhtml-tree-perl libiec61883-0 libkpathsea4 liblaunchpad-integration0 liblircclient0 liblpint-bonobo0 libmeanwhile1 libmetacity0 libmono-cairo1.0-cil libmono-corlib1.0-cil libmono-data-tds1.0-cil libmono-security1.0-cil libmono-sharpzip0.84-cil libmono-sqlite1.0-cil libmono-system-data1.0-cil libmono-system-web1.0-cil libmono-system1.0-cil libmono0 libmono1.0-cil libmyspell3c2 libnautilus-burn4 libnautilus-extension1 libnet-dbus-perl libnotify1 libnspr4 libnss3 liboil0.3 liboobs-1-2 libopal-2.2.0 libpanel-applet2-0 libpisock9 libpisync0 libpoppler1-glib libpt-1.10.0 libpt-plugins-alsa libpt-plugins-v4l libpt-plugins-v4l2 libqthreads-12 librsvg2-2 librsvg2-common libsexy2 libshout3 libsoup2.2-8 libtotem-plparser1 liburi-perl libvte-common libvte9 libwmf0.2-7 libwnck-common libwnck18 libwww-perl libxevie1 libxklavier11 libxml-grove-perl libxml-parser-perl libxml-perl libxml2-utils libxres1 metacity metacity-common mono-common mono-gac mono-jit mono-runtime nautilus nautilus-cd-burner nautilus-data nautilus-sendto notification-daemon onboard openoffice.org-evolution openoffice.org-gnome openoffice.org-gtk openoffice.org-style-industrial outdoors-theme python-apport-utils python-at-spi python-cairo python-gconf python-gdbm python-glade2 python-gmenu python-gnome2 python-gnome2-desktop python-gnome2-extras python-gnomecanvas python-gnupginterface python-gobject python-gst0.10 python-gtk2 python-gtkhtml2 python-launchpad-integration python-numeric python-problem-report python-pyorbit python-virtkey python-vte python-xdg python-xml rdesktop resilience-theme rhythmbox rss-glx scim scim-gtk2-immodule scim-modules-socket screensaver-default-images serpentine shared-mime-info silicon-theme sound-juicer ssh-askpass-gnome synaptic system-tools-backends tangerine-icon-theme tango-icon-theme tango-icon-theme-common tomboy totem totem-gstreamer totem-mozilla tsclient ubuntu-artwork ubuntu-desktop ubuntu-docs ubuntu-sounds unattended-upgrades update-manager update-notifier usplash-theme-ubuntu vino vnc-common whois xsane xsane-common xscreensaver-data xscreensaver-gl xsltproc xvncviewer yelp zenity
Każde z tych poleceń (w zależności od tego co tam chcemy usuwać) należy skopiować i uruchomić w konsoli. Do konsoli tekst wklejamy za pomocą środkowego kliknięcia (u mnie w klik kółkiem, często też jednoczesny klik prawy i lewy, lub, jeśli oczywiście jest, środkowym przyciskiem)
Na pytania o usunięte/zablokowane/skasowane/przeniesione posty bez linków do nich nie odpowiadam :P
http://ubuntu.pl
simlock
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 08 gru 2006, 21:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Post autor: simlock »

Przyglądam się powyższym gotowcom komend i widzę jedno ale, które w moim wypadku wygląda następująco: Mam Ubuntu z doinstalowanym KDE jako kubuntu-desktop. Chcę usunąć wyłącznie środowisko graficzne Gnome, ale pozostawić wszystkie inne programy typu gnome-sound-recorder albo chociażby amule, totem które wyżej wymieniony "skrypt" usuwający Gnome deinstaluje. Co ciekawe, pewnie ze względu na zależności, skrypt do usuwania Gnome próbuje odinstalować kubuntu-desktop.. Jak da się to zrobić żeby pozbyć się tylko środowiska Gnome, ale zostawić KDE i programy z g/gnome w nazwie itp? Chcę usunąć środowisko graficzne Gnome ponieważ chcę zrobić upgrade z Dapper do Edgy, a nie chcę aby podczas upgrade'u pobierał mi wszystkie nowe pliki do środowiska Gnome. Proszę o pomoc :smile:
Duron 800|Shuttle AK32|256 SDRAM|HD 20 + HD 20GB|LG DVDRW & Toshiba DVD|SB Live!|SAA7134 TV|HP Scanjet|Sagem Fast
Awatar użytkownika
kwalo
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 75
Rejestracja: 15 lis 2005, 23:20
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: GNOME

Post autor: kwalo »

simlock, kubuntu-desktop to jedynie metapaczka, która dociąga za sobą zależności. Nic się nie stanie, jak ją usuniesz z systemu. A co do aplikacji, które chcesz sobie zostawić:
Najłatwiejszą metodą będzie ich ponowne zainstalowanie. Jeśli zależy Ci na oszczędności łącza, to zobacz, jakie zależności mają pakiety i jeśli występują w tej długiej komendzie, to je z niej usuń. Próbuj aż do skutu, ale zaznaczam - pierwszy sposób jest lepszy.
docentmarian
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2006, 15:44

Post autor: docentmarian »

a ja chce wywalic kubuntu-desktop! oryginalnie mam ubuntu 6.10
zainstalowalem kubuntu-desktop Synaptic'em i pozniej odinstalowalem w ten sam sposob. ale nadal mam ekranik startowy kubuntu i programy kubuntu.
wkleilem te polecenia z gory i mnie sie pyta czy zwolnic ponad 600 MB... i sie troche zaniepokoilem bo na oko to troszke za duzo...
czy nie ma jakiejs innej opcji i czy ewentulnie dobrze, co on chce zrobic?... :|

[ Dodano: 22 Styczeń 07, 16:31 ]
a tak juz z innej beczki.. jak dla mnie komputerek z kubuntu-desktop pracuje wyraznie wolniej.. czy tylko ja mam takie wrazenie, czy ktos jeszcze?..
Gość

Post autor: Gość »

docentmarian,
kwalo pisze:kubuntu-desktop to jedynie metapaczka, która dociąga za sobą zależności
oraz działa tylko w jedną strone.
docentmarian pisze:czy ewentulnie dobrze, co on chce zrobic?
oczywiście, że dobrze.
docentmarian pisze:kubuntu-desktop pracuje wyraznie wolniej
jasne, bo mieszanie obu tak różnych i potężnych środowisk nie jest wskazane.
docentmarian
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2006, 15:44

Post autor: docentmarian »

uruchomilem to poleceni i nadal mam kubuntu.... :((((
wiec uruchomilem drugi raz: E: dpkg was interrupted, you must manually run 'dpkg --configure -a' to correct the problem.
co mam teraz zrobic?.. :|
Gość

Post autor: Gość »

docentmarian,

Kod: Zaznacz cały

sudo dpkg --configure -a
lub

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get -f install
wywaliło Ci wszystkie te pakiety?

co do usplasha, musisz wywalić go z opcja --purge aby go wrócić:

Kod: Zaznacz cały

sudo apt-get remove --purge usplash-theme-ubuntu kubuntu-artwork-usplash && sudo apt-get install usplash-theme-ubuntu
docentmarian
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2006, 15:44

Post autor: docentmarian »

wywalilo mi ale traz juz wszystko dziala.. :)))
i nawet powrocil moj piaskowy wyglad i jestem juz szczesliwy..:)))
wielkie dzieki!.. :)))))

/teraz tylko czeka mnie kolejne podejscie do beryla... :)

pozdrawiam serdecznie!...:)))
Awatar użytkownika
Duncan Idaho
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 12
Rejestracja: 20 sty 2007, 06:43
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Kontakt:

Post autor: Duncan Idaho »

Wszystko działa;)
Od siebie dodam tylko żeby nie przeklejać bezmyślnie całych komend tylko najpierw zobaczyć jakie pakiety zostaną usunięte (czy czasem nie wywalicie czegoś potrzebnego). Ja np przed chwilą wywalałem ubuntu-desktop i poszło razem z firefoxem, którego używam w KDE (na szczęście nie wywaliło ustawień i profili).
Dzięki!
Awatar użytkownika
Vampire
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 31
Rejestracja: 18 lut 2007, 13:19
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Post autor: Vampire »

Tak się tylko dopytam :tes: zainstalowałem sobie xubuntu-desktop i czy metoda usuwania przedstawiona powyżej całkowicie usunie tą paczke czy pozostaną jakieś śmieci - jak to w m$ często bywało? I czy po ewentualnym usunięciu xubuntu-desktop nie sypnie mi się gnome?

ps ot posiadanie gnome i xfce na jednym komputerze jest bezpieczne, chodzi o to czy jest niewskazane jak to ma miejsce z gnome i kde?

Pozdrawiam i Radosnych Świąt :grin:
Awatar użytkownika
mikrobart
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 41
Rejestracja: 31 sty 2007, 08:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.10
Środowisko graficzne: Unity
Kontakt:

Post autor: mikrobart »

Nie sypnie się GNOME, ale z mojego doświadczenia wiem, że trochę śmieci zostaje, np. xfce4-terminal. Trzeba usuwać ręcznie.
What are you doing?
lampka
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2006, 11:32

Post autor: lampka »

czy jak skopiuje liste do usunięcia ubuntu, lecz wytnę z niej GDMa i gnome system monitor'a, wykonam w terminalu, to czy dwie powyższe aplikacje będą działać pod fluxboxem?
dacula
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2007, 01:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: dacula »

czy majac zainstalowane xbuntu i ubuntu komputer pracuje wolniej?

oczywiscie chodzi mi o to czy posiadanie samego xubuntu na komputerze wplywa na jego wydajnosc
Awatar użytkownika
thalcave
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 821
Rejestracja: 08 lis 2006, 12:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Post autor: thalcave »

dacula pisze:czy majac zainstalowane xbuntu i ubuntu komputer pracuje wolniej?
chcesz zainstalować w jedbnym systemie XFCE i GNOME? czy Ubuntu i Xubuntu?
Posiadanie XFCE nie wpływa negatywnie na prędkość komputera - w końcu jest mniej wymagający niż GNOME. ;-)
GNU/Linux user
Na pytania na PW/e-mail nie udzielam odpowiedzi!
Szanujmy innych użytkowników!
Wesprzyj akcje: Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
dacula
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2007, 01:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: dacula »

w ubuntu xubuntu-desktop
Awatar użytkownika
thalcave
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 821
Rejestracja: 08 lis 2006, 12:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Post autor: thalcave »

Jak napisałem wyżej - to nie spowolni pracy systemu. Jeśli chcesz to śmiało instaluj
GNU/Linux user
Na pytania na PW/e-mail nie udzielam odpowiedzi!
Szanujmy innych użytkowników!
Wesprzyj akcje: Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
dacula
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 21 kwie 2007, 01:56
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 7.10
Środowisko graficzne: GNOME
Kontakt:

Post autor: dacula »

tylko wtedy bedzie mi sie startowo ladowal xubuntu prawda?
Awatar użytkownika
thalcave
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 821
Rejestracja: 08 lis 2006, 12:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Fluxbox
Architektura: x86

Post autor: thalcave »

W oknie logowania xdm powinna być możliwość wyboru GNOME'a
GNU/Linux user
Na pytania na PW/e-mail nie udzielam odpowiedzi!
Szanujmy innych użytkowników!
Wesprzyj akcje: Temat rozwiązany -> dodajemy [solved]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Środowiska graficzne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości