Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
MariuszK
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2009, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: MariuszK »

Witam.

Mój problem dotyczy karty sieciowej Broadcom i Ubuntu 9.04. Od 2 dni jestem szczęśliwym posiadaczem systemu Ubuntu zainstalowanym na laptopie Acer TravelMate 2492WLMi. Wcześniej miałem kontakt z Mandrivą, Knopixem i SLAXem, ale o tym nie chcę się rozpisywać. Połączenie sieciowe "Neostrada" przez router Pentagram P6331-62. Połączenie kablem, przez Ethernet działa wyśmienicie. Gorzej przez wifi. System nie wykrywa sieci. Według menu, pojawia się po kliknięciu na ikonkę połączeń, takowych nie ma. Gdy wyłączę wifi pojawia się informacja, że karta wyłączona, więc na oko działa prawidłowo. Szukałem rozwiązań przez Pomoc systemową. Znalazłem komendy, które zadziałały - pojawiły się informacje na temat kart sieciowych. Z informacji o wifi wynikało, że karta sieciowa jest wyłączona, chociaż włączona była, bo świeciła kontrolka na obudowie. W związku z tym mam do Was pytanie, jak do ekspertów w tej dziedzinie. Co zrobić, aby połączenie działało? Szukałem odpowiedzi w wielu źródłach, ale nigdzie nie było odpowiedzi.

PS. Jeśli już pojawił się taki temat, to bardzo przepraszam - dublowanie nie było zamierzone.
mp3-10
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 15
Rejestracja: 02 cze 2009, 13:18
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: mp3-10 »

a w SYSTEM -> Administracja -> sterowniki masz zainstalowany sterownik BROADCOM?

U mnie w laptopie kiedyś to pomogło. Mam HP 6930p (edycja z BROADCOM)
MariuszK
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 16 lip 2009, 13:54
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: MariuszK »

mp3-10 - dzięki wielkie. Zainstalowałem aktualizacje, sprawdzam - jest, ale wyłączony. Włączyłem, zrobiłem restart i działa jak należy. Wykrywa mój router i neo sąsiada, więc jest tak jak było na Windzie. Jeszcze raz wielkie dzięki.

Zmieniając temat, nie orientuje się ktoś jak można wyłączyć wbudowaną kamerę internetową? Za każdym razem gdy uruchamia mi się system, to startuje też i kamera, a nie jest mi potrzebna.
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: Dibo »

A ja mam problem z moją kartą Broadcom. Zainstalowałem wszystko zgodnie z tym opisiem:
http://djkaos.wordpress.com/2008/10/25/ ... ta-driver/
Już przy 7 punkcie pojawia mi się wlan i widzę dostępne sieci bezprzewodowe ale brnę dalej ze wskazówkami co zrobić aby po restarcie wifka działała prawidłowo. Jednak po restarcie komputera wifi znika. Muszę ponownie przechodzić przez wszystkie punkty instalacji i znowu dopiero przy 7 punkcie pojawia mi się wifi, ale też nie za każdym razem, czasami dostaję komunikat:

Kod: Zaznacz cały

dibo@dibo-laptop-ubuntu:~/Dokumenty/Drivers$ sudo insmod wl.ko
insmod: error inserting 'wl.ko': -1 File exists
Wtedy to muszę wszystko usuwać i zaczynać od nowa. Sterowniki własnościowe nic nie pomagają a właściwie przeszkadzają, zauważyłem że częściej mam powyższy błąd gdy sterowniki własnościowe są włączone. W ogóle to wykryło mi 2 sterowniki własnościowe dla broadcom, jeden nazywa się "Broadcom 43" a drugi "Broadcom STA". Ten drugi to zapewne pojawił się po mojej ręcznej instalacji. W każdym razie oba gryzą się ze sobą i mogę mieć włączone tylko jeden z nich (po restarcie komputera Broad STA jest włączony ale wifi i tak nie ma). Ogólnie to całe wifi w ubuntu tak wlazło mi za skórę że wolę biegać na strych i podpinać się kablem do routera kiedy potrzebuję internetu niż walczyć z tymi sterownikami.
Pozdrawiam.
bernwald
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2008, 10:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: bernwald »

Instalowałem sobie kiedyś ten sterownik wl.ko i też cos mi cały czas nie grało, w końcu się przesiadłem na ndiswrapper i jest OK. Co do Twojego problemu, to może usunięte moduły same się instalują na nowo przy starcie? Sprubuj:

Kod: Zaznacz cały

sudo gedit /etc/modprobe.d/blacklist
i dodać na końcu linijki:

Kod: Zaznacz cały

blacklist ndiswrapper
blacklist ssb
blacklist b43
blacklist bcm43xx
blacklist b43legacy
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: Dibo »

Hm, ok spróbuję ale dam znaka jutro bo właśnie przesiadłem się na windowsa. Aaaa, mój plik /etc/rc.local wygląda tak:

Kod: Zaznacz cały

#!/bin/sh -e
#
# rc.local
#
# This script is executed at the end of each multiuser runlevel.
# Make sure that the script will "exit 0" on success or any other
# value on error.
#
# In order to enable or disable this script just change the execution
# bits.
#
# By default this script does nothing.

modprobe wl

exit 0
A zamiast network managera używam Wicd

EDIT: Co do ndsiwrappera to jak to wygląda, bo z tego co wiem to on instaluje sterowniki z windowsa, ale czy muszę pobrać sterowniki broadcom dla windows i załadować je w ndsiwraperze czy trzeba mu wskazać te zainstalowane w systemie windows? Dużo z tym jest roboty?
bernwald
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 51
Rejestracja: 22 lip 2008, 10:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: bernwald »

Niedużo. Usuwasz ndiswrappera z blacklisty, instalujesz z synaptica wszystko, co ma w nazwie ndiswrapper, ściągasz z netu windowy ster do swojej karty i rozpakowujesz byle gdzie, dalej z system => Sterowniki Windows dla.... instalujesz pliczek inf. z własnie rozpakowanego steru windy i:

Kod: Zaznacz cały

sudo modprobe ndiswrapper
. Czasem nie działa i trzeba kombinować z asystetnem modułów i build-essentialem.
xpenguin
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2009, 09:28
Płeć: Kobieta
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: xpenguin »

Witam. Podepnę się z chyba identycznym problemem...

Mam Broadcom 802.11g na HP Compaq 6730s. Wcześniej miałam liveboksa i wifi działało znakomicie zarówno pod win, jak i Ubuntu (jedyne, czego było trzeba, to taki jakby adapter od neostrady przez usb). W moim obecnym miejscu zamieszkania mam innego operatora, pod Windowsem łączę się przez wifi bez żadnych problemów (wystarczyło pozbyć się tego adaptera), natomiast na Ubuntu sprawa ma się następująco (używam Network Managera):
-bez adaptera karta sieciowa nie wykrywa żadnej sieci,
-z adapterem widzę wszystkie, ale nie mogę ustanowić połączenia.

Domyślam się, że chodzi o sterownik do karty, jednak obecnie nie mam dostępu do internetu przez kabel, jedynie wifi, więc wszystkie potrzebne rzeczy muszę ściągać tu (Windows). Dorwałam ten plik .inf (http://www.infdump.com/download-inf-fil ... nload.html), wydawało mi się, że jest ok, ale po instalacji Ubuntu wywala komunikat, że sterownik jest błędny. Ndiswrapper zainstalowany, usunięty z blacklisty, a

Kod: Zaznacz cały

sudo modprobe ndiswrapper
krzyczy coś o ".conf", nie pamiętam dokładnie, ale jeżeli to istotnę, to wkleję.

Czy mam zły plik .inf (jeśli tak, to proszę o wskazanie dobrego, bo nie mogę znaleźć), czy problem leży gdzie indziej? Z góry dziękuję za wszelką pomoc :)
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: Dibo »

bernwald pisze:Niedużo. Usuwasz ndiswrappera z blacklisty, instalujesz z synaptica wszystko, co ma w nazwie ndiswrapper, ściągasz z netu windowy ster do swojej karty i rozpakowujesz byle gdzie, dalej z system => Sterowniki Windows dla.... instalujesz pliczek inf. z własnie rozpakowanego steru windy i:

Kod: Zaznacz cały

sudo modprobe ndiswrapper
. Czasem nie działa i trzeba kombinować z asystetnem modułów i build-essentialem.
Przepraszam, że dopiero teraz odpisuję ale wcześniej nie miałem czasu. Postanowiłem zakasać rękawy i zabrać się za to jeszcze raz, ale tym razem z ndiswrapperem. No i jest problem, pobrałem sterownik broadcom pod windowsa XP. Rozpakowałem, w System -> Administracja -> Sterowniki windows dla urządzeń bezprzewodowych, dodałem pliczek bcmwl5, ale po instalacji pojawia się błąd "Unable do see if hardware is present" a po wybraniu "Konfiguruj sieć" otrzymuję "Could not find a network configuration tool". No i kaplica. Pogooglowałem troche, znalazłem jakieś sugestie żeby pobrać wszystkie aktualizacje systemu ale nie pomogło. Znalazłem też taki skrypcik który powinien pomóc:

Kod: Zaznacz cały

sudo rmmod ndiswrapper
sudo rmmod b43legacy
sudo rmmod b43
sudo rmmod b44
sudo rmmod ssb
sudo modprobe ndiswrapper
Ale też nie pomógł. Po jego wywołaniu mam taką sytuację:

Kod: Zaznacz cały

lshw -C Network

Kod: Zaznacz cały

  *-network DISABLED      
       description: Wireless interface
       product: BCM4312 802.11b/g
       vendor: Broadcom Corporation
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:02:00.0
       logical name: wlan0
       version: 01
       serial: 00:21:00:3c:5d:71
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical wireless
       configuration: broadcast=yes driver=ndiswrapper+bcmwl5 driverversion=1.53+Broadcom,03/21/2008, 4.170. latency=0 link=no module=ndiswrapper multicast=yes wireless=IEEE 802.11g
  *-network
       description: Ethernet interface
       product: RTL8101E/RTL8102E PCI Express Fast Ethernet controller
       vendor: Realtek Semiconductor Co., Ltd.
       physical id: 0
       bus info: pci@0000:08:00.0
       logical name: eth0
       version: 01
       serial: 00:1e:68:7c:7e:93
       size: 10MB/s
       capacity: 100MB/s
       width: 64 bits
       clock: 33MHz
       capabilities: pm vpd msi pciexpress bus_master cap_list ethernet physical tp mii 10bt 10bt-fd 100bt 100bt-fd autonegotiation
       configuration: autonegotiation=on broadcast=yes driver=r8169 driverversion=2.3LK-NAPI duplex=half ip=192.168.1.103 latency=0 link=no module=r8169 multicast=yes port=MII speed=10MB/s
  *-network DISABLED
       description: Ethernet interface
       physical id: 1
       logical name: pan0
       serial: b2:12:bd:d7:fc:9d
       capabilities: ethernet physical
       configuration: broadcast=yes driver=bridge driverversion=2.3 firmware=N/A link=yes multicast=yes

Kod: Zaznacz cały

ifconfig

Kod: Zaznacz cały

eth0      Link encap:Ethernet  HWaddr 00:1e:68:7c:7e:93  
          UP BROADCAST MULTICAST  MTU:1500  Metric:1
          RX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:0 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:1000 
          RX bytes:0 (0.0 B)  TX bytes:0 (0.0 B)
          Interrupt:250 Base address:0x4000 

lo        Link encap:Local Loopback  
          inet addr:127.0.0.1  Mask:255.0.0.0
          inet6 addr: ::1/128 Scope:Host
          UP LOOPBACK RUNNING  MTU:16436  Metric:1
          RX packets:4 errors:0 dropped:0 overruns:0 frame:0
          TX packets:4 errors:0 dropped:0 overruns:0 carrier:0
          collisions:0 txqueuelen:0 
          RX bytes:240 (240.0 B)  TX bytes:240 (240.0 B)
EDIT: Ehh za szybko napisałem... Siedzę dzisiaj nad tym problemem od 11, jest 20:28, powiedziałem sobie że nie pójde spać póki tej sprawy nie zamknę. Już chciałem iść spać z płaczem a tu rozwiązanie przyszło :D . Okazało się że nie muszę jednak instalować żadnych sterowników ani nawet używać ndiswrappera. Jednak wyśmienicie działa sterownik własnościowy który jest w System -> Administracja -> Sterowniki. Szczęśliwym trafem złożyło się tak że wyłączyłem wszystkie moduły (rmmod) b43 oraz nawet ndiswrapper, nie wiem co mnie tchnęło ale wszedłem w ustawienia wicd managera i patrze że jest takie pole "jak interfejs bezprzewodowy" i jest ono u mnie puste <facepalm> . No to trymigiem wpisuje w konsoli iwconfig, patrze że mam tylko eth0 (LAN), wchodze w sterowniki, włączam sterownik własnościowy, znowu iwconfig i pojawiło mi się coś pod eth1. Wpisuje eth1 w wspomnianym polu w wicd i tadam - wykryło mi wszystkie sieci :D . Normalnie nie wierze że to była taka błahostka. Nigdy nie zwracałem na to pole uwagi, bo na desktopie też mam ubuntu i wicd i tam wicd dla jakieś chińskiej karty radiowej automatycznie wpisał w tym polu wlan0 wiec nawet nie wpadłem na to żeby w laptopie porównać ustawienia z dekstopem.
No ale nauka nie poszła w las tylko w nas, dzieki poznanemu modprobe i rmmod, wyłączyłem wszystkie moduły, odpaliłem tylko ndiswrappera, iwconfig pokazuje mi że ustawił sobie tym razem na wlan0, wiec zmieniłem w wicd, do tego w opcji WPA supplicant wybrałem "ndiswrapper" (też nie wiedziałem o istnieniu tej opcji) no i tym sposobem sterownik windowsowy poprzez ndiswrappera też wykrywa sieci :D . Co prawda tylko wykrywa, bo coś nie może się połączyć no i zasięg jest tylko 80% ale to już nie ważne skoro własnościowy śmiga pięknie i ma 100% :D

Pozdrawiam wszystkich i dzięki za pomoc
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: Dibo »

Ehh, szkoda tylko że na najnowszym Ubuntu 9.10 problemy z kartą powracają. Znaczy sie, chyba w ogóle coś nie tak z managerem sterowników własnościowych, nie widzę ani od nvidi ani od karty sieciowej, okno wygląda jakby nie wczytało się do końca. Aaa, dodam że tym razem zainstalowalem wersje 64 bitową, ale to chyba nie w tym problem, bo ostatnio instalowałem bete 9.10 32 bit i był ten sam problem
Załączniki
Screenshot-Hardware Drivers.png
(11.13 KiB) Pobrany 51 razy
Awatar użytkownika
lalson
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 43
Rejestracja: 03 cze 2009, 19:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: lalson »

Dibo pisze:Ehh, szkoda tylko że na najnowszym Ubuntu 9.10 problemy z kartą powracają. Znaczy sie, chyba w ogóle coś nie tak z managerem sterowników własnościowych, nie widzę ani od nvidi ani od karty sieciowej, okno wygląda jakby nie wczytało się do końca. Aaa, dodam że tym razem zainstalowalem wersje 64 bitową, ale to chyba nie w tym problem, bo ostatnio instalowałem bete 9.10 32 bit i był ten sam problem
Dokładnie u mnie 32-bitowej wersji też menedżer sterowników nie widzi kompletnie nic.
wiedzmin_zamosc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: wiedzmin_zamosc »

U mnie owszem widzi, przy odpaleniu Live jest ok, aktywuje sterownik. Natomiast po instalacji systemu jest lipa.
Dla mnie jak na razie Ubuntu 9.10 jest wielkim krokiem w tył.
Awatar użytkownika
lalson
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 43
Rejestracja: 03 cze 2009, 19:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: lalson »

Otrzymałem wyjaśnienie problemu na innym forum. Włóż płytkę z ubuntu 9.10 a następnie zaktualizuj pakiet "bcmwl-kernel-source". Powinny zainstalować się wszystkie zależności do tego pakietu. Potem restart kompa i karta wifi jest już widziana przez system. U mnie zadziałało. Internet działa elegancko.
wiedzmin_zamosc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: wiedzmin_zamosc »

Dokładnie o to chodziło. Podziękował uprzejmie.
Dibo
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 116
Rejestracja: 29 lip 2008, 20:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 12.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86_64

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: Dibo »

Kurcze subskrypcja tego tematu mi się wyłączyła.
No mi się też problem rozwiązał. Na drugi dzień sprawdziłem manager aktualizacji. Coś mi pobrało, poinstalowało i już w sterownikach własnościowych widziałem nvidie i wifke :) . Tak więc 9.10 śmiga aż miło. Podoba mi się taka szybka reakcja twórców w porównaniu do windowsowego service packa wydawanego co pół roku :P
Pozdrawiam
karolek
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 8
Rejestracja: 03 lis 2009, 16:33
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: karolek »

lalson pisze:Otrzymałem wyjaśnienie problemu na innym forum. Włóż płytkę z ubuntu 9.10 a następnie zaktualizuj pakiet "bcmwl-kernel-source". Powinny zainstalować się wszystkie zależności do tego pakietu. Potem restart kompa i karta wifi jest już widziana przez system. U mnie zadziałało. Internet działa elegancko.
Witam, mam podobny problem. Jak mogę dokonać aktualizacji tego pakietu? Będę wdzięczny za instrukcje step-by-step jako, że z to moje pierwsze kroki z tym systemem, a polecenie sudo kojarzy mi się z karatekowymi wygibasami.

I jeszcze jedno pytanie, jeśli nie sprawi wam problemu. Odinstalowałem Network managera i zainstalowałem Wicd, ale mam z nim problem, nie uruchamia się, poza tym przy instalacji wyskoczył błąd. Jak mogę przywrócić Network Managera z płytki z obrazem iso?
wiedzmin_zamosc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: wiedzmin_zamosc »

system>administracja>menager Synaptic
Awatar użytkownika
idarek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 27 wrz 2007, 02:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Rozwiązanie: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: idarek »

Znalazłem rozwiązanie problemu z kartą Broadcom'a, wstawiłem stosowny HOW-TO na forum, ale póki nie zostanie zatwierdzony to go nie widać, więc wstawiam tutaj. Jak się tylko pojawi, podmienię go stosownym linkiem.

Jako, że wprowadziłem w nim jeszcze kilka zmian, żeby nie zmieniać go w kilku lokalizacjach, zamieściłem cały How-To na mojej stronie internetowej:

Instalacja karty Broadcom BCM43xx w Ubuntu

W razie jakiś nieścisłości proszę pisać.

ps. Dajcie znać czy wam się udało.
Czytanie, klucz do zrozumienia.
Zrozumienie, klucz do wiedzy.
http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... mi-dzieje/
wiedzmin_zamosc
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:29
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: wiedzmin_zamosc »

Jedno pytanie jest. Co to jest 'puki'?
Awatar użytkownika
idarek
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 171
Rejestracja: 27 wrz 2007, 02:26
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: Karta sieciowa Broadcom i Ubuntu 9.04

Post autor: idarek »

wiedzmin_zamosc pisze:Jedno pytanie jest. Co to jest 'puki'?
Błąd ortograficzny :/ i skrót od słowa "dopóki"
Czytanie, klucz do zrozumienia.
Zrozumienie, klucz do wiedzy.
http://czytelnia.ubuntu.pl/index.php/20 ... mi-dzieje/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości