net/notebooki - konfiguracja, optymalizacja i wybór najlepszych narzędzi dla tych maszyn

Moderator: e X t 7 3

Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

wywal wszystko nt. Xv**
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
witko
Serdeczny Borsuk
Serdeczny Borsuk
Posty: 112
Rejestracja: 05 lis 2007, 11:28
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 14.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: witko »

eXt gdzie widziałeś zen1 dla 2.6.36,
bo w gicie ciągle widzę zen0 ?
pozdr, wk

EDIT:
ok,
już widzę;
tag jest zen0, ale wersja skompilowanego jądra już zen1
:)
pozdr, wk
drabowicz
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 20
Rejestracja: 29 sie 2010, 17:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 13.10
Środowisko graficzne: Unity
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: drabowicz »

Witam ponownie,

Męczyłem na wszelkie sposoby przeglądając rozmaite dokumentacje i wracam do XP gdyż w asusie 1015PED internetu nie potrafię zrobić.

Pozostaje mi tylko ubu na stacjonarce. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
muchar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 50
Rejestracja: 27 sie 2008, 10:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: muchar »

witam ponownie
kolego eXt73 jak sugerowałeś wywaliłem z xorga wszystko związane z Xv i niestety bez rezultatu, tzn kamera dalej bez obrazu :( , jakieś dalsze pomysły?
pozdrawiam
muchar
UBU10.10, Intel 1.33MHz, GMA500 Asus 1201HA
mixiuw
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 15 paź 2010, 07:12
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: mixiuw »

drabowicz pisze:Witam ponownie,

Męczyłem na wszelkie sposoby przeglądając rozmaite dokumentacje i wracam do XP gdyż w asusie 1015PED internetu nie potrafię zrobić.

Pozostaje mi tylko ubu na stacjonarce. Pozdrawiam ;)
Mam ten sam model netbooka. Wersja UBUNTU ściągnięta z http://www.ubuntu.com/netbook.
Na początku było co prawda parę problemów, głównie wynikających z mojej niewiedzy. W zasadzie nic nie musiałem robić dodatkowego z konfiguracją oprócz ściągnięcia softu WICD do obsługi sieci. I wszystko działa !!!! (tak mi się wydaje :-D)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

muchar pisze:witam ponownie
kolego eXt73 jak sugerowałeś wywaliłem z xorga wszystko związane z Xv i niestety bez rezultatu, tzn kamera dalej bez obrazu :( , jakieś dalsze pomysły?
pozdrawiam
hmm na razie nic mi do głowy nie przychodzi ...



####### Kernel 2.6.35.8-zen3-ext73-f1-10.1-atom-bfs oraz 2.6.35.8-zen3-ext73-f1-10.1-k8-bfs #######


UWAGA tylko Ubuntu 10.04 oraz 10.10 ... te skrypty, będą błędnie działać na 9.10



Zmodyfikowałem (włączyłem) wymagane opcje debugingu. Zatem poniższy kernel pozwala na uruchomienie PowerTOP.



Poniżej skrypty instalacyjne - w przypadku, gdy po dwukrotnym kliknięciu na skrypt, nie pojawi się okno wyboru (w tym wykonaj w terminalu), nadajmy mu prawo wykonalności:


##########################################################



Kernel 2.6.35.8-zen3-ext73-f1-10.1-atom-bfs


Dla Netbooków opartych na procesorach Intel Atom



##########################################################



Nagłówki, kernel. Dla tych użytkowników, którzy używają otwartych sterowników sieciowych (wifi), zawartych w samym kernelu:

instalator-linux-imege-headres-v.10.1-atom




Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Broadcoma. Przykładowo dla Lenovo s10:

instalator-linux-imege-headres-broadcom-v.10.1-atom - nowa wersja sterownika 5.60.246.2





Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Realteka, dla układu rtl8192se. Przykładowo dla Asusa 1201n:

instalator-linux-imege-headres-realtek-v.10.1-atom - starsza ale stabilna wersja sterownika 0017. Obecna wersja 0018, posiada pewne błędy.





Nagłówki, kernel oraz środowisko ndiswrapper dla sterowników wifi przeznaczonych dla Windows. Wielu użytkowników MSI Wind korzysta z tego rozwiązania:

instalator-linux-imege-headres-ndiswrapper-v.10.1-atom




Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Ralinka, dla układu rt3090sta. Ten instalator tworzy odpowiedni katalog, plik .dat oraz dodaje do blacklisty rt2860sta:

instalator-linux-imege-headres-rt3090-v.10.1-atom



##########################################################



Kernel 2.6.35.8-zen3-ext73-f1-10.1-k8-bfs


Dla Notbooków oraz komputerów typu Desktop/Workstation opartych na procesorach Intel np. C2D, Celeron i3, i5 oraz AMD Athlon 64



##########################################################



Nagłówki, kernel. Dla tych użytkowników, którzy używają otwartych sterowników sieciowych (wifi), zawartych w samym kernelu:

instalator-linux-imege-headres-v.10.1-K8




Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Broadcoma:

instalator-linux-imege-headres-broadcom-v.10.1-K8 - nowa wersja sterownika 5.60.246.2





Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Realteka, dla układu rtl8192se:

instalator-linux-imege-headres-realtek-v.10.1-K8 - starsza ale stabilna wersja sterownika 0017. Obecna wersja 0018, posiada pewne błędy.





Nagłówki, kernel oraz środowisko ndiswrapper dla sterowników wifi przeznaczonych dla Windows:

instalator-linux-imege-headres-ndiswrapper-v.10.1-K8




Nagłówki, kernel oraz sterowniki wifi od Ralinka, dla układu rt3090sta. Ten instalator tworzy odpowiedni katalog, plik .dat oraz dodaje do blacklisty rt2860sta:

instalator-linux-imege-headres-rt3090-v.10.1-K8




##########################################################




!!!!! UWAGA !!!!!
Do poniższych skryptów grub-acpi oraz splash-nvidia-ati dodałem wpisy poprawiające działanie ACPI (m.in. powinny działać odczyty z czujników, których do tej pory system nie widział) oraz mające na celu zarezerwowanie większej ilości pamięci na sterowniki, co powinno i z moich obserwacji wynika, że tak się dzieje - poprawić wydajność i resposnywność systemu.




GRUB - włączanie/wymuszanie ACPI:

grub-acpi - NOWY !

Powyższy skrypt zastępuje oryginalny plik grub, na zmodyfikowany przeze mnie. Wprowadza on zmiany, polegające na dodaniu wpisów wymuszających włączenie obsługi ACPI. Oryginalny plik zostaje zapisay do /var/backups/, jako grub-oryginał. Skrypt ten szczególnie polecam wszystkim użytkownikom maszyn z rodziny eeepc. Jednakże, jeśli nie działają wam skróty klawiszowe, wentylator na procesorze "szaleje", zalecam wykonanie skryptu, także na innych maszynach.



##########################################################




Skrypt zapewniający ładny wygląd Splasha - Plumouth

Poniższe skrypty przeznaczone są dla korzystających ze sterowników Nvidia i Ati (właśnościowych = zamkniętych) - TYLKO i WYŁĄCZNIE - nie stosować na chipach GMA Intela. Jak wiemy w przypadku korzystania ze sterownika np. Nvidii dla układów GeForce oraz ION, wygląd splasha jest tragiczny. Skrypty poniższe pozwalają na obejście problemów. Instalacja jest możliwa tylko wtedy, gdy mamy dostęp do sieci ! Konieczność ściągnięcia jednego pakietu. Działa zarówno w Ubuntu 9.10, jak i 10.04.

Poniżej dwie wersje - jedna zawierająca wpisy wymuszające określone nastawy ACPI (o czym mowa powyżej), jak już wspominałem przede wszystkim dla maszyn eeepc oraz skrypt, który nie wprowadza tego rodzaju zmian. Skrypty kopiują oryginalne pliki grub i modules do katalogu /var/backups/, jako grub-oryginał oraz modules-oryginał. Paczkę rozpakowujemy i klikamy na skrypt - wykonaj w terminalu.

splash-nvidia-ati - NOWY!

splash-nvidia-ati-bez-acpi



##########################################################




Deinstalator apparmor

Poniżej skrypt usuwający usługę oraz pakiety i pliki konfiguracyjne apparmor. Jak wiadomo, nie wdrażam tego rozwiązania w swoich kenelach - zbyt wolne (obciąża system, co przy netbookach jest już niebagatelnym ograniczeniem) - moim zdaniem nie daje w zamian mocnej ochrony. Dlatego jeśli używacie mojego kernela zalecam jego odinstalowanie - najlepiej skryptem, szybko i sprawnie:

apparmor-remove



##########################################################



######################### Oszczędzanie energii netbooki i notebooki - cpufreqd #########################
Poniżej skrypt instalacyjny cpufreqd. Skrypt ten wyłącza oraz usuwa usługę ondemand. Kopiuje oryginalny plik cpureqd.conf do katalogu /var/backups/, jako cpufreqd.conf-oryginał. Skrypt ten automatycznie zainstaluje mój cpufreqd.conf oraz zrestartuje usługę, po czym od razu będą działać nowe nastawy.

Działanie cpufreqd – w trybie pracy na baterii przełączenie częstotliwości procesora do 60 % wartości standardowej. Ponadto w przypadku uruchomienia przeglądarki oraz odtwarzania wideo dodałem zasadę ustawiania na ten czas procesora na 100 %, a po wyłączeniu w/w ponownie na ok. 60 %.

instalator-cpufreqd


PS. w/w nastawy raczej nie zadziałają na ok 40 % maszyn (w tym Asusie 1201n), przy stosowaniu standardowego (generic od Canonical) Kernela.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
muchar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 50
Rejestracja: 27 sie 2008, 10:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: muchar »

witam eXt73, coś zauważyłem w problemie z moją kamerą - mimo że obraz jest czarny, czyli brak obrazu, to jednak nagrywane są filmy i można strzelić sobie foto. Co więc jest nie halo że nie widzę siebie?
muchar
UBU10.10, Intel 1.33MHz, GMA500 Asus 1201HA
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

hmm a próbowałeś może zainstalować Ubuntu 10.04.1 ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
newubuntuuser
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 16
Rejestracja: 12 kwie 2006, 14:15
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: newubuntuuser »

a ja mam pytanie:
czemu skrypt instalacyjny instaluje takie przybytki jak:
libqt3-mt fakeroot kernel-wedge build-essential kernel-package
?
Pozdrawiam Autora!
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: luk1don »

newubuntuuser pisze:a ja mam pytanie:
czemu skrypt instalacyjny instaluje takie przybytki jak:
libqt3-mt fakeroot kernel-wedge build-essential kernel-package
?
Pozdrawiam Autora!
Dobrze, że sprawdzasz co i jak robią te sh:) Strzelam! Te pakieciki były potrzebne autorowi do kompilacji kernela i zapędził się i je dodał. Użytkownikowi, który nie kompiluje są nie potrzebne.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Są potrzebne ;), inaczej kernel nie zbudowałby m.in. inird.img (pod Ubuntu 10.04 oraz 10.10) działam tu zgodnie z wytycznymi Canonical ... initrd "buduje u gospodarza" ;) ... poza tym wynikają np z zastosowania przeze mnie ... czasami sudo make xconfig, co skutkuje powstaniem zależności ... choć przy stosowaniu patchy ZEN raczej już tego nie używam ;) ... Tak czy siak posiadanie tych pakietów pozwala na bezproblemową instalacje kernela oraz budowę dodatkowych modułów m.in. przez dkms.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
luk1don
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1768
Rejestracja: 07 lis 2008, 16:17
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: Inne
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: luk1don »

Powtórzę jeszcze raz to co już kiedyś powiedziałem, tylko się nie obraź. Kernele, które budujesz może i są dobre, choć nadal nie wiadomo :mrgreen: , bo nie dajesz żadnych prawdziwych testów porównawczych, tylko wirtualne.
Natomiast paczki, które tworzysz są błędne!!! DEBy robisz niekompletne. Normalny prawidłowo działający kernel Ubuntu sam automatycznie tworzy obraz initdr. W przypadku Twoich kerneli musisz robić właśnie te "myki" i dokładać jakieś skrypty i instalować właśnie te niepotrzebne rzeczy "przybytki", o które się zapytał ten kolega. Jak możesz mówić, że takie wytyczne daje Canonical... Takie obejścia proponują sami użytkownicy, którzy nie znają całego kompletnego procesu budowania paczek deb z kernelami pod Ubuntu (nie zawierają reszty skryptów).
Który to kernel potrzebuje pakietu build-essential czy kernel-wedge do zbudowania initrd...:-D
Mogę Tobie i wszystkim chętnym powiedzieć jak zrobić kompletne paczki z kernelem dla Ubuntu.
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

;) ale już kiedyś o tym dyskutowaliśmy .. wiem jak budować "kompletne" paczki ... tylko po co ? Skoro takie rozwiązanie działa ;) ... a co do buil... i kernel ... dałem to profilaktycznie ... kiedyś spotkałem skrypt który budował paczki ze sterownikami i oczywiście potrzebował w/w.

Pozdrawiam

PS. co do wydajności i responsywności ... prosty test zapodaj kompilacje kernela z opcją export CONCURRENCY_LEVEL=X, gdzie wiadomo X będzie wartością większa niż liczba wątków/rdzeni procesora ... pod 10.1 cały czas będziesz miał bardzo wysoką resposnywność systemu i wysoką jego wydajność ... sprawdź.

EDIT:
UWAGA ! Jeśli Ktoś samodzielnie buduje kernel w oparciu o patche ZEN, to poroszę uważać na wersje sprzed 1-2 dni ... zawierały błędy w ustawieniach scheduler`ów oraz fs ... co skutkowało znacznym spadkiem responsywności, a szczególnie w przypadku kernela z rodziny 2.6.35.x kernelpanic`ami, co ok 10 minut ;). Właśnie otrzymałem maila od Steven`a Barrett`a, w treści którego Twierdzi, że usunął te błędy (patche z przed ok, 8 godzin).

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Loup
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 56
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Loup »

Loup pisze:Udało Ci się może coś wymyśleć z moim problemem rozłączania Internetu?
Dzisiaj zainstalowałem Ubuntu 10.10 i problem niestety jest nadal, teraz nawet na genericu.

Co ciekawe, zaobserwowałem, że rozłącza mi Internet najczęściej jak mam włączonego Facebook'a lub Gmaila - przed chwilą słuchałem radia internetowego przez Exaile i było wszystko ok, odpaliłem FB i momentalnie się rozłączyło.
Dodam, że jest tak zarówno z Firefoxem jak i Ironem. Zmieniłem także network-managera na wicd, ale bez skutku. Ktoś ma jakiś pomysł co to może być??
Tak tylko w ramach feedbacku, zainstalowałem najnowszego kernela kolegi e x t 7 3, problem z Internetem przez kabel występuje nadal, jednak wreszcie udało mi się skonfigurować wifi na uczelni i o dziwo, pracuje już na nim ponad 3 godziny i Internet śmiga bez problemu :)
Jakub_Stanecki
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 10
Rejestracja: 10 mar 2007, 16:23
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 11.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Jakub_Stanecki »

luk1don
co by nie mówić EXT73 broni się swoimi kernelami - nikt wcześniej nie wykonał takiej roboty, na taka skalę,
a że wychodzi na rękę użytkownikow (przecież libqt3-mt build-essential wykorzystuje się przy kompilacji jakichkolwiek pakietów)

zacznij robić podobne rzeczy to będziesz miał prawo do krytyki i oceniania "wątpliwych osiągnieć"
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Dziękuje Kolego Jakubie za okazana postawę ... Żywię jednak nadziej, ze Kolega luk1don nie miał złych intencji. Po prostu wyznajemy często różne podejście do tematu. Nie raz już "kruszyliśmy kopie" ;). Dla mnie ważne aby takie "potyczki" wnosiły coś pozytywnego dla naszej pracy. Jeśli popełniam błędy, jak to wielokrotnie powtarzałem już na forum, czekam na informacje, co nie działa lub nie działa prawidłowo ... nie jestem nieomylny i doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Nie stanowi także dla mnie problemu przyznanie się do takowego ;). Staram się podchodzić pozytywnie do świata, stosuje zasadę zawartą w mojej sygnaturze i robię swoje, a jeśli Ktoś dostrzega w tym pozytywy i przez to pomagam w rozwoju Linuksa, tym większa mam z tego radość ;). Na szczęście świat Linuksa jest pełen ludzi pozytywnie nastawionych, o otwartych umysłach. Przykładem takiej osoby jest dla mnie m.in. Steven Barret, od jakiegoś czasu staram się przekazywać mu swoje spostrzeżenia odnośnie działania patchy ZEN. Zarówno podejmowane działania (modyfikowanie patchy, usuwanie błędów), jak i maile świadczą o tym, że jest osobą która pomimo swojej międzynarodowej pozycji w świecie Linuksa, jest otwarty na sugestie i zgłaszane uwagi. Właśnie takie postępowanie świadczy o człowieku ;) ... w tym momencie buduje nowe wersje kernela 2.6.35.x-zen3 i 2.6.36-zen1 ... obiecałem w/w zdać relacje nt. wprowadzonych poprawek ;).

Pozdrawiam

EDIT:
Loup pisze:Tak tylko w ramach feedbacku, zainstalowałem najnowszego kernela kolegi e x t 7 3, problem z Internetem przez kabel występuje nadal, jednak wreszcie udało mi się skonfigurować wifi na uczelni i o dziwo, pracuje już na nim ponad 3 godziny i Internet śmiga bez problemu :)
Cieszę się, ze wifi działa prawidłowo (miejmy nadzieje) ;) ...hmm Kolego Loup, przypomnij jaki masz chip eth0 ?

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Awatar użytkownika
muchar
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 50
Rejestracja: 27 sie 2008, 10:58
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: muchar »

witam ponownie, eXt73 , próbowałem instalować twój najnowszy kernel, i niestety po zainstalowaniu nie uruchamia się system, tzn.wszystko jest ok do momentu wystawienia logowania, wystawia się tylko w trybie tekstowym, jednak po wpisaniu startx pozostaje czarny ekran.
Pozostanę przy oryginalnym. A podpowie mi ktoś może jak ustawić firewalla żeby uruchamiał się razem z systemem? zapodaję komendę sudo ufw enable, ale po restarcie firewall jest wyłączony. Jak przypisać go do startu z systemem?
pozdrawiam
muchar
UBU10.10, Intel 1.33MHz, GMA500 Asus 1201HA
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Kolego muchar ekran czarny, bo nie masz pewnie źródeł sterowników do GMA500, które by system przez dkms sam zbudował przy instalacji mojego kernela - każdy kernel = nowe moduły sterownika. Natomiast, co do firewalla, zainstaluj simple-service-manager i tam kliknij na ufw, po restarcie powinien system go automatycznie uruchomić ;)

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Loup
Sędziwy Jeż
Sędziwy Jeż
Posty: 56
Rejestracja: 26 sie 2008, 19:00
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: Loup »

e X t 7 3 pisze: Cieszę się, ze wifi działa prawidłowo (miejmy nadzieje) ;) ...hmm Kolego Loup, przypomnij jaki masz chip eth0 ?

Pozdrawiam

Kod: Zaznacz cały

tom@asus-netbook:~$ lspci | grep Ath
01:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications AR8152 v2.0 Fast Ethernet (rev c1)
Pozdrawiam

PS. 7 godzin i ciągle wifi działa :)
Awatar użytkownika
e X t 7 3
Przyjaciel
Przyjaciel
Posty: 4943
Rejestracja: 07 maja 2009, 23:34
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 21.10
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Odp: netbooki - konfiguracja, optymalizacjia i wybór najlepszych narzędzi dla tych ma

Post autor: e X t 7 3 »

Własnie testuje nowy xorg.conf dla Intela -> GMA 950, 650, 3xxx, 4xxx ... na Lenovo s10 udało mi się pod Ubuntu 10.04 uzyskując płynność compiza, która specjalnie nie ustępuje Asusowi 1210n ;) ... Jak już to dopracuje dołączę do wątku z krenelami skrypty instalacyjne xorg.conf dla Intela oraz Nvidii, a także nastawy compiza dla maszyn z Nvidia, Radeonami oraz odrębny dla Intela.

Pozdrawiam
Nie ma rzeczy niemożliwych ... są tylko trudne do zrobienia ;)

Moje kernele oraz skrypty:

NeteXt'73 - instalator kerneli i skryptów oraz optymalizator systemu w jednym > netext73.pl
Zablokowany

Wróć do „kernele e X t 7 3”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości