Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Karty sieciowe, modemy, routery, WiFi, Bluetooth etc.
timo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: timo »

Witam! Czy komuś udało się odpalić zestaw jak w temacie pod jakimkolwiek Linuksem? Bo oficjalnego wsparcia oczywiście nie ma, a znajomy, któremu postawiłem dziś Linux Mint 8 przymierza się do wypróbowania tej oferty.
lunad
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:06
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 9.10
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: lunad »

Yo!
Piszę z Glasgow i tutaj używam modemu ZTE MF622 z sieci 3 na ubuntu 9.10
Chciałbym tobie pomóc, ale nie pamiętam już jaki pakiet doinstalowywałem, żeby modem ruszył pod systemem. Zastanawia mnie jednak, czy ubuntu może ma wszystko co potrzeba żeby pracować z tymi modemami, a ja metodą prób i błędów próbowałem coś dodawać, a jedyne co potrzeba zrobić to uruchomić komputer z podpiętym już modemem. W tej chwili, żeby mieć internet przez modem ZTE za każdym razem muszę najpierw wpiąć modem na USB, a następnie uruchomić system, z pracującego już ubuntu nie udało mi się nigdy połączyć z siecią.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: majsza »

Trzeba sprawdzić, czy ten modem obsługuje HSPA+ Cyfrowowego Polsatu.

Trzeba zdobyć dane do konfiguracji. Bo z Cyfrowym Polsatem będzie tak jak z Play Online na 8.10. Trzeba recznie wpisać, bo w okienku sieci komórkowych jej nie będzie (network manager).
timo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: timo »

Przede wszystkim serdeczne dzięki Wam za chęć pomocy :smile:
Trzeba sprawdzić, czy ten modem obsługuje HSPA+ Cyfrowowego Polsatu.
Tak, obsługuje.
Trzeba zdobyć dane do konfiguracji. Bo z Cyfrowym Polsatem będzie tak jak z Play Online na 8.10. Trzeba recznie wpisać, bo w okienku sieci komórkowych jej nie będzie (network manager).
Zdobyć dane zapewne dzwoniąc do nich. Ale gdzie wpisać ręcznie?
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: majsza »

DNS-y wpiszesz w odpowiednim okienku w network managerze. Aha, zapytać musisz o APN. DNSy zapiszesz także w pliku resolv.conf . I zablokujesz, jak będzie ci je zmieniało. Na ten temat tematów sporo :)

Koledzy i koleżanki, którzy napiszą po mnie, na pewno doradzą Ci też inne aplikacje do łączenia się z internetem...
timo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: timo »

majsza pisze:DNS-y wpiszesz w odpowiednim okienku w network managerze.
Z tego co widzę, to chyba będę musiał wybrać opcję Komórkowe -> Dodaj, czy tak? Tylko tam w tym asystencie, co się uruchamia nie widzę opcji ustawienia DNS-ów...
Pogooglałem jeszcze trochę i wychodzi na to, że jest jeszcze jakiś numer dostępowy, ale gdzie go wpisać, to nie mam zielonego pojęcia...
Awatar użytkownika
majsza
Przebojowy Jelonek
Przebojowy Jelonek
Posty: 1194
Rejestracja: 03 cze 2008, 13:32
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 20.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86_64
Kontakt:

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: majsza »

Komórkowe. potem Dodaj. Wybierz jakąś sieć. Dokończ. Pootem modyfikuj połączenia, następnie wybierz to połączenie. Kliknij Edit. Przejdź do zakładki Ustawienia IPv4. Wybierz -Automatycznie (PPP), tylko adresy. Odblokuje Ci się okienko od DNS-ów. Wpisz właściwe, a potem Zastosuj.

To Mint z Gnome?
Asus X551CA (Intel Pentium 2117U, 4GB RAM, Intel HD Graphics)
Ubuntu 20.04 LTS
timo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: timo »

majsza pisze:To Mint z Gnome?
Tak, a ściśle rzecz biorąc polski remix (podobno lepszy - nie wiem, nie mam doświadczenia z Mintem, a Ubuntu nie chciałem mu dawać, bo miewa - niestety - problemy z błędami w niezbyt dobrze przetestowanych pakietach wrzucanych do oficjalnych wydań systemu).
Pobrany z jednego z linków z tej strony: http://forum.linuxmint.pl/index.php/top ... dseen.html

Dzięki za wszelką pomoc - w niedzielę planuję zmierzyć się z tą konfiguracją.
Na pewno to samo da się zrobić z terminala, ale nie chcę częstym używaniem go zniechęcać ludzi do Linuksa, żeby nie pomyśleli, że to trudny system tylko dla informatyków. :smile:
ernov
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2010, 14:48
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: ernov »

No i jak, udało Ci się ruszyć z tym netem od Cyfrowego Polsatu?
timo
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 27
Rejestracja: 30 lis 2009, 19:31
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: inny OS
Środowisko graficzne: KDE Plasma
Architektura: x86_64

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: timo »

Ooo, dzięki za zainteresowanie :) Ten znajomy, któremu miałem to zrobić na razie nie ma kasy i nie stać go na opłacanie tego neta teraz. Ale pewnie kiedyś się zdecyduje, a informacje, jak to się konfiguruje mogą się przydać nie tylko u niego.
marionesku
Piegowaty Guziec
Piegowaty Guziec
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2010, 21:13
Płeć: Mężczyzna
Wersja Ubuntu: 10.04
Środowisko graficzne: GNOME
Architektura: x86

Odp: Modem ZTE MF668 i Cyfrowy Polsat

Post autor: marionesku »

Chciałbym odświeżyć temat. Mam laptopa Dell C640 i zainstalowałem Lamparcika. Co do pracy systemu nie miałem zastrzeżeń. Wcześniej używałem blueconnecta i NM łączył się bezbłędnie. Zakupiłem internet z Cyfrowego Polsatu i po wpisaniu APN-u "multi.internet" od razu łączyłem się z netem bez problemów. Musiałem później jednak użyć lapka w inny sposób (z aplikacją Windowsową) i byłem zmuszony usunąć ubuntu :( i wgrać XP.
Po ponownej instalacji Lamparcika okazało się że za nic w świecie nie mogłem uzyskać połączenia z internetem a nawet nie chciał się z automatu wykryć Pendrive! Nie działał też napęd CD (bardzo dziwna sprawa). Kiedy odpalałem z LiveCD pendrive i CD działało. Nie działał natomiast internet z Polsatu.
Czy ktoś mógłby mi pomóc w tej sprawie? Najdziwniejsze jest to, że wcześniej działało wszystko co trzeba. Nie sądzę, żeby Polsat coś zmienił - zablokował.
Czy można jakoś wywołać komendę informującą o błędach? Jestem chwilowo bezradny i musiałem ponownie zainstalować XP :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Urządzenia sieciowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości